Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.05.22


eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių mėnesių įrašais, taip pat privačiais vartotojų duomenimis, todėl primygtinai rekomenduojama pasikeisti slaptažodžius.

Publikuotas naujas Batman: Arkham Knight vaizdo klipas. Rocksteady ir Warner Bros. publikavo pirmąjį Batman: Arkham Knight žaidybinį vaizdo klipą, kuriame matyti pagrindinis herojus, jo automobilis ir vienas pagrindinių priešų. Pats žaidimas turi pasirodyti šių metų rudenį, jį gaus PC, PS4 ir Xbox One.

Birželio mėnesį Nikon pristatys veidrodinių fotoaparatų D800 ir D800E pamainą. Naujasis DSLR šiuo metu žinomas kaip D800s. jis turėtų gauti 36 MP sensorių, Expreed 4 vaizdų procesorių, didesnės raiškos LCD ekraną, autofokusavimo sistemą, kaip ir D4s, formato sRAW palaikymą. Sulauksime patobulinimų filmavimo srityje, nors apie 4K vaizdo medžiagos įrašymą nieko nežinoma.

Globalfoundries išplepėjo apie būsimus AMD procesorius. 2015 m. pasirodysiančius Puma+ branduolius po metų pakeis Cheetah (gepardas). Pastarieji naudos 14 nm FinFET technologiją, be to, šie procesoriai bus iš tikrųjų hibridiniai, kadangi juose pamatysime ne tik x86, tačiau ir ARM branduolius. Pastarieji galės realiu laiku paskirstyti skaičiavimų srautus tarp GPU ir CPU.

Dubajaus policija pradeda naudoti Google Glass. Dubajaus pareigūnams skirti akiniai naudos kelias programėles: jos leis filmuoti pažeidimus, o medžiagą siųsti į duomenų bazę, taip pat gauti informaciją apie automobilius, vien tik pažvelgus į jų numerius. Jei eksperimentas pavyks, Google akinius gaus visi Dubajaus policininkai.

iOS skirta Facebook programėlė klausosi, kuo užsiima vartotojas. Naujoje Facebook programėlės versijoje, skirtoje iOS sistemoms, nuo šiol yra galimybė, kuri leidžia atpažinti muziką, TV laidas ir filmus, t.y. visa tai, ką žiūri ir klauso vartotojas, kai rašo eilinį pranešimą. Facebook tikina, kad įrašai neišsisaugo, be to, naują funkciją galima išjungti.

Entuziastas sukūrė veikiantį kvadrokopterį, pasitelkęs rašiklį-spausdintuvą. 3D spausdintuvai rašiklyje. Kaip juos būtų galima panaudoti? Pavyzdžiui, atspausdinti kvadrokopterį. Kaip matyti iš vaizdo klipo, profesionalo rankose tokie rašikliai gali demonstruoti stebuklus. Įrenginiui surinkti entuziastas užtruko dvi su puse valandos.

Oculus VR įkūrėjas mano, kad virtualios realybės technologijai dar reikia subręsti. Palmer Luckey, firmos Oculus VR įkūrėjas, teigia, kad dabartiniai Oculus Rift šalmai dar toli nuo serijinių produktų, ir daryti galutines išvadas dar anksti. Kartu patikino, kad be Facebook pagalbos firmai nebūtų įmanoma išleisti deramo produkto – kitokiu atveju būtų reikėję išleisti profesionalų produktų, kuris leisti dotuoti vartotojišką versiją. Labai daug priklausys ir nuo programinės įrangos kūrėjų.

Nissan pakeis suvirinimo defektą turinčius Leaf elektromobilius. Dėl gamyklinio broko kai kurie Leaf automobiliai gavo kėbulus su suvirinimo defektais, o tai padidina riziką, jog keleiviai gaus įvairių traumų avarijos metu. Defektų turi automobiliai, kurie buvo išleisti šių metų vasario 28 – kovo 12 dienomis. Jei autorizuoti aptarnavimo centrai defektą patvirtins, vartotojams jų turimi Leaf bus pakeisti nemokamai.

Google moduliniams telefonams mikroschemas gamins Toshiba. Japonų kompanija ruošia trijų tipų mikroschemas, kurios bus naudojamos ne tik atskiruose, keičiamuose blokuose, tačiau ir pagrindinėje telefono konstrukcijoje. Prototipai bus pradėti tiekti šiemet, tuo tarpu serijinė gamyba bus pradėta 2015 m. pradžioje. Google modulinių telefonų debiutas rinkoje numatytas 2015 m. pirmoje pusėje.

Mokslininkai sukūrė robotus, kurie gali prakaituoti arba pašiurpti. Tomoko Yonezawa vadovaujama mokslininkų komanda iš Kansai universiteto (Japonija) sukūrė keletą robotų, kurie tam tikrose situacijose gali reaguoti kaip žmonės: jie gali prakaituoti ir netgi pašiurpti, jei, pavyzdžiui, papučia šaltas vėjas, arba kai jiems papasakojama baisi istorija. Mokslininkų teigimu, žmonės žiūrės į robotus daug natūraliau, jei šie reaguos panašiai, kaip homo sapiens.

robot woman

Steam augimo tempai šiemet smarkiai išaugo. Kompanijos Valve platformai Steam sekasi kuo puikiausiai. Vien iki šių metų gegužės mėnesio čia pasirodė daugiau žaidimų, nei per visus 2013 m. Daug įtakos turėjo programos Early Access ir Steam Greenlight, kurios leidžia vartotojams balsuoti, kokius žaidimus jie nori matyti Steam. Kiek vėliau žadama leisti patiems kūrėjams savarankiškai publikuoti žaidimus, o tai tik dar labiau padidins jų kiekį.

steam-games-2013-2014

Samsung Music bus uždaryta šių metų liepos 1 d. Samsung ruošiasi uždaryti savo firminę muzikos tarnybą Samsung Music, to paties likimo sulauks ir su ja susijusi Android programėlė Samsung Music Hub. Kadangi visa tai nutiks jau liepos 1 d., vartotojai jau dabar turėtų susirūpinti alternatyvų paieška, taip pat kuo greičiau išnaudoti turimus pirkinių ir kt. kuponus.

Windows 8 kūrėjas: Surface Pro 3 yra „geriausias kada nors sukurtas Intel kompiuteris“. Steven Sinofsky, žmogus, kuris vadovavo operacinės sistemos Windows 8 kūrimui, pareiškė, kad naujasis Microsoft planšetinis kompiuteris Surface Pro 3 nepripažįsta kompromisų, yra unikalus ir galingas įrankis, galų gale, tai yra „geriausias kada nors sukurtas Intel asmeninis kompiuteris“, todėl sveikina Microsoft komandą, išleidus tokį nuostabų produktą.

Nutekintas vaizdo klipas, kuriame matyti Galaxy S5 Active. Nors anonsas turėtų įvykti birželį, tačiau jau dabar galima matyti Galaxy S5 Active išvaizdą bei jo specifikacijas – Full HD Super AMOLED ekranas, Snapdragon 801, 2 GB RAM, 16 MP kamera, atsparus išorės poveikiui korpusas.

Vienas komentaras

 1. Ricardas parašė:

  Ir Steven Sinofsky šią žinutę parašė naudodamasis ipad ?


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]

 • Bankomatai patys apsigins nuo vagišių, naudodami vabalų pasaulio „ginklus“. Microsoft pasakoja apie spalvotą Nokia telefonų istoriją. Sukurtas virtualus Visatos Kubas.