ABI Research analitikai: ultrabookų laukia šviesus rytojus


intel-ultrabook-tasty-680

Kompanijos ABI Research analitikų išplatintoje ataskaitoje teigiama, kad šiuo metu ultrabookų segmente stebimas didžiulis paklausos augimas, o pastaroji situacija tęsis mažiausiai kelerius metus, nežiūrint į prastą situaciją asmeninių kompiuterių rinkoje.

Analitikai teigia, kad 2014 m. I ketvirtyje buvo išleista 5,1 mln. mobilių kompiuterių, kurie nuo tradicinių nešiojamų kompiuterių skiriasi plonesniu ir lengvesniu korpusu. Tai yra 65% daugiau, nei per analogišką laikotarpį prieš metus.

Tikimasi, jog per ateinančius penkerius metus pasaulinis ultrabookų tiekimas kasmet didės 26%, todėl 2019 m. ultra lengvų ir plonų nešiojamų kompiuterių rinka sudarys 109,4 mln. vienetų.

ABI Research analitikė Stephanie Van Vactor mano, kad ultrabookų pardavimai išlieka stabiliai aukšti, nežiūrint į tai, kad bendras asmeninių kompiuterių nuopuolis jaučiamas iki šiol. Kartu prognozuojamas naujų formatų atsiradimas (transformeriai, hibridiniai mobilūs kompiuteriai ir t.t.).

Stephanie Van Vactor prognozuoja, kad 2014 m. vidutinė asmeninio kompiuterio kaina sumažės apie 6,5%, todėl didele paklausa pasižymės nebrangūs sprendimai. Atitinkamai turėtų pigti ir ultrabookai, kurie užims vis didesnę nešiojamų kompiuterių rinkos dalį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos