Apple CarPlay veiks Audi, Mazda ir kituose automobiliuose


carplay-apple-in-a-car-680

Kompanija „Apple“ praneša pasirašiusi sutartis su 9 automobilių gamintojais dėl transporto priemonėms skirtos informacijos ir pramogų platformos „CarPlay“ naudojimo.

„Abarth“ („Fiat“ grupės prekės ženklas ir padalinys), „Alfa Romeo“, „Audi“, „Chrysler“, „Dodge“, „Fiat“, „Jeep“, „Mazda“ ir „Ram“ („Fiat“ valdomos „Chrysler“ grupės padalinys) nuo šių arba kitų metų į aukštesnės komplektacijos modelius diegs „Apple“ sukurtą „CarPlay“ sistemą. Kituose modeliuose bus palikta galimybė šią sistemą integruoti papildomai, skelbia „Venturebeat“.

Kovo mėnesį oficialiai debiutavusi „CarPlay“ iš esmės yra iOS pagrindu sukurta automobiliams pritaikyta operacinė sistema, kuri, kaip tikimasi, padėsianti „Apple“ išplėsti jos įrenginių funkcionalumą ir įsitvirtinti automobilių rinkose.

Tą patį su „Android“ sistema bando padaryti ir „Google“. Kol kas automobilių rinkoje dominuoja „Blackberry“ operacinė sistema QNX. Ją renkasi didelė dalis prabangių automobilių ir sunkvežimių gamintojų. Tačiau iOS bei „Android“ ir šioje rinkoje spaudžia kanadiečius.

Šaltinis: VZ.lt

3 komentarai (-ų)

 1. mhh parašė:

  idomus sprendimas, tai car savininkas tures but ir apple savininku, nes su kitais mob. Irenginiais nedraugaus arba bus taip: pirk mazda ir gauk apple s5 dovanu 🙂

  • Diablo parašė:

   Pirk tada Lada ir nereiks buti Apple ar Android savininku:)

 2. Pievka parašė:

  norint kuro uzsipilti reikes koloneles su iTunes 🙁


Kitos kategorijos naujienos