Ateityje vaistai organizmą pasieks per įauginamas mikroschemas


microships-drugs-680

Kompanija MicroCHIPS (JAV) pranešė pasiekusi proveržį žmogaus gydymo srityje: teigiama, kad jos specialistai sukūrė mikroschemą, kuri galės iš esmės pakeisti būdą, kaip vaistai patenka į paciento organizmą, rašo puslapis ExtremeTech.

Konkrečiu atveju kalbama apie mikroschemą, kuri yra 20 x 20 mm dydžio ir 7 mm aukščio. Pastarąją bus galima patalpinti po oda, o visas procesas trunka maždaug 30 minučių (naudojama vietinė anestezija).

Mokslininkų teigimu, mikroschemų yra galybė mikroskopinių rezervuarų, kuriuose yra tam tikri vaistai. Talpas dengia izoliacinis sluoksnis padarytas iš titano platinos lydinio, kuris išsilydo, kai yra veikiamas nedidelės elektros srovės, o tam naudojama integruota mikro baterija. Tokiu būdu, vaistai gana lengvai patenka į žmogaus organizmą.

Kompanijos atstovai pabrėžė, kad mikroschemos darbą galima valdyti, pasitelkiant bevielį ryšį. Gydytojas galės sudaryti vaistų injekcijų grafiką, pakeisti jų intensyvumą arba visiškai išjungti mikroschemą.

Pranešama, kad naujasis sprendimas jau praėjo klinikinius tyrimus. Jų metu vaistai patekdavo į osteoporozę sergančių pacientų organizmą. Kadangi tyrimai buvo sėkmingi, progresyvaus gydymo metodo naudojimą ketinam išplėsti.

MicroCHIPS atstovai pažymėjo, kad pirmiausia mikroschemos praktiškai bus naudojamos kontracepcijoje: į moters organizmą taip pateks medžiaga levonorgestrelas, kuri yra viena iš hormoninių gydymo priemonių aktyviųjų komponentų.

Viena tokia mikroschema, kūrėjų teigimu, galės veikti maždaug 16 metų. Klinikiniai bandymai numatyti 2015 m., tuo tarpu pasirodymas prekyboje numatytas 2018 m.

Ateityje tokios mikroschemos galės būti naudojamos praktiškai bet kokios medžiagos injekcijai: užteks tik paspausti mygtuką ir… viskas tarsi 1995 m. fantastiniame filme „Džonis Mnemonikas“. Belieka tik pridurti, kad prie projekto prisidėjo Bilo Geitso ir jo žmonos Melindos įsteigta organizacija „Gates Foundation“.

Vienas komentaras

  1. bananas parašė:

    greit bus taip kaip per ta seriala Continuum 😀


Kitos kategorijos naujienos