Gazprom vadovui sukurta planšetė už 8,55 mln. litų


miller-680

Kompanija „Saprun“ baigė kurti planšetinį kompiuterį, kuris bus skirtas Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ vadovui Aleksejui Mileriui. 114 mln. rublių (8,55 mln. litų) kainavęs planšetinis kompiuteris užsakovui bus pristatytas iki 2014 m. pabaigos, praneša ITAR-TASS.

Apie tai, kad planšetinio kompiuterio kūrimo darbai baigti, pranešė iš karto kelios IT kompanijos, susipažinusios su projekto eiga. Viena iš jų patvirtino, kad planšetinio kompiuterio kūrimo darbai baigti, kita firma pridūrė, jog anonsas turėtų įvykti vieno – kelių mėnesių laikotarpiu.

Kompanijos „Gazprom“ atstovai atsisakė komentuoti informaciją apie vadovui skirto planšetinio kompiuterio kūrimo eigą. Tą patį padarė ir firmos „Saprun“ atstovai, teigę, jog neatskleisti informacijos įpareigoja pasirašyta sutartis.

Remiantis techniniu aprašymu, kuris buvo įrašytas 2013 m. vasarą vykdyto konkurso reikalavimuose, planšetinis kompiuteris turėtų būti sukurtas platformos „iOS“ pagrindu.

Užsakovas norėjo gauti aparatinį – programinį kompleksą, kuris pateiktų išplėstinius analitinius duomenis apie kompanijos veiklos efektyvumo rodiklius, „įskaitant informaciją, kuri traktuojama kaip komercinė paslaptis, taip pat kita konfidenciali „Gazprom“ informacija“.

Anot reikalavimų, įrenginys privalo mokėti dirbti 3G, GPRS ir Wi-Fi tinkluose. Maksimalus laikas, per kurį turėtų būti atstatytas sistemos darbas, esant aparatiniams gedimams, negali viršyti 4 valandų.

3 komentarai (-ų)

 1. Andrius parašė:

  Kai galima sukurti operacinę sistemą/programą, tai reikia kurti visą planšetinį ?
  „įrenginys privalo mokėti dirbti 3G, GPRS ir Wi-Fi tinkluose“ – čia tai apskritai milijardo vertos galimybės..

 2. thermal parašė:

  paims tūpai IPAD ir įdės reikiamą softą į firmos serverį. dar nupirks už tokią sumą dešimt papildomų IPAD, kad galėtų pakeisti per tas keturias valandas, jei senas suges 🙂 eilinis pinigų plovimas, tik dideliais mastais.

 3. Irkluotojas parašė:

  tegul manes tuoletinio popieriaus uz 100 tukstanciu papraso iskart duosiu ruloneli


Kitos kategorijos naujienos