Google: ateityje nuosavi automobiliai bus nereikalingi


sergey-brin-google-car-680

Tūlas lietuvis dėl automobilio įsigijimo pasiruošęs imti nepakeliamą kreditą, tūnoti spūstyse, kentėti dėl parkavimo vietų trūkumo bei brangstančių degalų, tačiau asmeninę transporto priemonę laiko viena didžiausių investicijų, už kurią didesniu poreikiu laikomas tik nuosavas būstas. Bet kokiu atveju, toks iracionalus elgesys ateityje gali keistis, mano ne kas kitas, o kompanijos Google įkūrėjai, rašo portalas CNet.

Sergey Brin mano, kad būtina optimizuoti transporto sistemą tokiu būdu, jog žmonėms daugiau nereikėtų asmeninio automobilio. Visa tai leistų pasiekti kompaktiški bepiločiai automobiliai. Neseniai duotame interviu vienas iš Google įkūrėjų teigė, kad tokios transporto priemonės galėtų sumažinti spūstis keliuose ir parkavimo vietose, o asmeninių automobilių apskritai reikėtų atsisakyti.

Automatizuoti taksi pasirodys ten, kur jų reikia. Kiekvienam žmogui tai leis atsisakyti nuosavo automobilio. Teoriškai, mašinų turėtų žymiai mažiau, nei žmonių, kadangi ne visi vienu metu kažkur važiuoja.

Eismą keliuose taip pat bus galima optimizuoti: žmonės galės prisijungti prie kitų keleivių grupių, maksimaliai užpildydami transporto priemonę, automobiliai galės formuoti kolonas, padidės vidutinis judėjimo greitis. Galų gale, vairo ir pedalų atsisakymas leis sukurti naują salono dizainą – pavyzdžiui, krėslus bus galima atsukti vieną į kitą.

Kaip ir daugelis Silicio slėnio gyventojų, Sergey Brin mano, kad žmogų galima padaryti laimingesniu. Būstas, saugumas, giminės pratęsimo perspektyvos – tai tik keletas iš bazinių žmogaus poreikių, kuriuos galima patenkinti, išnaudojus mažiau nei vieną procentą resursų, kuriuos turime dabar.

Sergey Brin nepagailėjo kritikos ir dabartinei politinei ir teisinei sistemai. Jis yra įsitikinęs, jog bet kuris įstatymas turi tilpti į 50 puslapių, tuo tarpu po naujų įstatymų pasirodymo seni turėtų būti panaikinami.

4 komentarai (-ų)

 1. dizaika77 parašė:

  100% palaikau ideja, nes vien pradedant nuo kamsciu sumazejimo, kai vienas neskubedamas miega uz vairo, kitas labai skuba, o tuo tarpu programiskai butu suderintos visu automobiliu lygiagretus pajudejimas is vietos uzsidegant zaliai sviesai. Idomu tik koks islaidu santykis butu, turint nuosava ar uz toki „nuomuota“ auto, kuris paimtu tave is bet kurio tasko, zonomis suskirstyta auto aptarnavimas, apseinant be jokiu nuosavo auto problemu, remonto.. Vien jau sutaupant vairavimo paneles vieta i didesne salono talpa, galima sutaupyti seimos auto perdeta pasidiziavima, kai aiksteles vietu nerasta. Tokia grazia fantastika, biurokratiskoje Lietuvoje tektu isvysti, na maziausiai po 200 metuku

 2. Tomas parašė:

  Idėja gera, bet visgi primena utopiją. Bepiločiai auto puiku, tačiau nuosvas automobilis tai ne šiaip priemonė važiuoti iš A į B. Savo auto žmogus prižiūri taip kaip nori. Lipdamas į taksi, negali žinoti, kas ten priš pusvalandį sėdėjo. Gal koks narkomanas, gal koks džiova sergantis ir t.t. Po kiekvieno keleivių vežimo reikėtų atlikti auto dezinfekciją, o tai dar vienas utopinis dalykas. Taigi, taigi.., nuosavas, yra nuosavas. Vienas dalykas važiuoti į darbą (automatinis taksi puikiai tiktų), kitas dalykas, važiavimas su visa šeima kur nors…
  Yra pliusų, yra minusų ir galiausiai vis tiek žmonės pirks Porsche, Ferrari ar Lamborgini. Prie taksi pereitų tik tie, kurie važinėja paprastais, nebrangiais auto. 🙂

 3. komentatoriaus nesmerkit parašė:

  nu man tai malonumas vairuot o ne sedet…

  • thermal parašė:

   reiškias būsi google priešas. dėl tokių miestuose kamščiai ir maži greičiai 🙂


Kitos kategorijos naujienos