Windows 8 dalis nešiojamuose kompiuteriuose nukrito žemiau 90%


PC Sales

Windows 8 dalis tarp operacinių sistemų, kurios OEM gamintojų diegiamos į nešiojamus kompiuterius, pirmą kartą nukrito žemiau 90 proc. Apie tai praneša puslapis DigiTimes, remdamasis Taivano kompiuterių komponentų gamintojais.

Operacinės sistemos Windows dalies mažėjimas nešiojamuose kompiuteriuose vyksta dėl to, jog nuolat populiarėja sprendimai su programinės platformomis Google Chrome OS ir Apple OS X.

MacBook nešiojamų kompiuterių pardavimai per II ketvirtį augo maždaug 18 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Apie tai neseniai pranešė kompanija Apple, pateikusi ketvirčio finansinę ataskaitą. Ypač dideliais pardavimais pasižymėjo MacBook Air, kuriuos graibstė amerikiečių studentai.

Chromebook nešiojami kompiuteriai, anot Google, yra populiarūs JAV ir D.Britanijos švietimo bei verslo įstaigose. Eilė didžiųjų mobilių kompiuterių gamintojų – Lenovo, ASUS, Acer, Dell, HP, LG ir Toshiba – iki 2014 m. pabaigos pasiūlys 20 Chromebook modelių su Intel Haswell procesoriais. Jų kaina sudarys apie 350 JAV dolerių (885 lt).

Kompanija Microsoft imasi priemonių, kad būtų išsaugotas Windows populiarumas. Visų pirma, bus dalinamos nemokamos Windows 8/8.1 licencijos tiems gamintojams, kurie pasiūlys nešiojamų kompiuterių už 200-250 JAV dolerių.

Ekspertų teigimu, Microsoft Windows konkurencingumą padidintų Windows 8 trūkumų pašalinimas (ši operacinė sistema iki šiol nepasižymi populiarumu). Daug vilčių dedama ir į Windows 9, kurios pasirodymo laukiama 2015 m. pavasarį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos