Ant Tarptautinės kosminės stoties paviršiaus rasta gyvų mikroorganizmų


TKS-ISS-680

Eksperimentą „Test“ vykdę mokslininkai ant Tarptautinės kosminės stoties (TKS) paviršiaus rado eilę žemiškos kilmės mikroorganizmų, kurie išgyveno esant ypač nepalankioms sąlygoms – kosminei radiacijai, vakuumui ir nesvarumo būsenai, praneša Interfaks.

Eksperimento „Test“ rezultatai yra visiškai unikalūs. Ant iliuminatoriaus išorinės dalies mes aptikome jūros planktono liekanų, mikrodalelių. Visa tai reikės išsamiai ištirti“, – teigė rusiškosios TKS dalies skrydžių vadovė Vladimira Solovjova.

Panašios fazės buvo rastos ir ant okeano paviršiaus. Jos nebūdingos Baikonūrui. Tai reiškia, kad į viršų kyla tam tikri oro srautai, kurie atneša tam tikrų dalelių ir ant stoties paviršiaus“, – teigė V. Solovjova.

Ji taip pat pažymėjo, kad TKS paviršius yra gana smarkiai užterštas. Visa tai lemia kosminių laivų variklių darbas, taip pat išmetamas oro srautas, kuris atsiranda tuo metu, kai astronautai išeina į atvirą kosmosą.

Dabar mes atliekame specialius darbus, kad iliuminatorius būdų galima nupoliruoti ir taip juos sutvarkyti. Tai ypač svarbu, kai vykdomi ilgai trunkantys kosminiai skrydžiai“, – teigė rusų TKS segmento atstovė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos