Intel siūlo universalų DDR3 ir DDR4 atminties lizdą


HyperX-Predator-DDR4-680

Kompanija Intel vis dar nesiruošia atsikratyti DDR3 atminties, todėl jos produktai ir toliau palaikys šio standarto operatyvios atminties modulius. Intel mano, kad DDR4 plėtrą stabdys didelės kainos, ir tik 2016 m. šis standartas taps visuotiniu.

Įdomu tai, kad operatyvios atminties kontroleriai, esantys procesoriuose Haswell-E, palaiko tiek DDR3, tiek ir DDR4 atmintį, tačiau Intel dirbtinai apribojo kontrolerio galimybes.

Beje, amerikiečių kompanija leido aiškiai suprasti, kad masiniuose procesoriuose bus galimybė naudoti abiejų standartų operatyviąją atmintį, o tai demonstruoja paviešintos skaidrės.

Praeityje įveikti sunkumus pereinamuoju laikotarpiu padėdavo motininės plokštės, kurios palaikydavo dviejų standartų operatyviąją atmintį. Puslapis Expreview praneša, kad šį kartą Intel siūlo kitokį variantą –lizdą UniDIMM.

Šis operatyvios atminties lizdas yra universalus, todėl leis į jį įdiegti tiek DDR3, tiek ir DDR4 standarto atmintį. Šią iniciatyvą palaiko ir parteriai – kompanijos Kingston bei Micron.

Intel-UniDIMM-Mobile-DDR4-DDR3-Combo-2

Intel-UniDIMM-Mobile-DDR4-DDR3-Combo-1

Reikia pažymėti, kad UniDIMM numato fiziškai kitokius atminties modulius, kurie nesuderinami nė su vienu iš standartų. Taip pat nebus leista „sumaišyti“ skirtingų standartų modulių, tuo tarpu motininėse plokštėse teks keisti įtampų reguliatorių, kuris būtų suderinamas su dviem skirtingais standartais. Pastaroji modifikacija sistemines plokštes pabrangins maždaug $0.50.

Minėta Intel iniciatyva turėtų debiutuoti rinkoje kartu su procesoriais Skylake, kurių anonsas laukiamas 2015 m. pabaigoje. Ar UniDIMM idėją palaikys ir motininių plokščių gamintojai, pamatysime kiek vėliau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos