Minkštas robotas išgyveno ugnyje ir po automobilio ratais


Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė didžiausią šiai dienai, visiškai minkštą robotą su pneumatiniu prievadu. Robotas gali judėti be „pavadėlio“; jo ilgis sudaro 65 cm, praneša žurnalas Soft Robotics. Trumpai apie išradimą papasakojo leidinys New Scientist.

Michael Tolley pramintas robotas dėl savo matmenų gali nešti baterijos bloką, kuris jį aprūpina energija dvejoms valandoms, taip pat kompresorinę įrangą su elektros prievadu, leidžiančiu judėti. Robotas pagamintas iš kompozitinių medžiagų (elastomero, poliaramido ir kitų).

Eksperimentų metu robotas Tolley įveikė sniego pusnis, kaip temperatūra siekė -20 laipsnių pagal Celsijų, atlaikė 20 sekundžių kontaktą su ugnimi, vandens spaudimą ir poveikį įvairia rūgštimi, galiausiai jį pervažiavo automobilis, tačiau ir po to jis veikė.

Kol kas bandymai buvo atlikti su roboto korpusu, kadangi visa reikalinga elektronika tvirtinama išorėje. Antra vertus, mokslininkai tikina, kad paslėpti elektroniką korpuso viduje didelio vargo nesukels.

Kūrėjai planuoja padidinti roboto judėjimo spartą ir paslankumą, pridedant daugiau galūnių. Vėliau jis bus užprogramuotas, kad savarankiškai reaguotų į kliūtis kelyje.

Kaip ir daugelis kitų eksperimentinių mašinų, robotas Tolley sukurtas tam, kad dalyvautų gelbėjimo operacijose ir apskirtai situacijose, kai būtina prasibrauti pro siaurus plyšius ir kliūtis, kurios žmogui neįveikiamos be specialios įrangos.

4 komentarai (-ų)

 1. HesAlwaysNearUs parašė:

  Man asmeniškai juokingai atrodo tos visos „naujos“ technologijos ir visi tie robotai, kol neturi savo tikrosios paskirties ar tikslo… Kaip kokie niekam nereikalingi žaisliukai…

  • Andrius parašė:

   O man tu atrodai juokingai. Gal kažkam patinka kurti ir eksperimentuoti robotų technologijas, kaip kad kitiems patinka piešti paveikslus ar kepti pyragus.
   Be to, dar negirdėjau technologijos kuri būtų iš karto būtų pritaikyta gyvenimui, viskas, kaip ir robotai, pirmiausia išgyvena pradinę(kuriamąją) stadiją.

   • HesAlwaysNearUs parašė:

    Vat būtent. Lyg pastatyti didelę ovalią šuns būdą ir ridenti pradžioje ją nuo kalno ir juoktis. O po to sugalvoti, kad ji tokia didelė, tad galime ten įrengti 60 butų ir žmones joje apgyvendinti… Ir net nuskraidinti į marsą… su visais gyventojais…
    Sorry, aš čia kiek su sarkazmu. Per daug robotais nesidomiu…
    Tarp kitko, ten kur jis ropoja per ugnį, matosi, jog išteptas kone kremu nuo ugnies…

 2. zet parašė:

  pieva kazkokia. Nei cia robotas nei cia ka nei jis iveike. Jei laiko sanaudos butu neribotos , na tada gal 😀 Per sitmas metu ivektu kambari 🙂


Kitos kategorijos naujienos