nVidia bandys uždrausti Samsung Galaxy Note 4 pardavimus


Samsung_Galaxy_Note_4_680

Vaizdo plokščių gamintoja nVidia praėjusią savaitę padavė į teismą kompanijas Samsung ir Qualcomm, kurios kaltinamos su grafiniais produktais susijusių patentų pažeidimu.

Teismo ieškinyje iš viso figūruoja septyni patentai. nVidia sieks, kad būtų uždrausta prekiauti neseniai anonsuotais Samsung išmaniaisiais telefonais Galaxy Note 4 ir Galaxy Note Edge, taip pat kitais patentus pažeidžiančiais modeliais, o kartu reikalaus atlyginti patirtą žalą.

Teisminį ieškinį dėl patentų pažeidimo nVidia pateikė pirmą kartą per 21 metų kompanijos egzistavimo laikotarpį.

Samsung išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose, kurių prekybą ketinama uždrausti, naudojami grafiniai adapteriai Qualcomm Adreno, ARM Mali ir Imagination PowerVR.

Prieš kreipdamasi į teismą, kompanija nVidia bandė savarankiškai pasiekti susitarimo su korėjiečių elektronikos gigantu. Abiejų kompanijų vadovai buvo keletą kartų susitikę, bandyta parodyti, kokie patentai pažeidžiami Samsung naudojamuose grafiniuose procesoriuose.

Korėjiečių kompanija, neoficialių šaltinių teigimu, pareiškė, kad problema susijusių su mikroschemų tiekėjais, todėl patentinės pretenzijos turi būti reiškiamos jiems.

Nemažai ekspertų yra labai nustebę nVidia sprendimu pateikti panašaus pobūdžio teisminį ieškinį, ypač dėl pasirinktų patentų: dauguma jų aprašo esmines grafinių procesorių technologijas, kurios pradėtos naudoti dar XX a. paskutiniame dešimtmetyje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos