Robotas – gepardas išmoko bėgioti be pavadėlio


robot-cheetah-680

Robotas – gepardas, kurį sukūrė Masačiusetso technologinis institutas (MIT), išmoko bėgioti be pavadėlio, ir tai daro maksimaliu 16 km/h greičiu. Kartu jis geba pašokti, kad peršoktų kliūtis, rašoma naujausiame MIT pranešime spaudai.

Pagrindine inovacija tapo šuolių algoritmas: kiekviena roboto galūnė užprogramuota taip, kad per tam tikrą sekundės dalį būtų dedamos tam tikros pastangos, kai „koja“ liečia žemę. Taip robotas sugeba išlaikyti reikiamą greitį.

Dozuotas jėgos valdymas judėjimo metu – tai metodas, kurį naudoja sprinteriai. „Huseinas Boltas, pavyzdžiui, ne vien tik greitai judina kojas. Bėgikai didina stumiamąją jėgą, remdamiesi į žemę su didinama jėga, ir taip jiems pavyksta įveikti didelius atstumus, nekeičiant žingsnių dažnio“, – teigė projekto dalyvis, profesorius Sangbae Kim.

Naujasis algoritmas leidžia robotui laisvai judėti per realų landšaftą, kuris pilnas įvairiausių kliūčių. Anksčiau vykdyti bandymai numatė judėjimą lygiu paviršiumi.

Algoritmas numato, kokia jėga turėtų remtis roboto galūnė į žemę. Mokslininkų teigimu, ši jėga turėtų būti pakankama, kad būtų įveikta gravitacija ir užtikrintas judėjimas pirmyn.

Jei žinau, kiek laiko mano koja yra ant žemės, o mano kūnas – ore, tuomet suprantu, ko reikia, kad įveikčiau traukos jėgą. Šuolio atveju reikia, pavyzdžiui, šią jėgą padvigubinti“, – aiškino S. Kim.

3 komentarai (-ų)

 1. rm parašė:

  pažiūrėkit bent pirmas 20 filmuko sekundžių ir pamatysite, kad Sangbae Kim yra ne profesorė, o profesorius. pasitaisykit… aklai versti azijiečių pavardžių (Kim) tikrai negalima.

 2. HesAlwaysNearUs parašė:

  Kiek tie robotai dar praeis, kol išvys dienos šviesą… Dar 150 metų turbūt mažiausiai…

  • ITfanboy parašė:

   Na gal ne tiek, bet kelesdešimtis meteliu dar reiks palaukt 😀


Kitos kategorijos naujienos