SSD kaupiklių kainos pasiekė istorinį minimumą


Phison-2TB-SSD-680

NAND Flash atminties mikroschemas naudojantys duomenų kaupikliai atpigo iki naujų žemumų. Jei visai neseniai buvo kalbama apie 1 dolerį už 1 GB, tai dabar šis rodiklis sumažėjo iki labai patrauklios ribos, rašo taivaniečių puslapis DigiTimes.

Jei prieš porą metų buvo kalbama apie $1 už 1 GB, o prieš metus – apie $0,7-0,8 už 1 GB, tai dabar pasiekta $0,35-0,39 už 1 GB riba. Tokiu būdu, 120-128 GB talpos SSD šiuo metu tiekiami už maždaug $50-55, tuo tarpu 240-256 GB modeliai – už $100, ir kainos toliau mažėja.

Pagrindine tokio pigimo priežastimi tapo kainų karas, kurį paskelbė mūsų regione mažai žinomos kinų kompanijos Galaxy ir TIGO. Jų tikslas – pašalinti iš Kinijos rinkos užsienio prekės ženklus. Ir jiems tai pavyksta: Kingston ir Samsung (didžiausi SSD tiekėjai Kinijoje) priversti peržiūrėti savo kainodarą.

Galaxy ir TIGO nėra tikrieji gamintojai – už jų nugarų stovi gerai žinomos kompanijos Phison ir JMicron, kurių kontrolerių pagrindu sukurti SSD apjungia deramą spartą, patrauklias specifikacijas ir gana nedidelę kainą.

Kompanijos Phison įkūrėjas ir vadovas Pua Khein-Seng pareiškė, kad artimiausiu metu SSD rinkos laukia globalūs pokyčiai: įvyks naujos pyrago dalybos, o kas nesugebės užimti deramos rinkos dalies, turės nutraukti veiklą šioje srityje.

Norėdami didinti konkurencingumą, gamintojams ir NAND Flash kontrolerių kūrėjams teks apjungti jėgas. Pavyzdžiui, Phison bendradarbiauja su Toshiba ir Kingston, taip pat savo produkciją aktyviai siūlo kitoms kompanijoms, kurios nori išleisti SSD su savo prekės ženklu.

Kainų mažėjimas ir pardavimų augimas teigiamai įtakos kontraktinio gamintojo TSMC pajamas. Jis yra pagrindinis atminties mikroschemų gamintojas kompanijoms JMicron, Phison, Silicon Motion ir Marvell (pastaroji yra didžiausias SSD skirtų kontrolerių tiekėjas).

4 komentarai (-ų)

 1. Petras parašė:

  Kaip tekstas kainos atrodo graziai. Tik lietuvoje tokiu nera

 2. nez parašė:

  Tikrai kad ne lietuvoj tokios kainos. Pažiūrėjau, kaip buvo taip ir yra 64GB po 170LT+ (60USD~)
  Būtų rimtai 128GB už tokią kainą, tai tada susigundyčiau.

 3. qwerty parašė:

  tai ir neverta pirkti db SSD, tuoj ir LT atpigs, cia visada ateina viskas daug veliau nei visam pasaulyje. kam moketi uz 120GB 250lt, keli menesiai ir kainuos 180-190lt. aisku cia niekada nebus tos 0.29$ uz 1 GB net ir perkant 1TB diskus.

 4. aws parašė:

  buvo dabar Intel SSD 120GB po 210Lt, tikrai geras variantas. jau ir pas mus ateina kainos riba iki 200Lt. Kai kurių diskų savikaina nebesiekia 195Lt (su PVM)


Kitos kategorijos naujienos