Toshiba Satellite C50 apžvalga: pažintis su 4 branduolių Intel Atom


Toshiba Satellite C50-A 680

Planšetinių kompiuterių invazija privertė suklusti ne vieną nešiojamų kompiuterių gamintoją, kuris pavėlavo į traukinį, tačiau nenorėjo būti sutraiškytas sparčiai populiarėjančių mobilių įrenginių. Reikėjo kažką skubiai daryti, o pirmas žingsnis – atpiginti nešiojamus kompiuterius bet kokia kaina.

Į pagalbą atėjo kompanijos Intel ir Microsoft. Pirmoji sukūrė pigių procesorių, tuo tarpu antroji smarkiai atpigino Windows 8/8.1 licencijas. Visus kitus kainos mažinimo klausimus buvo palikta išspręsti patiems nešiojamų kompiuterių gamintojams. Kaip jiems tai sekasi, pabandysime atsakyti šioje apžvalgoje, kurios pagrindiniu dalyviu tapo kompanijos Toshiba mobilus kompiuteris Satellite C50-A-1JQ.

Nešiojamas kompiuteris gavo Intel Bay Trail-M platformą su 22 nm Silvermont architektūra. Centrinio procesoriaus vaidmenį atlieka Pentium N3520, kuris yra ne kas kita, o gerai žinomos energetiškai efektyvios Atom šeimos atstovas – tos pačios, kuri buvo plačiai naudojama taip vadinamuose netbookuose ir kuri buvo nemažai peikta dėl itin mažo produktyvumo lygio.

Tuometiniai Atom procesoriai, nepaisant mažo produktyvumo lygio, leido kurti nebrangius, kompaktiškus nešiojamus kompiuterius, kurie iš pradžių turėjo 7“ ekranus, tačiau vėliau ūgtelėjo net iki 12“. Šiandien galime matyti naujai atgimusią Atom šeimą – šie procesoriai turi 4 branduolius, tuo tarpu nešiojamų kompiuterių formatas prilygsta įprastiems modeliams su 15,6“ ekranu.

Nešiojamo kompiuterio Toshiba Satellite C50-A-1JQ techninės specifikacijos:

Charakteristikos Toshiba Satellite C50-A-1JQ (PSCJEE)
Mikroschemų rinkinys Intel Valleyview SoC
BIOS / versija  Insyde Software v1.30 (03/24/2014)
Procesorius  Intel Pentium N3520 @ 2.16 / 2.42 GHz
L2  / L3 spartinančioji atmintis 2 x 32 KB / 2 MB
Branduolys / technologija Silvermont (Bay Trail-M) / 22 nm
Operatyvioji atmintis 1x 8192 MB
Atminties taktinis dažnis / tipas 1600 MHz / DDR3L SDRAM
Ekranas / raiška LG Display LP156WH4 15,6″ TN / 1366 x 768
Grafinis procesorius (GPU) Intel HD Graphics Gen7
Video atminties kiekis VRAM
Grafinio procesoriaus dažniai 313 / 854 MHz
Kietas diskas / formatas TOSHIBA MQ01ABD075 / 2,5″
Kieto disko talpa 750 GB
Sąsaja SATA-III
Greitis 5400 aps./min.
Optinių diskų įrenginys MATSHITA DVD-RAM UJ8E2
Garso posistemė Realtek ALC269Q
LAN kontroleris RealTek  RTL8101/2/3 Family Fast Ethernet NIC
Wi-Fi modulis / standartų palaikymas Atheros WiFi AR9565 802.11b/g/n
Garsiakalbiai / mikrofonas yra / yra
Atminties kortelių skaitytuvas RealTek RTS5287 (SD/SDHC/SDXC/MMC)
USB 2.0 / USB 3.0 / eSATA / IEEE1394 / IrDA 2 / 1 / 0 / 0 / 0
Modemas / LAN / Wi-Fi / Bluetooth/ WiMAX 0 / 1 / 1 / 1 / 0
Vaizdo išvestys: D-Sub / DVI / HDMI / DP 1 / 0 / 1 / 0
Pirštų atspaudų skeneris nėra
WEB kamera Sonix Technology HD 720p Webcam
Maitinimo blokas AC/DC 100 – 240 V, 1,2 A, 50-60 Hz / 19 V, 2.37 A / 45 W
Baterijos tipas / talpa 4 cell Li-Ion / 48 Wh / 4200 mAh
Nešiojamo kompiuterio matmenys 380 x 242 x 30,8 – 33,35 mm
Svoris 2,4 kg
Operacinė sistema Windows 8.1 64bit

 

Komplektacija, dizainas ir ergonomika

Toshiba Satellite C50-A-1JQ (PSCJEE) yra biudžetinis sprendimas, todėl nieko nuostabaus, kad komplekte nieko ypatingo nerasime: be nešiojamo kompiuterio rasime įkroviklį ir keletą vartotojo instrukcijų.

IMG_7638

Nešiojamas kompiuteris turėjo gamykliškai įdiegtą operacinę sistemą Windows 8.1 ir visą būtiną programinę įrangą. Esant reikalui, tvarkykles galima atsisiųsti iš gamintojo puslapio. Dar kartą galima įsitikinti, kad nemeilė operacinei sistemai Windows 7 tęsiasi, todėl tvarkykles šiai platformai galima atsisiųsti iš bendro Toshiba Sattelite C50-A serijos kompiuterių skyrelio.

IMG_7537

Juodas, matinis ekrano dangtis

IMG_7538

Ekrano dangčio išorės faktūra gruoblėta: smulkios juostelės – grioveliai

IMG_7550

Apatinėje dalyje – nemažai ertmių šaltam orui patekti į korpuso vidų

IMG_7559

Kietas diskas ir operatyvios atminties modulis lengvai pasiekiami – užtenka atsukti vieną dangčio varžtelį

Iš karto reikėtų pabrėžti, kad kainos mažinimas matosi visame kame, ir pirmiausia į save dėmesį atkreipia korpusas: pigus, teplus, gana minkštas plastikas, eilės metų senumo dizainas, girgždanti konstrukcija, netikėtai storas korpusas, nors įdiegta ypač energetiškai efektyvi Intel Atom platforma.

Tiesa, pirmi prisilietimai prie klaviatūros nustebino – dirbti tikrai galima, netgi anksčiau testuoto ASUS X550LN klaviatūra pasirodė prastesnė, nei šio Toshiba biudžetinio sprendimo. Akivaizdu, kad Satellite C50-A modeliai aiškiai akcentuoja darbą su biuro programomis.

IMG_7587

Gamintojas pagaliau įsiklausė į vartotojų skundus ir atsisakė blizgaus darbinio paviršiaus

IMG_7594

Dešinėje viršuje – įjungimo mygtukas. Taip matyti garsiakalbio niša

IMG_7598

Skaičių blokas – darbo metu tikrai patogus dalykas. Klaviatūra taip pat kokybiškesnė, nei buvo galima tikėtis

IMG_7602

Kairėje briaunoje – Kensingtono užrakto niša, maitinimo lizdas, USB 2.0 ir optinių diskų įrenginys (aklai apčiuopti jo mygtuką – misija neįmanoma)

IMG_7603

Dešinėje briaunoje – garso išvesties ir mikrofono lizdai, po vieną USB 3.0 ir USB 2.0, HDMI, Ethernet 10/100 Mbit/s, VGA (D-Sub) ir aušinimo sistemos ertmė

IMG_7612

Priekinės briaunos dešinėje pusėje – SD kortelių skaitytuvas ir sistemos aktyvumo indikatoriai, kurių darbo metu praktiškai nesimato

IMG_7625

Maksimalus ekrano atvertimo kampas

IMG_7630

Šiandien dažnai sutinkamos salelių tipo klaviatūros Toshiba atsisakė – pasirinktas klasikinis variantas (reikia pažymėti, pakankamai patogus ir ergonomiškas)

IMG_7584

Ekrano dangčio plastikas toks minkštas, jog jau antrą dieną atsirado įbrėžimų

IMG_7607

Tarp korpuso ir optinių diskų įrenginio niša tokia, jog diską galima įdėti įrenginio neatidarius 🙂

Ekranas nieko išskirtinio nepademonstravo  – eilinė 15,6“ įstrižainės TN matrica su 1366 x 768 taškų raiška. Belieka džiaugtis, kad dėl begalinio taupymo bent jau raiškos nesumažino.

Pataupyta ir varžtelių sąskaita – nugarinę dalį dengiantis nuimamas dangtis priveržtas vienu varžteliu, viduje kieto disko konstrukcija laikosi rėmelyje, kurio pagrindą sudaro folija. Pastaroji yra lanksti, tačiau prisukta varžteliu, kad būtų daugiau standumo. Taupymas palietė ir operatyvios atminties lizdus – jų yra tik vienas, taigi galima įdiegti arba 4 GB, arba 8 GB modulį (Intel Bay Trail-M palaiko max. 8 GB DDR3L-1333).

IMG_7560

DDR3L moduliams – tik vienas lizdas, nors kitos Satellite C50 modifikacijos jų turi du

IMG_7564

Varžtu prisukta folija. Be komentarų.

IMG_7578

Vietoj metalinio kieto disko karkaso – folijos lakštas, iš tonų aptrauktas gumos sluoksnių. Taupymas ar apsauga nuo vibracijų?

IMG_7581

Kad kietas diskas neišvažiuotų iš lizdo, naudojamos guminės įspraudės. Jei netyčia nuplyš, galima įsprausti tiesiog kramtomos gumos…

IMG_7546

Priekinė dalis (viršuje) ir nugarinė dalis (apačioje)

IMG_7544

Įspėjimas norintiems įdiegti Windows 7

Nešiojamas kompiuteris turėjo gamykliškai įdiegtą operacinę sistemą Windows 8.1, tačiau mūsų metodika vis dar numato Windows 7 Ultimate SP1 (x64) naudojimą. Natūralu, kad iš karto buvo nuspręsta suformatuoti kietą diską ir įdiegti Windows 7, tačiau čia ir prasidėjo tikras cirkas, atėmęs keletą brangių valandų.

Visų pirma, sistema neleido pasikrauti iš USB atmintinių arba optinių diskų. Problema, pasirodo, slypėjo Toshiba įdiegtoje senoje BIOS versijoje. Kadangi turėjome BIOS v1.1, pastarasis palaikė tik UEFI įkrovos galimybę, kurios nepalaikė mūsų USB atmintinės ir Windows 7 optiniai diskai.

Problemą turėjo išspręsti „UEFI Boot“ išjungimas ir įkrovimo režimo „CSM Boot“ pasirinkimas (būtent taip nurodo pats gamintojas), tačiau v1.1 (taip pat v1.2) tokios opcijos neturi. Teko siųstis BIOS atnaujinimą – minėtą opciją palaiko v1.3 ir naujesnės versijos.

satellite-c50-a-csm-boot-bios

Po to, kai BIOS atnaujintas, nustatymuose vietoj UEFI pasirenkame CSM (Advanced -> System configuration -> Boot mode -> CSM Boot) , dėl šventos ramybės išjungiame opciją „Secure Boot“ (Security -> Secure Boot -> Disabled) ir bandome krautis. Tačiau ne viskas taip paprasta: kai kurios programos, skirtos darbui su kietų diskų skirsniais, nesupranta GPT skirsnių, kuriuos naudoja Windows 8/8.1. Išeičių keletas: nauja programinė įranga, skirsnių darymas per Windows 7, blogiausiu atveju – kieto disko prijungimas prie kito kompiuterio.

Deja, bėda viena nevaikšto: spartesnio Windows 7 diegimo būdo – iš USB atmintinės – Toshiba Satellite C50-A-1JQ visiškai nepageidavo. Sistema pareiškė, kad reikia USB tvarkyklių (ir nesvarbu, ar diegiama per USB 2.0, ar per USB 3.0 lizdą). Teko ieškoti optinio disko. Laimei, nešiojamas kompiuteris turi optinių diskų įrenginį, taigi vėl judame pirmyn.

win7-no-usb-drivers

Windows 7 diegimas iš optinio disko pagaliau sėkmingas. Jungiame USB atmintinę su viduje esančiomis tvarkyklėmis ir… tyla. Sistema neatpažįsta USB atmintinės, nes nėra įdiegtų tvarkyklių. Tinklo plokštė ir Wi-Fi adapteris taip pat neatpažįstamas, nes nėra reikiamos programinės įrangos!

Dar keletas riebių frazių, vėl ardome nešiojamą kompiuterį, ištraukiame kietą diską, jungiame prie kito kompiuterio, nukopijuojame reikiamas tvarkykles ir vėl montuojame kietą diską atgal į nešiojamą kompiuterį. Laimei, kietas diskas pasiekiamas labai lengva, kitokiu atveju tektų tvarkykles įrašyti į optinį diską (tiesa, jį dar reikia turėti po ranka arba bėgti į parduotuvę pirkti naujų).

Visa ši istorija leidžia duoti vieną patarimą: jei įsigijote tokį Toshiba nešiojamą kompiuterį su Windows 8/8.1, įdiekite operacinę sistemą, padalinkite diską į keletą skirsnių, į vieną iš jų nukopijuokite tvarkykles. Jei BIOS versija senesnė nei v1.3, atnaujinkite BIOS (atsisiųsti iš gamintojo puslapio). Tik tuomet diekite Windows 7.

Jei pirksite nešiojamo kompiuterio versiją be operacinės sistemos, teks BIOS atnaujinimą įrašyti į optinį diską (ISO atvaizdas) ir atnaujinti iš jo.

IMG_7641

Reikia pažymėti, kad šiame Toshiba nešiojamame kompiuteryje įdiegta Windows 8/8.1 iš karto leidžia dirbti su USB atmintinėmis, be vargo veikia su UEFI, todėl aprašytas operacinės sistemos diegimas galioja tik tiems, kurie nemėgsta Windows 8 ir nori turėti Windows 7. Galima spėti, kad ateityje panašių problemų gali tik daugėti.

Belieka tik užduotį klausimą, kaip viskas būtų vykę, jei nešiojamas kompiuteris būtų turėjęs SSD kaupiklį (su nestandartiniu lizdu arba įlituotomis mikroschemomis), o korpusas nenumatęs optinių diskų įrenginio. Matyt, jau dabar reikia ruošti specialiai modifikuotas Windows 7 redakcijas, kurios turėtų integruotas tvarkykles, bet čia jau kita tema.

Produktyvumo testai

Pirmasis testas – PCMark Vantage. Jis neblogai parodo bendrą sistemos spartą. Kadangi testas nėra naujas, jis leis palyginti Intel Bay Tral-M platformą su senesnėmis sistemos, o kartu įvertinti, koks progresas pasiektas.

 • Memories“ – testas yra skirtas išmatuoti sistemos produktyvumą, dirbant su skaitmeninėmis fotografijomis bei vaizdine medžiaga;
 • TV and Movies“ – aukštos raiškos vaizdinės medžiagos atkūrimas ir perkodavimas;
 • Gaming“ – matuojamas produktyvumas įvairiose 3D programose;
 • Music“ – įvairių garso formatų perkodavimas;
 • Communications“ – WEB resursų lankymas, darbas su el. paštu ir IP telefonijos naudojimas;
 • Productivity“ – dar viena nesudėtinga užduotis, kurioje modeliuojamas darbas su tipinėmis biuro programomis;
 • HDD“ – paskutinis testas, matuojantis tik duomenų kaupiklių posistemės darbą.

Reikia prisipažinti, kad iš Atom procesoriaus tokio spartos lygio mažai kas tikėjosi, tačiau progresas akivaizdus. Naujoji Intel platforma tikrai gerai subalansuota: 7,5 W TDP platformos  spartos lygis panašus į 35 W sistemų, kurias testavome praėjusiais metais (pavyzdžiui, Lenovo Edge E530), jau nekalbant apie 2013 m. laidos sistemas su dviejų branduolių Celeron ar AMD Brazos.

Tai reiškia, kad bendras Toshiba Satellite C50-A-1JQ produktyvumo lygis yra pakankamai aukštas, kad nesijaustų stabdymų kasdieniuose darbuose.

pcmark-vantage

3DMark 06 rodo, kad 7 kartos Intel HD integruota grafika skirta ne žaidimams. Antra vertus, keturių branduolių Pentium (Atom) procesorius leidžia pasiekti geresnių rezultatų, nei tą pačią Intel HD turinčiam Pentium 987 (1,5 GHz) su dviem branduoliais.

3dmark06

Futuremark 3DMark Vantage demonstruoja dar didesnį Intel Atom platformos progresą: čia Intel HD Graphics Gen7 koja kojon žengia su energetiškai efektyviais Core i3 U-Series atstovais (Ivy Bridge), o grafikos sparta netgi šiek tiek apenkė AMD Brazos platformą.

3dmark-vantage

Adobe Lightroom testas numato 10 megapikselių RAW formato nuotraukų (79 vienetai, bendra apimtis – 1 GB) eksportavimą į JPEG (kokybė – 100%).

Intel Atom (Bay Trail-M) platforma negali prilygti 2,3-2,4 GHz  dažniu dirbantiems 2 branduolių Pentium (Sandy Bridge) modeliams, tačiau tikrai negailestingai susidoroja su 17 W TDP turinčiu 2 branduolių Pentium 987, kuris debiutavo 2012 m. pabaigoje ir kurį buvo galima sutikti prekyboje 2013 m. pirmoje pusėje.

lightroom

Cinebench paketas leidžia įvertinti sistemos galimybes, dirbant su 3D grafika. OpenGL testas įvertina grafikos  posistemės darbą, tuo tarpu „Rendering“ testas – procesoriaus produktyvumo lygį (vieno ir visų branduolių).

Atom (Bay Trail-M) grafikos posistemė vėl susidorojo su kelerių metų senumo grafiką turinčiu Pentium 987, o kartu ne taip jau kritiškai smarkiai atsiliko nuo Pentium B9xx serijos procesoriuose esančios Intel HD 2000.

Procesorių smarkiai apkraunančiose užduotyse 4 branduolių Pentium N3520 prilygo dviejų branduolių Croe i3-3217U (Ivy Bridge) su Hyper-Threading palaikymu. Progresas tikrai akivaizdus. Aišku, jei apkraunamas tik vienas branduolys, Atom (Bay Trail-M) yra žymiai silpnesnis, nors ir nenusileidžia kelerių metų senumo Pentium 987 (Sandy Bridge).

cinebench

Kitas testas – vaizdinės medžiagos perkovadimas į H.264 formatą, naudojant programą x264 HD Benchmark 5.0.1 ir MPEG-2 formato failą (HD 1080p; 20 MB/s). x264 kodekas sutinkamas bene visose populiariausiuose perkodavimo programose, tokiuose kaip VirtualDub, HandBrake, MeGUI ir kitose.

Vaizdo kodavimo užduotyse situacija panaši, kaip ir dirbant su nuotraukomis: matomas atsilikimas nuo Pentium B9xx ir Core i3 U-Series  platformų, tačiau iš energetiškai efektyvios Atom platformos to ir buvo galima tikėtis.

x264

Programa TrueCrypt leidžia išmatuoti procesorių produktyvumo lygį duomenų šifravimo/dešifravimo užduotyse.

Duomenų šifravimo/dešifravimo teste Intel Atom (Bay Trail-M) platforma pasirodė visu gražumu: keturi branduoliai sudorojo žymiai galingesnius priešininkus su dviejų branduolių procesoriais. Ir visa tai be jokio aparatinio AES instrukcijų palaikymo.

truecrypt

Duomenų kaupiklių posistemę sudaro 750 GB talpos kietas diskas, kurioje gamintojas – ta pati Toshiba. Kietas diskas neparodė kažkokių išskirtinių spartos savybių – produktyvumo lygis analogiškas kitų gamintojų modeliams su SATA-III sąsaja ir 5400 aps./min. sparta.

hdtune-toshiba-750gb

Testų metu nešiojamame kompiuteryje laikinai buvome įdiegę ir SSD duomenų kaupiklį, kuris tikrai gerokai padidino produktyvumo lygį, ir tai akivaizdžiai matėsi vizualiai, nenaudojant jokių specialių testų.

Tokiu būdu, gamintojui galima pasiūlyti Satellite C50 serijoje, kuri bazuojasi su taupiaisiais Atom procesoriais, naudoti SSD kaupiklius (64 GB ar 128 GB). Šiandien SSD nėra jau tokie brangūs, kaip anksčiau, juo labiau, kad ir pati Toshiba siūlo NAND Flash kaupiklių, taigi būtų galima išvengti kainos padidėjimo, lyginant su tuo, jog turime lėtus, tačiau didelės talpos įprastus kietus diskus.

Garso posistemė

Įdiegti garsiakalbiai labiau skirti garsui skleisti, nei muzikai ar filmo garso takeliui atkurti. Elementarūs aukšti, nešvarūs dažniai. Čia verdiktas tikrai vienareikšmiškas – apgailėtina. Apie kokybinius parametrus net nesinori šnekėti – dažnu atveju net išmanieji telefonai garsą atkuria kokybiškiau, nei šis nešiojamas kompiuteris.

Baterijos darbo laikas ir temperatūros

Baterijos darbo laikas – viena svarbiausių nešiojamo kompiuterių charakteristikų (kartais pati svarbiausia), todėl šio parametro matavimui dedikuojama atskira skiltis. Testų metu režimai Sleep, Standby ir Hibernate buvo išjungti, naudojamas Windows 7 baterijos planas „Balanced“.

 • Baterijos darbo laikas:

battery-time

Palyginimui pasirinkome Lenovod Edge E530, kuris bendro produktyvumo teste PCMark Vantage pademonstravo panašų spartos lygį, kaip ir Toshiba Satellite C50-A-1JQ.

Net ir be didesnių komentarų iš diagramų galima matyti Atom (Bay Trail-M) platformos pranašumą prieš ankstesnės kartos procesorius, turinčius žymiai didesnį TDP.

Nešiojamas kompiuteris leido skaityti el. knygas, dokumentus kiek daugiau nei 6 val. Gana neįprasta situacija su filmų žiūrėjimu – čia apskritai baterija atlaikė kiek daugiau nei 7 val. Įprastas darbinis režimas (naršymas internete, el. paštas, biuro programos, keletas Youtube klipų, Skype) – 5 val. 13 min. Netgi maksimali apkrova truko ilgiau nei 3 valandas.

 • Temperatūrų matavimai:

temps

Pastarojo testo metu temperatūra patalpoje sudarė +25 oC.

Temperatūros gana įprastos, kaip ir dažno nebrangaus nešiojamo kompiuterio, bet… reikia turėti omenyje vieną svarbų momentą – Toshiba Satellite C50-A-1JQ turi visiškai pasyvią aušinimo sistemą. Tai reiškia, kad nėra jokių ventiliatorių, o procesorių aušina metalinė plokštelė.

IMG_7620

Jokių ventiliatorių, tik metalinė plokštelė, atiduodanti įkaitusį orą supančiai aplinkai. Tylos gerbėjams patiks.

Atsižvelgiant į minėtą aplinkybę, galima konstatuoti – keturių branduolių Pentium (Atom) platforma savo produktyvumo lygiu prilygsta 1-2 metų senumo sistemoms, tačiau leidžia turėti netriukšmaujantį nešiojamą kompiuterį, kuriam nebaisios dulkės, minkšti/pūkuoti paviršiai. Kaip jau minėta, iki pilnos laimės trūksta tik SSD kaupiklio, kadangi pašalinus ventiliatorių garsiausiu komponentu išliko įprastas kietas diskas.

Toshiba Satellite C50-A-1JQprivalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • Pakankamas produktyvumo lygis, atliekant įprastas užduotis (darbas su biuro programomis, naršymas Internete, vaizdinės medžiagos peržiūra);
 • Visiškai be triukšmo veikianti aušinimo sistema (nėra jokių ventiliatorių);
 • Ilgai veikianti baterija;
 • Universalus periferinių jungčių rinkinys;

Trūkumai:

 • Eilės metų senumo dizainas, pigios konstrukcijos medžiagos ir atitinkama surinkimo kokybė;
 • Labai prasti garsiakalbiai;
 • Nepatogi optinių diskų įrenginio mygtuko konstrukcija;
 • Blizgus ekranas;

Ypatumai:

 • Problemiška įdiegti Windows 7;

Išvados

Vertinant Toshiba Satellite C50-A-1JQ, reikėtų išskirti kelis aspektus – aparatinę platformą Intel Atom (Bay Trail-M) ir patį nešiojamą kompiuterį. Jei Intel platforma paliko iš tiesų teigiamą įspūdį, tai Toshiba atliktas darbas sulaukė nemažai kritikos.

Iš karto reikia pabrėžti, kad naudotas 4 branduolių Intel Pentium N3520 procesorius savo sparta tik vos vos atsilieka nuo nebrangių sistemų, kurias mes testavome 2012-2013 m. Produktyvumo pilnai užteks visoms įprastoms užduotims atlikti, tačiau už mažesnę kainą, nei anksčiau.

Be to, taupusis Intel procesorius leidžia apsieiti be aktyvios aušinimo sistemos, t.y. jokių ventiliatorių, o tai patiks tylos gerbėjams bei tiems, kurie nevalo nešiojamų kompiuterių nuo dulkių, mėgsta su nešiojamu kompiuteriu dirbti lovoje, pasidėję ant minkštų paviršių ir t.t.

Kalbant apie nešiojamą kompiuterį apskritai, matyti akivaizdus gamintojo bandymas sutaupyti visame kame. Pigus, greitai susibraižantis plastikas, korpuso surinkimo kokybė taip pat neblizga (susukant korpusas traška, sujungimo tarp atskiro plastiko dalių vietose matyti plyšiai), ypač pigūs garsiakalbiai, neįprastai storas korpusas, nepaisant energetiškai efektyvaus procesoriaus.

Kainos lygis (apžvalgos metu Toshiba Satellite C50-A-1JQ kainavo apie 1350 lt) taip pat kelia tam tikrų abejonių dėl nešiojamų  kompiuterių su Intel Atom (Bray Trail-M) pozicionavimo. Atmetus nestandartinį operatyvios atminties kiekį, gautume apie 1200-1250 lt, o šiame segmente galime rasti galingesnių modelių – su Pentium (Ivy Bridge) ar net Core i3 (Haswell) procesoriais. Akivaizdu, kad Toshiba reikėtų peržiūrėti savo kainodarą.

Sudėjus visus pliusus ir minusus, galima konstatuoti, kad šis Toshiba nešiojamas kompiuteris yra tikras darbinis arkliukas, kurio gali pasigirti neturintis jokių ventiliatorių (patiks tylos gerbėjams), o kartu ilgu baterijos darbo laiku.

Antra vertus, už tokią kainą galima įsigyti galingesnių modelių arba sutaupyti, pasirinkus kitų gamintojų modelius su analogiška Intel Atom platforma (pavyzdžiui, ASUS, Lenovo ar Acer). Bet kokiu atveju, kiekvienas rinksis pagal savo poreikius ir pageidavimus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos