Vaikui implantavo stuburo slankstelį, sukurtą su 3D spausdintuvu


Šiuolaikinė medicina aktyviai pradeda naudoti 3D spausdinimo technologijos suteikiamus privalumus. Šį kartą apie savo pasiekimus dirbtinių implantų srityje pasigyrė Pekino universiteto gydytojai: jie praktiškai panaudojo technologiją, kurios klinikiniai bandymai vyko nuo 2012 m. Apie tai rašo BusinessInsider.

3dprinted_vertebra_01

Kalbama apie stuburo slankstelį, sukurtą pasitelkiant 3D spausdintuvą. Vienos iš futbolo treniruočių metu 12-metis kinas gavo traumą. Tyrimų metu antrajame stuburo slankstelyje aptiktas piktybinis vėžins navikas, kurį nuspręsta pašalinti.

Unikalios operacijos metu buvo implantuotas dirbtinis stuburo slankstelis, kurio pagrindą sudaro titano milteliai. Ši medžiaga naudojama daugumoje ortopedinių protezų, nes ji yra lengva, tvirta ir biosuderinama.

Specialios skenavimo sistemos panaudotos tam, kad būtų sukurta ideali blogojo stuburo slankstelio kopija. Svarbu ir tai, kad titano slankstelyje yra daugybė ertmių, kurias vėliau užpildys kaulinė medžiaga, ir implantas taps natūralia kūno dalimi.

3dprinted_vertebra_02

Tradicinis protezavimo būdas numato titano skobų intarpus, kurie pritvirtinami chirurginiu cementu ir specialiais varžtais. Tai yra gana grubus metodas, kalbant apie protezavimo tikslumą, o tai apsunkina sveikimo procesą.

Tiesa, mokslininkai praktiškai neturi duomenų apie tai, kai greitai žmonės pasveiksta, jei implantuotas slankstelis, pagamintas su 3D spausdintuvu. Kitus 3 mėnesius berniukas turės nešioti įtvarą, neleisiantį sukioti galvos. Dar daugiau laiko reikės, norint pasakyti, kaip progresyvi technologija pademonstruos savo galimybes realiame gyvenime. Sėkmės atveju 3D spausdinimas leis išspręsti dar vieną žmoniją kankinančią problemą.

3 komentarai (-ų)

  1. zet parašė:

    kada stuburo isvarza prades gydyti 🙂 ?


Kitos kategorijos naujienos