2025 m. trečdalį darbo vietų užims robotai ir kompiuteriai


RobotWoman-680

Eilė automobilių gamintojų jau kuris laikas tvirtina, kad 2020 m. keliuose pasirodys transporto priemonės, kurioms nereikės vairuotojų arba kurioms žmonių dalyvavimas transporto valdymo metu bus visiškai minimalus. Didelių duomenų analizės metodai taip pat progresuoja, ir daugelio konsultacinių paslaugų teikėjais, tikėtina, taps superkompiuteriai.

Analitikai iš kompanijos Gartner jau dabar prognozuoja, kad 2025 m. robotai ir kompiuteriai sugebės išstumti žmogų iš kas trečios darbo vietos. Apie tai praneša puslapis Computerworld.

Taip vadinami „dronai“ jau dabar pasiruošę ant savo pečių perimti dalį informacijos apdorojimo, kuris žmogui neprieinamas dėl natūralių priežasčių, arba gali dirbti, esant tokioms aplinkybėms, kurios žmogaus organizmui nėra palankios.

Vamzdynų būsenos diagnostika, aerofotografavimas ir pasėlių priežiūra bei apdorojimas – tai tos operacijos, kurios jau po penkerių metų bus visur pavedamos „robotams“.

Kompiuterio gebėjimas analizuoti informaciją ir priimti sprendimus – visa tai leis pakeisti žmogų tose pareigose, kurios numato intelektualinio darbo panaudojimą. Tai reiškia, kad mašinos išstums žmogų ne tik iš tų sričių, kur reikia daug sunkaus fizinio, monotoniško arba pavojingo darbo, tačiau kartu leis homo sapiens atstovams rečiau naudoti savo smegenis.

Tiesa, žmogaus užimtumo problemą bus galima išspręsti ir visuotinio automatizavimo amžiuje. Aptarnauti, sukonfigūruoti ir kurti robotus turės žmonės, o programinės įrangos specialistai be darbo neliks nei rytoj, nei po dešimtmečio.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos