Apple vadovybė ir toliau tiki šviesia iPad ateitimi


ipad-in-hands-680

Naujausia Apple ketvirčio ataskaita parodė, kad planšetinių kompiuterių iPad paklausa ir toliau krenta, nors naujai pristatyti iPad Air 2 ir iPad mini 3 dar negalėjo padaryti žymios įtakos finansiniame rezultatams.

Vis tik Apple vadovas rado eilę „teisingų“ žodžių, kurie leidžia kalbėti apie geras planšetinių kompiuterių rinkos perspektyvas, nepaisant to, kad paskutinį ketvirtį buvo parduota tik 12,3 mln. iPad – 1,77 mln. mažiau, nei ketvirčiu anksčiau.

Tim Cook nuomone, iPad reikalai prasti tik tuo atveju, jei žiūrėtume į kiekvieną ketvirtį iš eilės, kaip to reikalauja finansinė atskaitomybė. Jei į viską būtų žvelgiame plačiau, per ketverius metus buvo realizuota 237 mln. iPad. Per pirmuosius ketverius metu išmaniųjų telefonų buvo parduota dvigubai mažiau.

Apple prezidentas nesutinka su ta nuomone, kad planšetinių kompiuterių rinka arti prisotinimo taško. II ketvirtyje šešiose didžiausiose pagal pardavimų apimtis šalyse pradėjusių naudoti Apple planšetinius kompiuterius vartotojų skaičius pasiekė 50%, t.y. pusė iPad pirkėjų pirmą kartą tapo Apple planšetės savininkais, o kai kuriose šalyse šis rodiklis pasiekdavo ir 70%.

Tokios rinkos negalima vadinti prisotinta, mano Tim Cook. Jis pasiruošęs pripažinti tik tai, kad Apple planšetinių kompiuterių gyvavimo ciklas yra ilgesnis, nei išmaniųjų telefonų. Žmonės neskuba taip greitai keisti turimų iPad, kaip iPhone.

Kalbėdamas apie „vidinę kanibalizaciją“, Tim Cook mano, kad kai kurie vartotojai po apsilankymo parduotuvėje išeina iš jos su MacBook vietoj iPad, kurio iš pradžių ir norėjo. Kiti pasirinks iPhone vietoj iPad. Tokie dalykai nerimo nekelia, kadangi pinigai vis tiek tenka Apple.

Galiausiai buvo pabrėžta, jog iPad ateitis yra šviesi. Ilgalaikėje perspektyvoje Apple planšetiniai kompiuteriai gali pasiekti naują lygmenį. Tam reikalui kompanija investuoja didelius pinigus, ir tuo nė kiek nesigaili. Paskutiniai iPad atnaujinimai nerodo kažkokio žymesnio progreso, antra vertus, galbūt ateityje sulauksime iPad Pro su 12“ ekranu.

10 komentarai (-ų)

 1. Dalius parašė:

  Naudoju iki šiol iPad3 su ios7 – veikia nekpriekaištingai ir batarke laiko, nors jau du metai kaip turiu. Klausimas – kodėl turėčiau pirkti naują modelį jei puikiausiai dirba senas? – jei jau jie sugalvojo kasmet pristatyti nujus modelius – dar nereiškia, kad visi kasmet puls atsikratyt senais ir lėks pirkti tų naujų. Be abejo jie to labai norėtų, bet.. :))

  • Radioaktyvus parašė:

   O kas sakė, kad tu turėtum pirkti naujausią modelį?

   Dabar tipo Apple turėtų nustoti tobulinti savo produktus vien dėl to, kad tu kažkokiu stebūklingu būdu jauti spaudimą pirkti naujausią modelį? 😀

 2. Dalius parašė:

  o va jei išeis 12′ naujas iPadas – nusipirksiu iškarto – nes man darbui, gal specifiniai užduočiai labai pravers butent didesnis ipad.

 3. Jūsų Vardas parašė:

  😆 apple ypac tobulina savonaujus ipadus, naujasis ipad mini, turbut tobulumo virsune, jugi gavo toki dideli atnaujinima, pirsto snkeneri. As suprantu, geresnis ekranas, geresne baterija, geresnis korpusas, kazkas naudingo ir geresnio, jiems neprestizas, bet pirstu skeneris ? Really ? Pisau ir skambinau, ant tokiu naujoviu ir tobulinimo.

  • Jūsų Vardas parašė:

   Oj palaukit, atsiminiau dar viena dideli patobulinima. Nauja spalva 😆

  • Radioaktyvus parašė:

   Nepatinka – neperki 🙂

  • Jūsų Vardas parašė:

   „Dabar tipo Apple turėtų nustoti tobulinti savo produktus vien dėl to, kad .. bla bla bla ..“

   Tai pagrys savo teigini argumentais, bent jau savo logika naudodamasi.

   Nu nafik pirkti 100$ brangesni aipeda myni, jeigu yra senesne lygiai toke pati versija, to pacio aipedo myni, kuri kainuoja 100$ pigiau.
   Tu pats rimtai tiki, kad sompanine spalva apipurksta nugarele ir pirstu sneneris vertas beveik pustrecio simto litu daugiau ? Ir kur cia yra tobulejimas ? Nebent tu kalbejai apie tobulejima plaunant smegenis tustuciams zmogeliukams.

   • Radioaktyvus parašė:

    iPad Mini 3 aš nepirkčiau, jei tu to klausi. Prastas deal už tokią kainą.
    Bet va Air 2 – puikus daiktas.

    Be to, kad ir koks blogas deal yra tas iPad Mini 3, manęs tai nekąso ir aš nešvaistau savo energijos liedamas savo tulžį ant Apple kaip tą darai tu. Jau tiek neapykantos, tiek emocijų… Ir dėl ko? Dėl daikto, kurio niekada neturėjai ir niekada nepirksi…

    • Jūsų Vardas parašė:

     Nustok kabinetis prie zmoniu visu pirma.

     “Dabar tipo Apple turėtų nustoti tobulinti savo produktus vien dėl to, kad .. bla bla bla ..”

     antra, as visai nepiktai taves paprasiau pagrysti savo teigini. Jeigu tu nesugebi pagrysti savo nuomonesp laciau, kam komentuoji tokias palevas, nuo kuriu reikia issmazinti. Manau tema galima uzdaryti, eilini karta padiskutavom.

     • Radioaktyvus parašė:

      Kokį dar teiginį? 😀
      Tu pradėjai putotis, aš pasakiau „nepatinka, nepirk“. Tai ką čia dar grįsti? Čia kiekvienam durniui aišku.

      Na o dėl nuomonės pagrindimo… Jau ne vieną kartą tamstą nuo tiesių klausimų išsisukinėji „aj nesupranti, pats durnas“ lygio š malimais… 🙂


Kitos kategorijos naujienos