iPad Air 2 gavo procesorių A8X ir „ploniausią pasaulyje korpusą“


ipad-air2-00

Kompanija Apple specialaus renginio metu pristatė naujos kartos iPad Air 2, naujausią planšetinio kompiuterio versiją, kuris gavo pirštų atspaudų skenerį Touch ID ir dar plonesnį korpusą, nei jo pirmtakas. Apie tai praneša puslapis The Verge.

Prezentacijos metu Apple pirmiausia akcentavo ypač ploną korpusą, kuris atrodo taip pat, kaip ir anksčiau, tačiau suplonėjo iki 6,1 mm – originalusis iPad Air buvo 18 proc. storesnis (7,5 mm).

ipad-air2-08

iPad Air 2, kuris gamintojo tituluojamas „ploniausiu pasaulyje planšetiniu kompiuteriu,  gavo 9,7“ įstrižainės Retina ekraną, taigi šiuo atžvilgiu skirtumų su pirmtaku nėra. Antra vertus, LCD ekranas, sensorinis sluoksnis ir apsauginis stiklas tapo vientisu sluoksniu, o tai leido korpusą padaryti plonesniu. Panaudota nauja ekrano danga 56% „atsparesnė“ atspindžiams.

ipad-air2-01

Pirštų atspaudų skeneris Touch ID leis iPad Air 2 savininkams leis pasinaudoti mobilią mokėjimų sistema Apple Pay, apmokėti įvairius pirkinius bei programėles, tiesa, nėra aišku, ar tai bus galima padaryti ir fizinėse parduotuvėse, kadangi apie NFC palaikymą nepranešta.

ipad-air2-02

Planšetinis kompiuteris gavo naują procesorių A8X, kuris yra 40% spartesnis grafikos užduotyse, nei originalaus iPad Air turimas A7. Kadangi procesorius yra jau anonsuoto A8 modifikacija, deklaruojamas 64 bitų instrukcijų palaikymas.

Daugiau dėmesio skirta kamerai – įdiegta 8 MP matrica su 1,12 mikrono taškais ir f/2,4 diafragma, yra galimybė filmuoti Full HD 1080p režimu, sulėtintus vaizdo klipus, fotografuoti panoramas ir kitos galimybės. Priekinės kameros sensorius turi f/2,2 diafragmą.

ipad-air2-03

Iš kitų specifikacijų galima paminėti iki 10 valandų veikiantį akumuliatorių, naršant Internete, Wi-Fi 802.11ac bevielio ryšio adapterį, operacinę sistemą iOS 8.1 bei keletą kitų atnaujintų programėlių. Bus prieinamos versijos su aukso, sidabro ir pilkos spalvos korpusais.

ipad-air2-04

iPad Air 2 su 16 GB kaupikliu kainuos $499, 64 GB versija – $599, tuo tarpu 128 GB versija – $699. Planšetinio kompiuterio modifikacijos su 4G LTE modemu kainuos $130 brangiau. Ankstesnis modelis – iPad Air – išliks prekyboje, jis kainuos $399. Prekyboje planšetinis kompiuteris debiutuos spalio mėnesio pabaigoje.

3 komentarai (-ų)

  1. zet parašė:

    svarbu telpa i moteriska rankenuka arba dokumentu papke 🙂

  2. thermal parašė:

    To zet: pas moteriškas rankinuke lengvai ne tik ipad, bet ir macbook air telpa (pats ne karta stebėjau, kaip is rankines apple su dokumentais traukia, o is jos – apple laptopa) 🙂

  3. Koks skirtumas parašė:

    Apple vis plonina savo produktus, kai iPad(100,000) bus 1mm, jį pametus vartotojas tures ne vieną, o du iPad’us.


Kitos kategorijos naujienos