Italai tiki, kad greitas Internetas išspręs ekonomines problemas


Internet_Point_Italia-680

Jau ne kartą teko girdėti apie Google ir Facebook projektus, kuriais siekiama Internetu aprūpinti net ir toliausiuose planetos kampeliuose gyvenančius žmones. Tačiau net ir Europos pietinėje dalyje yra vietų, kuriose Interneto ryšys yra ne toks, kokio norėtųsi tų vietų gyventojams.

Naujienų agentūra Reuters praneša, kad dalis Italijos parlamentarų ragina viešose vietose įdiegti nemokamus Interneto taškus, veikiančius bevielių technologijų pagrindu. Pasiūlytas netgi įstatymo projektas, kuriame kalbama, kad naujoji iniciatyva paskatintų greičiau augti Italijos ekonomiką, kadangi dabar šalyje Interneto sparta nesiekia pasaulinių standartų, o prieigos kaina vis dar brangi.

Stambūs prekybos centrai, taksi, maitinimo įstaigos, oro uostai ir netgi teismai turėtų tapti nemokamais Interneto prieigos taškais. Numatoma, kad per pirmus trejus metus projektas kainuos apie 5 mln. eurų.

Reikia pažymėti, kad Italijoje vos 1 proc. gyventojų turi interneto ryšį, kurio sparta viršija 30 Mbit/s. Europoje šis rodiklis siekia apie 6 proc. Italų parlamentarai priduria, kad tinklo infrastruktūros plėtra leis pritraukti daugiau turistų. Įstatymo projektas bus svarstomas Italijos vyriausybės, tačiau tai įvyks tik 2015 m. viduryje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos