Samsung išleido atnaujinimą, kuris atstato SSD 840 Evo spartą


Prieš daugiau nei mėnesį publikavome naujieną apie tai, kad SSD kaupiklių serija Samsung 840 Evo su TLC NAND atmintimi po tam tikro laiko pradėdavo demonstruoti ypač žemą spartos lygį. Dabar Samsung išleido šią problemą turėsiantį išspręsti atnaujinimą.

Gamintojo pranešime teigiama, SSD 840 Evo kaupikliai neteisingai apskaičiuodavo, kokia įtampa turėtų būti celėje, kai nuskaitomi duomenys. Juos įrašant į TLC NAND atmintį, naudojamas vienas iš aštuonių įtampos lygių.

Samsung840Evo-Performance-Restoration

Po tam tikro laiko įtampa celėse pradeda savavališkai keistis, todėl kaupikliai privalo atlikti korekcijas, kad seni duomenys būtų nuskaitomi teisingai. Kadangi TLC mikroschemų ilgaamžiškumas ir taip žemesnis, nei konkuruojančių standartų, šiuo atveju perrašyti duomenis yra labai nenaudinga.

Samsung 840 Evo problemos esmė – įtampų celėse kalibravimo algoritmas veikė neteisingai. Kai tik duomenų saugojimo laikotarpis viršydavo 30 dienų, prasidėdavo problemos ir nuskaitymo sparta: vietoj reikiamų duomenų kaupiklis matė kitus, skaitymo ciklų skaičius išaugdavo, o tai lemdavo smarkiai kritusį produktyvumo lygį.

Laimei, nuskaitymo ciklų skaičiaus didėjimas Flash NAND atminties ilgaamžiškumui įtakos neturi. Tiesa, Samsung Evo 840 spartos atstatymo lygis turi labai daug niuansų, iš kurių galima išskirti šiuos:

 • Palaikomi tik MBR ir GPT skirsniai;
 • Diskas neturi būti apsaugotas slaptažodžiu arba standartais TCG/Opal, arba Encrypted Drive;
 • Programėlės darbui reikalinga mažiausiai 10% laisvos vietos SSD diske;
 • Programinė įranga (firmware) nebus atnaujinta, jei naudojamas AMD disko kontroleris;
 • Šiuo metu palaikoma tik NTFS failų sistema (Linux ir Mac OS X atnaujinimas turėtų pasirodyti vėliau);
 • Nepalaikoma RAID konfigūracija;
 • Po atnaujinimo kompiuteris turės būti paleistas iš naujo.

Taip pat būtina prisiminti, kad jei į SSD įdiegta operacinė sistema, programėlę paleisti būtent iš jos. Jei programėlę paleisite iš kito disko, operacinė sistema gali būti pašalinta.

 • Atsisiųsti Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration programėlę: nuoroda
 • Atsisiųsti programėlės vartotojo instrukciją: nuoroda

Vienas komentaras

 1. Dalius parašė:

  Asilai, negali iškarto visoms platformoms išleisti, galima pagalvoti, kad SSD diskai statomi tik i windows OS kompus.


Kitos kategorijos naujienos