Sukurtas optinis pluoštas, kuriuo pralaidumas – 255 terabitų per sekundę


utp-cables-router-680

Mokslininkų grupė iš JAV, Kinijos ir Olandijos sukūrė naują optinį pluoštą, kuriuo informacija gali judėti iki 255 terabitų per sekundę (Tbit/s) sparta. Apie savo tyrimo rezultatus mokslininkai papasakojo žurnale Nature Photonics.

Naujos medžiagos pralaidumas yra net 21 kartus didesnis nei geriausių šiuolaikinių kabelių, kurie gali pasigirti maždaug 7-8 terabitų per sekundę sparta. Remiantis mokslininkų tyrimu, spartaus informacijos perdavimo poreikis, plėtojantis technologijoms, didėja geometrine progresija.

Vis tik didelių duomenų kiekių perdavimas per optinį pluoštą ribotas dėl netekčių, kurie susiję su nuokrypiais nuo optikos dėsnių. Tokie nukrypimai, mokslininkų teigimu, nulemti didelės šviesos bangos energijos.

Paprasto optinio pluošto šerdis yra cilindro formos, jis padarytas iš plastiko arba stiklo, kuris eina išilgai viso kabelio. Šerdį supa medžiaga, kuri neleidžia šviesai patekti už jos ribų.

Mokslininkų teigimu, jiems pavyko vietoj vienos šerdies, kuri naudojama standartiniame kabelyje, sukurti iš karto septynias. Be to, naujame optiniame pluošte įvesti du nauji išmatavimai.

Specialistai pasinaudojo technologija, kuri leidžia viename optiniame pluošte aktyvuoti kelias dažnių kanalus, kurių kiekvienas perneša atskirą informaciją. Savo ruožtu, pluošto diametras kaip vientisos medžiagos beveik nepasikeitė.

Mokslininkai patobulintą optinį pluoštą lygina su daug juostų turinčiu keliu, skirtingai nuo vienos juostos (optinis pluoštas su viena šerdimi), tuo tarpu du papildomus išmatavimus (kartu su pagrindiniu) galima pailiustruoti situacija, kai trys automobiliai užvažiuoja vienas ant kito vienoje ir toje pačioje juostoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos