Tikroviškus robotus – humanoidus pamatysime 2020 m.


Kompanija Toshiba pranešė, kad parodoje CEATEC 2014 pademonstruos naujos kartos robotą – humanoidą, kris galės pasakyti iš anksto sudarytas frazes, ir tai padarys, pasitelkęs japonų gestų kalbą.

Robotas gavo japonų moters išvaizdą – mano, kad tokia išorė leis sukelti didesnį pasitikėjimą potencialiems roboto pirkėjams. Kūrėjų teigimu, tikslinė tokių robotų auditorija – tai pagyvenę japonai, kurie turi problemų su sveikata.

Išorinė roboto dalis sugeba atlikti plastiškus ir tikslius judesius rankomis, taip pat dirbtiniais veido raumenimis: iš 43 vykdomųjų pneumatinio tipo mechanizmų 15 yra galvoje.

Kūrėjai žada, kad robotą tobulins, pasitelkdami pažangias kameras ir daviklius, kurie leidžia sukurti pilnavertišką bendravimo atmosferą. Sausio mėnesį įvyksiančioje parodoje CES 2015 kompanija Toshiba parodys robotą, kuris gebės bendrauti, panaudodamas amerikiečių gestų kalbą – daug sudėtingesnę, lyginant su japonų, nes reikia naudoti abėcėlę.

Toshiba mano, kad robotai – humanoidai galės būti naudojami sveikatos apsaugos, buitinių paslaugų, pramoninės gamybos, žemės ūkio ir netgi pramogų sferose. Jau kitąmet bus pasiūlytas robotas, kuris sutiks įvairių parodų lankytojus.

2020 m. japonų kompanija ketina išleisti robotą, kuris galės suprasti ir sintezuoti kalbą, atlikti įvairias buitines operacijas, ypač tais atvejais, kai reikia prižiūrėti senyvus žmones.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos