Windows Phone rinkos dalis smunka visame pasaulyje


wp8summit-680

Dar visai neseniai analitikai pranešė, kad išmaniųjų telefonų su Windows Phone 8.1 dalis sudaro 46,7% vis WP mobilių įrenginių segmento. Tačiau remiantis naujausia Kantar Worldpanel ComTech ataskaita, Windows Phone dalis pasaulinėje rinkoje ėmė mažėti, nežiūrint į tai, kad WP telefonų pardavimai auga.

Windows Phone dalis pagrindinėse Europos šalyse per metus sumažėjo 0,3% ir dabar sudaro apie 9,2%. Kinijoje užimamos rinkos dalis sumenko 2,8% ir dabar sudaro vos 0,4%. Australijoje kritimas sudarė 3,1%, Vokietijoje – 1,4%.

Tokie rodikliai leidžia suprasti, kad Microsoft nesuspėjo paskui tuos tempus, kuriuos demonstruoja išmaniųjų telefonų rinka. Analitikų teigimu, pagrindinė to priežastis – ypač didelis spaudimas iš nebrangius Android telefonus siūlančių konkurentų pusės, tame tarpe kinų Xiaomi ir amerikiečių Motorola – jų sprendimai pasižymi patraukliu specifikacijų ir kainų santykiu.

Kantar ekspertai pažymi, jog absoliučiai visose rinkose per stebimą laikotarpį padidėjo operacinės sistemos Android rinkos dalis. Savo ruožtu, iOS rinkos dalis per metus sumažėjo JAV (-3,3%) ir netgi Japonijoje (-15,9%), kurioje tradiciškai Apple pozicijos yra ypač stiprios dėl neįtikėtino iPhone populiarumo.

3 komentarai (-ų)

 1. Jūsų Vardas parašė:

  Jei ne M$ uzsispyrimas, tai WP seniai rinkoje nebutu like, dabar tik laiko klausimas, ar vis delto, per fuksa ispopuleres, ar taip ir mirdines.

  Nors beroc lumia pardavimai atsigauna ..

  • Mano Vardas parašė:

   Na turi savų privalumų, ko negali pasiūlyt ta „rinka“. Išliks dar manau ilgai, o su windows 10, naudotojų dalis turėtų išaugt. Paprasta priežastis iOS ir android neatitinka enterprise userių reikalavimų. Lieka tik blackberry ir M$

   • Radioaktyvus parašė:

    Kad ne kažką ten WP ir turi enterprise vartotojams. Manyčiau, kad iOS netgi daugiau feature’ų turi šiuo klausimu. Tai šiek tiek ironiška, turint omeny, kad MS visada gerai sekėsi enterprise 🙂


Kitos kategorijos naujienos