2015 m. nešiojamų kompiuterių rinkoje dominuos 6 kompanijos


lenovo-x1-carbon-2014-680

Šešios didžiausios nešiojamus kompiuterius gaminančios kompanijos 2015 m. užims net 81,7% pasaulinės rinkos. Pagrindiniais žaidėjais bus HP, Lenovo, Dell, Apple, Acer ir ASUS, teigia analitikų kompanija Digitimes Research.

Iš šešių didžiausiųjų tik kinų Lenovo ir taivaniečių ASUS pademonstravus stabilų augimą, tuo tarpu likusios sunkiai išlaikys savo užimamas rinkos pozicijas.

Štai kompanija Lenovo paskutiniu metu laikosi labai agresyvios strategijos, kuria siekiama būti didžiausiu nešiojamų kompiuterių gamintoju. III ketvirčio duomenys rodo, kad nešiojamų kompiuterių padalinys kompanijai Lenovo uždirbo 5,5 mlrd. JAV dolerių, arba 52% visų pajamų.

Kompanija ASUS, anot analitikų, pabandys padidinti savo pajamas iš nešiojamų kompiuterių pardavimų, pasiūlydama daugiau nebrangių modelių. Tam reikalui netgi atgaivintas prekinis ženklas „Eee PC“, kuris anksčiau būdavo priskiriamas netbookams.

ASUS taip pat daug dėmesio bus skirta Chromebook kompiuteriams, kurių nemažą asortimentą turi ir kompanija Acer.

Amerikiečių HP, Dell ir Apple kitais metais pademonstruos pardavimų mažėjimą, tačiau ir toliau liks įtakingomis kompanijos, kurios užims apie 40% rinkos dalį.

2 komentarai (-ų)

  1. O kur... parašė:

    O Toshiba nadalyvauja parade?


Kitos kategorijos naujienos