AMD nebegamins mikroschemų rinkinių – šį darbą atliks ASMedia


amd-chipset-rs880

Pačioje spalio mėnesio pabaigoje pasirodė gandai, kad AMD ketina suartėti su ASUS dukterine firma ASMedia, ir šį kursą palaiko dabartinė AMD generalinė direktorė Lisa Su.

Tuomet buvo kalbama, kad diskretinių kontrolerių kūrimo patirtį turinti ASMedia padės AMD kurti motininėms plokštėms skirtus mikroschemų rinkinius.

Kaip žinia, nemažai sisteminės logikos funkcijų jau perkelta į centrinį procesorių, taigi naujos mikroschemos bus skirtos darbui su periferiniais įrenginiais ir duomenų kaupikliais.

Naujausioje taivaniečių puslapio DigiTimes publikacijoje kalbama, jog AMD faktiškai pasiruošusi visiškai perduoti ASMedia sisteminės logikos kūrimo darbus.

Pati taivaniečių kompanija patvirtino, kad su AMD sudarė tam tikrą sutartį, tačiau jos detalių atskleisti nesutiko.

Vis tik naujausiose AMD planuose, kuriuose kalbama apie mikroschemų rinkinius, figūruoja ir ASMedia, todėl galima daryti išvadą, kad gandai buvo ne taip toli tiesos.

Sprendimas perduoti mikroschemų rinkinių kūrimo darbus trečiai šaliai, ekspertų teigimu, leis AMD optimizuoti savo išlaidas. Belieka tikėtis, kad toks likimas neištiks ir centrinių procesorių.

4 komentarai (-ų)

 1. arnas parašė:

  Nieko naujo. Anksciau jam gamino VIA ir nVidia cipsetus.

  • thermal parašė:

   gal ir nieko blogo, bet tik ne asmedia. susidūręs su tiek probleminių asmedia usb 3.0 kontrolerių, kad jau geriau nebūtų visai gaminę. visai nesinori, kad hardai tai atsirastų, tai dingtų, tai dirbtų normaliai, tai durniuotų, neaišku dėl ko.

   su nvidia chipsetais (ypač nforce 4 serija) irgi ne ką geriau buvo, kaito kaip keptuvės, mirdavo po kelerių metų intensyvesnio darbo. galėjo VIA atiduoti gaminti chipsetus, tikrai gerybiniai buvo.

   • arnas parašė:

    nezinau kaip nforce4, bet nforce2 savo laiku buvo geriausias AMD Athlonams.

    • thermal parašė:

     nforce 2 ir nforce 3 viskas padoriai buvo, bet su nforce 4 visiškas š*** pasidarė. ačiū Inteliui, kad privertė nvidia iš chipsetų rinkos pasitraukti.


Kitos kategorijos naujienos