Apple paduota į teismą dėl brokuotos MacBook Pro grafikos


macbook_pro_2011_graphics_issue-680

Dar 2011 m. prasidėjusios vartotojų problemos su brokuotomis nešiojamų kompiuterių MacBook Pro vaizdo plokštėmis pasiekė apogėjų – prieš kompaniją Apple paduotas kolektyvinis ieškinys, kuriuo reikalaujama padengti vartotojų patirtus nuostolius. Apie tai praneša puslapis AppleInsider.

Kolektyvinis ieškinys teismui paduotas teisininkų firmos „Whitfield, Bryson & Mason LLP“ pastangomis. Vartotojų teises ginantys advokatai ėmėsi ginti Kalifornijos ir Floridos valstijų gyventojus, kurie 2011 m.  įsigijo nešiojamų kompiuterių MacBook Pro su AMD grafika.

Kompanija Apple kaltinama tuo, jog atsisakė suremontuoti vartotojų įsigytus nešiojamus kompiuterius, todėl jiems reikėdavo patiems susimokėti nuo $350 iki $600 (1650 lt).

Kai kurie vartotojai kelerius metus kreipėsi į Apple garantinio aptarnavimo tarnybą ir skundėsi, jog jų MacBook Pro (2011) vaizdo plokštės veikia nekorektiškai: vaizdas ekrane dažnai būdavo iškraipytas arba tiesiog dingdavo.

Ypatingai sparčiai skundai ėmė plaukti 2013 m., nors tuo metu eilės MacBook Pro garantinis laikotarpis jau buvo pasibaigęs. Kadangi Apple savo kompiuteriams suteikdavo vienerių metų garantiją, kompanija už remontą paprašydavo susimokėti patiems vartotojams.

Vartotojų teises ginantys advokatai šiuo metu vykdo tyrimą dėl probleminių MacBook Pro ne tik Kalifornijoje ir Floridoje, bet ir kitose JAV valstijose. Nemažai vartotojų, įsigijusių minėtus Apple nešiojamų kompiuterių modelius, dėl grafikos problemų motinines plokštes keitė ar remontavo daugiau nei vieną kartą.

Vienas komentaras

  1. gedas parašė:

    Gal kasnors zino kaip einas ten? Gal apple keis vaizdo plokstes?


Kitos kategorijos naujienos