Bas Lansdorp: kolonija Marse taps milžinišku žingsniu į priekį visai žmonijai


Basas Lansdorpas Mars One

Vienas iš programos Mars One įkūrėjų bei dabartinis vykdomasis direktorius Basas Lansdorpas yra tikrai ambicingas žmogus: jis ne tik ketina nusiųsti žmones į Marsą jau 2025 m., tačiau padaryti taip, kad ten atsiradusi gyvenvietė galėtų veikti savarankiškai.

Aišku, tam reikalingos didžiulės investicijos, dalį kurių planuojama gauti, rengiant TV transliacijas iš visų programos paruošiamųjų etapų: pradedant treniruotėmis ir baigiant pilnaverčiu gyvenimu Raudonojoje planetoje.

Žmonių kolonijos sukūrimas Marse yra sudėtinga užduotis, o kai kurie mano, kad apskritai neįgyvendinama. Tačiau Basas Lansdorpas įsitikinęs, kad jau egzistuoja technologijos, kurios leidžia sėkmingai įgyvendinti projektą Mars One, todėl užduotis nėra tokia neįmanoma, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Mars One Concept Art 4

Žinoma, misijos planai bus vykdomi etapais: pirmasis Mars One zondas turėtų pasiekti Marso paviršių 2018 m., o po kelerių metų parinks optimalią vietą būsimai kolonijai. 2022 m. bus nusiųsta reikiama įranga ir gyvybiškai svarbios sistemos, tuo tarpu pirmoji žmonių kelionė į Marsą įvyks 2024 m.

Techniškai viskas gali būti įgyvendinta, tačiau reikalingas beprotiško dydžio investicijos. Kodėl reikia bandyti būtent dabar? Basas Lansdorpas atsakė paprastai: „Progresas“. Jo manymu, žmonija daug pasiekė būtent todėl, kad nuolat plėtė ribas, o Mars One – tik dar vienas žmonijos kolektyvinio troškimo atspindys, tyrinėjant supantį pasaulį.

Mars One programos vadovo teigimu, toks ambicingas nuotykis gali suartinti pasaulį, pasitelkus vieną tikslą. Basas Lansdorpas tikisi, kad žmonių siuntimas į Marsą įkvėps vaikus tapti astronautais, o ne pop žvaigždėmis. Televizija savotiškai leis gyventi su kolonistais už Žemės ribų.

mars_gallery_habitat_3

Basas Lansdorpas mano, kad didžiausia Mars One kliūtis – tai ne naudojamos technologijos, o reikiamų žmonių pritraukimas, įgyvendinant šią sudėtingą užduotį. Galų gale, juk kalbama apie bilietą į vieną pusę, tad komandą skatinančios veikti bendram tikslui jėgos turėtų būti idealiai subalansuotos.

Būsimiems Mars One programos dalyviams, kurie bus atrinkti per artimiausių dešimtmetį, teks praeiti griežtus testus dar prieš tai, kol jie bus išsiųsti į kitą planetą. Treniruočių metu jiems teks gyventi kaip tikroje kolonijoje, jie bus atskirti nuo bet kokio palaikymo, reikės spręsti dirbtinai sukuriamas problemas, įskaitant sunkumus su tualetu ir t.t.

Vienas komentaras

  1. Rimas parašė:

    Jeigu ŽMONIJA savo rietenomis nesunaikins , (eilinį sykį), ŽEMĖS civilizacijos,- tai kelionės į kitas planetas taps artima realybę.


Kitos kategorijos naujienos