Intel ir HP apkaltintos manipuliavus Pentium 4 testais, praėjus 14 metų


Pentium_4-2-4-GHz

Intel Pentium 4 procesorių savininkai gali tikėtis $15 piniginės kompensacijos, kurią turės sumokėti amerikiečių procesorių gigantas. Teisminio ieškinio prieš Intel ir HP priežastimi, kaip nekeista, tapo prieš 14 metų išleisti procesoriai.

Finansinės kompensacijos gali tikėtis JAV gyventojai, kurie įsigijo asmeninį su procesoriumi Pentium 4 tarp 2000 m. lapkričio 20 d. ir 2001 m. gruodžio 31 d. asmeninėms reikmėms (organizacijos kompensacijų negaus).

Taip pat teismo nuosprendyje minimi ir tie vartotojai, kurie nusipirko kompiuterį su Pentium 4 (Willamette), veikiančiais mažesniu nei 2 GHz dažniu. Šiuo atveju pirkimo procedūra turėjo būti atlikta tarp 2001 m. sausio 1 d. ir 2002 m. birželio mėnesio pradžios.

Teismo verdikte teigiama, kad kompanija Intel ir jos partnerė HP manipuliavo spartos testų rezultatais, taip bandant parodyti, kad Pentium 4 yra pranašesnis už konkurento AMD procesorius Athlon (Thunderbird).

Intel ir HP iki šiol neigia joms mestus kaltinimus dėl galimų manipuliacijų, tačiau sutiko vartotojams kompensuoti patirtą žalą.

Vargu, ar po tiek metų vartotojai bus išsaugoję kompiuterių pirkimo čekius, tačiau šiuo atveju jų nereikia. Vis tik vartotojams teks kažkokiu būdu įrodyti savo teisę į kompensaciją, o tam reikalui buvo sukurtas specialus puslapis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos