NASA oro uoste Google vykdys robotų ir kosmoso tyrimų projektus


nasa-google-talks-680

Kompanija „Google“ iš NASA 60 metų išsinuomojo oro uostą, esantį šalia jų būstinės Silicio slėnyje, Kalifornijoje. Jame IT milžinė ketina intensyviau imtis kosmoso tyrimo ir robotikos projektų, rašo „Financial Times“.

Nuomos sutartyje be kita ko įrašytas pasižadėjimas išleisti 200 mln. USD Moffetto oro uosto priežiūrai. Dalis šių pinigų turės tekti gigantiškam istoriniam dirižablių angarui, tapusiam vietos lankytinu objektu.

„Google“ įkūrėjai Larry Page ir Sergejus Brinas, drauge su valdybos pirmininku Ericu Schmidtu jau kurį laiką pagal susitarimą su NASA naudojo oro uostą savo privatiems lėktuvams laikyti – tiesa, istorinis angaras jiems iki šiol buvo uždarytas.

Kosmoso agentūra atmetė „Google“ pasiūlymą suremontuoti 61 m aukščio Moffetto „Hangar One“ už leidimą jame laikyti kompanijos vadovų asmeninius lėktuvus. Vietoje to, NASA praėjusiais metais paskelbė viešą konkursą priežiūros darbams atlikti.

Pirmadienį skelbdama apie sudarytą sandorį NASA pranešė, kad oro uostas bus naudojamas tyrimams bei bandymams robotikos, aviacijos, kosmoso tyrinėjimų srityse.

nasa-ames-moffett-hanger-680

„Google“ neatskleidė planų savarankiškai imtis kosmoso tyrimų, tačiau dar anksčiau kompanija yra pasiūliusi 20 mln. USD prizą privačiai finansuojamam projektui, kuriam pavyktų nusiųsti automatinį mėnuleigį į Mėnulį, nukeliauti 500 m atstumą bei per tą laiką padaryti ir atsiųsti nuotraukų nuo žemės palydovo paviršiaus.

NASA teigimu, nuoma atneš 1,16 mlrd. USD per 60 metų ir sutaupys kosmoso agentūrai 6,3 mln. USD, kurie antraip būtų skirti oro uosto priežiūrai. Agentūra ir „Google“ nekilnojamojo turto padalinys „Planetary Resources“ susitarimą pasiekė dar vasarį, tiesa, tuomet nebuvo paviešintos sutarties sąlygos.

Šalia „Google“ būstinės esančiu oro uostu kompanija domisi jau seniai – technologijų įmonė jau išaugo savo būstinę ir ėmė plisti į aplinkines Palo Alto ir Mountain View vietoves. Be to, kad oro uostą privatiems lėktuvams naudos kompanijos vadovai, „Google“ taip pat sutiko į nuomojamą erdvę perkelti ir dalį kompanijos patalpų.

Sudarytoji nuomos sutartis apima tris angarus ir 405 ha žemės San Francisko įlankoje. Dalis jos iki šiol buvo naudojama kaip privatūs golfo laukai.

Šaltinis: VZ.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos