Renkamės stacionarų kompiuterį: 2014 m. ruduo – žiema


Prieš Kalėdas žmonės pradeda bruzdėti tarsi skruzdės savo didžiuliuose skruzdėlynuose. Ir jei šiemet dovanų sąrašuose turėtų dominuoti išmanieji telefonai ar planšetės, tačiau nemažai iš mūsų skaitytojų pagalvos ir apie naujo asmeninio kompiuterio įsigijimą ar modernizavimą.

Iš karto reikia pabrėžti, kad šie metai asmeninių kompiuterių gerbėjams nebuvo derlingi. Jei dar prieš dvejus – trejus metus galėjome tikėtis, jog kasmet būtinai pamatysime dėmesio vertų naujovių, patrauklių tiek kaina, tiek specifikacijomis, tai šiemet progresas aprimo, nors keletą naujienų vis tik būtina paminėti.

Procesoriai

intel-haswell-e-i7-5960x-3ghz-680

Procesorių rinkos flagmanas Intel šiemet labai domėjosi mobiliais procesoriais. Stacionarių Broadwell procesorių, deja, nepristatė, tačiau sugebėjo „išstenėti“ entuziastams skirtus Haswell-E, kurie prekyboje debiuto šį rudenį.

Naujieji procesoriai gavo naują lizdą (LGA 2011-3), o kartu ir naują mikroschemų rinkinį Intel X99. Tačiau didžiausia naujiena tapo palaikoma DDR4 standarto operatyvioji atmintis, kuri šiek tiek plačiau naudojama tik serverių segmente.

Haswell-E pagaliau pasiūlė 8 branduolius (Ivy Bridge-E daugiausia turėjo 6 branduolius), todėl didžiausią naudą turėtų pajusti vartotojai, kuriems žodžiai „renderingas“, „video kodavimas“, „kompiliavimas“ yra kasdienis dalykas.

Įprastų asmeninių kompiuterių segmente Intel po truputį atnaujino Haswell architektūros procesorius, tačiau rudenį nieko naujo nepamatėme, išskyrus nemaloniai nustebinantį kainų kilimą.

Intel procesorių kainoms kilti leidžia kompanija AMD, kuri praktiškai nieko konkurencingo nei šiemet, nei ypač rudenį nepasiūlė. Matyt, šią frazę teks kartoti visus 2015 metus, kadangi tik 2016 m. mums žadami naujos architektūros – Zen – procesoriai.

Vaizdo plokštės

nvidia-game24-gtx-980-launch-680

Bene daugiausia naujienų PC rinkoje galima matyti vaizdo plokščių segmente. Daugiausia už tai reikėtų dėkoti kompanijai nVidia, kuri pristatė naujuosius Maxwell architektūros flagmanus GeForce GTX 980 ir GeForce GTX 970.

Nors šios vaizdo plokštės ir pasiūlė didesnę spartą, tačiau didžiausiu akcentu tapo smarkiai sumažėjęs energijos suvartojimo lygiai. Tai reiškia, kad žaidimų gerbėjai ne tik mokės mažiau už elektrą, tačiau galės džiaugtis mažesniu triukšmo lygiu, o kartu galės kompiuterius komplektuoti ne tokiais galingais (pigesniais) maitinimo blokais.

GeForce GTX 980 ir GeForce GTX 970 kainų lygis taip pat maloniai nustebino: jei pavasarį komplektavome kompiuterį su viena pigiausių GeForce GTX 780 Ti versijų už maždaug 2200 lt, tai vos tik debiutavusį GeForce GTX 980 galima įsigyti už maždaug 2070 lt.

Beje, GeForce GTX 780 Ti (kaip ir visa GTX 780 serijos) gamyba nutraukiama, tačiau prekyboje dar galima rasti variantų vos už 1830 lt – tiems, kuriems energijos suvartojimo lygis nėra aktualus, tai yra tikrai patrauklus variantas.

Kompanija AMD per praėjusį nuo pavasario komplektacijų laikotarpį sugebėjo padaryti du darbus – pristatyti vaizdo plokštę Radeon R9 285, kuri atsidūrė nišoje tarpo Radeon R9 280X ir Radeon R9 290, o taip pat sumažinti eilės vaizdo plokščių kainas, kadangi naujų flagmanų nepasiūlė.

Radeon R9 285 yra vidutiniškai šiek tiek spartesnė (iki 5%) už mūsų dabartinėse komplektacijose naudojamą GeForce GTX 760, tačiau kartu panašiu lygiu ir brangesnė.

Kieti diskai ir SSD

wd-6tb-hdd-red-680

Kietų diskų rinkoje galima stebėti tik vieną esminę tendenciją – talpos didinimą, todėl rinkoje galima rasti ne tik 5 TB, bet ir 6 TB kaupiklių. Kadangi spartos didėjimo šio tipo kaupikliuose artimiausiu metu tikėtis neverta, didesnio produktyvumo lygio norintiems vartotojams reikėtų atkreipti dėmesį į SSD diskus.

Dar viena vartotojams nelabai palanki tendencija – kieti diskai rudenį ne tik kad neatpigo, bet netgi pabrango. Tai verčia pripažinti, kad HDD gamintojai linkę siūlyti didesnės talpos ir brangesnius kietus diskus.

Kartu reikia konstatuoti, kad net ir po 3 metų, kai potvyniai užtvindė kietų diskų ir jiems skirtų komponentų gamyklas, kainos taip ir neatsistatė į prieškrizinį lygį (2011 m. rudenį 500 GB kietų diskų, pavyzdžiui, buvo galima įsigyti už 120-130 lt).

SSD rinkoje kol kas didelių pokyčių nėra, išskyrus nuoseklų kainų mažėjimą. Jei 2013 m. pavasarį komplektacijos turėjo 60 GB talpos SSD, tai šiandien už tuometinę kainą įdiegėme 120 GB. Savo ruožtu, 60 GB SSD galima rasti ir už 150 lt, o tai jau verčia pagalvoti apie SSD diegimą ir į nebrangius stacionarius kompiuterius.

Operatyvioji atmintis

ddr4-corsair-dominator-680

Šių metų ruduo įsimintinas įvykis tuo, jog asmeniniuose kompiuteriuose debiutavo DDR4 standarto operatyvioji atmintis. Tiesa, ja galės pasinaudoti tik Intel Haswell-E platformų savininkai.

DDR4, lyginant su DDR3 moduliais, pasiūlė didesnius taktinius dažnius (dabar prekyboje esantys modeliai dirba 2133 MHz dažniu), kol kas didesnius uždelstumo (CL) parametrus, tuo tarpu darbinė įtampa sumažinta nuo 1,5 V iki 1,2 V.

Kadangi naujos operatyvios atminties nepalaiko masiniai Intel ir AMD procesoriai, kainos didesnės, nei tos paties dažnio ir talpos DDR3 modulių (apie 10-15%). Ar toks kainų skirtumas yra didelis, paliksime spręsti patiems vartotojams.

Stacionarių kompiuterių komplektacijos

Žalios spalvos kaina – komponentas pigo arba įdėtas pigesnis (to paties/panašaus funkcionalumo, produktyvumo); raudona spalva – to paties komponento kaina padidėjo arba teko komplektuoti su brangesniu; juoda spalva – kaina nepasikeitė.

01-amd

01-intel

Šiais metais laikotarpis prieš Kalėdas nėra dėkingiausias metas įsigyti asmeninį kompiuterį – kainos taip ir stengėsi didėti kaip įmanoma daugiau. Nenuostabu, kad vartotojai bus maloniai sutikti reklamomis apie nuolaidas.

Jei AMD platformos brangimas nebuvo toks didelis (pavyko sukomplektuoti netgi su galingesniu procesoriumi, lyginant su pavasarį naudotu 3 GHz APU A4-4000), tai Intel atveju viskas atrodo dar prasčiau.

Lyginant su pavasarį rinktais stacionariais kompiuteriais, brango ne tik operatyvioji atmintis, tačiau netgi kieti diskai, jau nekalbant apie šoktelėjusias procesorių ir sisteminių plokščių (ypač Intel atveju) kainas.

02-amd

02-intel

Nebrangus žaidimus kompiuteris, laimei, taip ir liko nebrangus: lyginant su tuo, ką turėjome pavasarį, pabrangimas simbolinis. Didesnio kainų šuolio pavyko išvengti, panaudojus pigesnį, tačiau tokį pat neprastą Aerocool korpusą, taip pat Corsair maitinimo bloką, kuris buvo pigesnis nei anksčiau naudotas Chieftec.

AMD kainodara leidžia įsigyti atpigusių Radeon serijos vaizdo plokščių – per pusmetį nieko naujo vidutinių kainų segmente nepamatėme, todėl turime tą pačią Radeon R7 265 (paspartintas Radeon HD 7850 analogas).

Taupesni vartotojai galėtų rasti dar pigesnių motininių plokščių, jei nereikalingas platus funkcionalumas, tuo tarpu esant labai dideliam norui gauti „pigiai“, galima rinktis korpusus su jau įdiegtais maitinimo blokais.

03-amd

03-intel

Žaidimų gerbėjus daugiausia finansiškai nuskriaus Intel platforma – gerokai pabrango procesoriai, kartu dingo patrauklūs Intel H87 mikroschemų rinkinius turėjusios motininės plokštės, tad teko improvizuoti.

Vaizdo plokštės atveju galima atkreipti dėmesį į gerokai atpigusią Radeon R9 280 (atnaujintą Radeon HD 7950 versiją) – kai kurių kompanijų siūlomi modeliai kainuoja mažiau nei 700 lt, tuo tarpu spartos lygis visai nedaug atsilieka (apie 5-10%) nuo GeForce GTX 760.

Operatyvios atminties skiltyje galutinai įsitvirtina 8 GB, kadangi eilės žaidimų (tiek esamų, tiek pasirodysiančių greitu laiku) kūrėjai rekomenduoja 6 GB ar net 8 GB operatyvios atminties. Nors pagrinde tai yra pirmojo asmens šaudyklės, tačiau galima tikėtis, kad reikalavimas greitai taps įprastu ir kitų žanrų projektams.

Žaidimų kompiuterio naujovė – pagaliau ryžomės įdiegti SSD kaupiklį pagal nutylėjimą. Kaip rodo praktika, žaidimų entuziastai SSD diską mato kaip įprastą savo kompiuterio komponentą, kuriame įdiegiama operacinė sistema, vienas ar keli žaidimai.

04-amd

04-intel

Praktiško darbinio kompiuterio komplektacijos taip pat brango, kadangi pakilo daugiau nei pusės naudotų komponentų kainos. Vėlgi reikia konstatuoti, kad daugiausia kainų kilimas palietė Intel platformą. Nepadėjo net pigesnis korpusas ir operatyvioji atmintis.

AMD atveju sistemos kainą leido sumažinti kiek pigesnė motininė plokštė.

Dirbantiems su profesionaliomis 3D programomis galima rekomenduoti tam skirtas vaizdo plokštes, priklausančias AMD FirePro ir nVidia Quadro serijoms. Tokiu būdu, bus galima optimaliai išnaudoti kompiuterio galimybes.

05-intel

Bene didžiausią naudą ruduo atnešė užkietėjusiems žaidimų gerbėjams. Sulaukėme naujo nVidia flagmano GeForce GTX 980 (Maxwell), kuris netgi pigesnis, nei pavasarį naudotas GeForce GTX 780 Ti.

Mažesnė vaizdo plokštės kaina leido įdiegti 16 GB operatyvios atminties vietoj 8 GB. Ir jau beveik būtų galima konstatuoti, jog už tą pačią kainą gauname ir daugiau spartos, ir mažesnį energijos suvartojimą, galbūt net mažesnį triukšmo lygį, tačiau visas kortas sumaišė kompanija Intel. Jos pabrangę procesoriai verčia konstatuoti, kad ir ši komplektacija nuo pavasario pabrango.

Kaip jau ne kartą minėta, pasiūlyti variantai nėra „šventa karvė“, todėl komentaruose visuomet galima (ir būtina) siūlyti savo versijas – galbūt mes kažką pražiopsojome? Galbūt buvo galima parinkti „daug geresnį komponentą“ už tą pačią kainą?

Pastaba: parenkant kompiuterių komponentus, nebuvo keliama užduotis surinkti nei maksimaliai pigų, nei maksimaliai brangų kompiuterį. Buvo siekiama surinkti optimalų pagal kainos/spartos/patikimumo santykį, atsižvelgta į kompiuteriams keliamus reikalavimus.

41 komentarai (-ų)

 1. fruki parašė:

  Pagaliau, nes buvo zadėta kad jau vasara bus straipsnis, o dabar paskutinis rudens mėnuo.

 2. Vardas parašė:

  O kur ddr4 dingo ? Anonsuota tai viršuj yra, o jau surinktuose nėra… Ką nemokat surinkti su ddr4 ? Ypač tas netaupiems, kaip tik cpu už pora k, daug branduolių, daug galios 8 RAM slotai. Kodėl SSD 240GB ? Juk daug netilps žaidimų, o mesti žaidimus į hdd tai praktiškai kokia nauda iš to SSD ?
  Jeigu jau darot straipsnį, tai parinkit naudingai, o ne bile ką.
  Ir pamirškit tą ddr3, nes jau ddr4 yra

  • TavoTevasBaudejas parašė:

   eik tu su savo ddr4.. kam pirkt cpu uz „pora k“ ?jei ir sito gana bus.. ?
   kam 8ram slotai ? darysi serveri is „gaming pc“ ar kaip ? ojojojojo, jei tu toks uzkietejes nolaiferis ir 240GB per mazai, tai kzn.. Man pilnai uztektu 200Gb IR ZAIDIMAMS IR PROGRAMOMS, o cia mat 240GB per mazai TIK ZAIDIMAMS…
   beje, kur tu nori panaudot ta SSD galia ? zaidimuose ? ir velgi, gal serveri koki darai ? o ne „gaming pc“ ? nes SSD visiskai ZAIDIMAMS nereikalingas.. wow greiciau uzkraus, wow gal 1fps prides, wow, such wow..
   Jei tu nori ten tu DDR4, su 4Channeliais (kas butu 8x16GB = 128GB ramu), visokiu „intel core i9“ 10GHz, 16core/32threads cpu, gtx „999 OC PRO“ „hexa SLI“ – prasau, pirk, ir mokek 500.000Lt… sekmes tada, vat tau ir „netaupantiems kompas“.. Aj jo, kodel cia NASA kompu nepatiminejo, irgi neprosal butu isigyti, huh ?
   Kita karta pagalvok pries rasydamas.. O ne reisk „pretenzijas“ kodel tas ar anas..

   D*lb*jobu karta.
   Everything said.
   (Jei perskaicius jauti, kad „rage’inu“ – zinok, kad klisti :))

   • zet parašė:

    tai jei zaidimai po 40 ar 50 gigu 🙂 ?

    • TavoTevasBaudejas parašė:

     Jei tokius zaidi, tai puiku : )
     Turiu kompe ~7zaidimus, tada visokias Autodesk, Cinema 4D, Sony Vegas, Photoshop, Steam’a programas… Visa tai uzima 40-50GB, na… ? Jei imciau ssd dar liktu 150GB ir daugiau, nu k, dar windowsus ikisim, bus maziau, bet vis tiek neisnaudosiu. Tuo labiau, kaip minejau:
     SSD zaidimams visiskai nereikalingas, zymiai naudingiau yra kelti programas su kuriomis dirbi, windowsus, bet ne zaidimus, ar tau uzkraus per 5s, ar per 2s? jei yra online skirtumo vis tiek nebus..
     pvz: imant cs:go
     jei tau uzkraus ten sakykim per 4-5s, koks skirtumas, vis tiek turi laukt kol dar kiti zaidejai prisijungs, tam yra 5min(competetive)
     imant mw2, jei neklistu, ten yra irgi timeris uzdetas, kad per kazkiek laiko prasides game, tai ar del krovimo lauksi, ar del timerio, vis tiek lauksi
     imant league of legends / dota2 / dar ka nors panasaus – vel gi, lauksi kol VISIEM uzkraus
     Tai kzn kam tas SSD.. ypac zaidimams.. Ir is vis, kam namu vartotojui tokie greiciai, suprantu serveriui, duomenys apdoruot, dar ka, cpu reik gero, ramu daug, ssd, bet ir tai jo pilnai neisnaudotu..
     Nu sorry baxurai, bet imciau 2x HDD, raid 0, ir tas jusu ssd bus paskutinei vietoj 400Lt = 500gb(ssd)? 400Lt = (2x, raid 0)1TB+(hdd) + didesnis greitis..

     tai ? 😀

     • zet parašė:

      mano darbo kompas vien darbo reikmem 190 gigu naudoja (0 zaidimu, 0 filmu). Ir tai cia per metus prikaupiau, ir lyg nieko stebuklingo neturiu, tuoj teks eiti ir ziureti, kas ten ta vieta taip valgo

     • zet parašė:

      o del zaidimu tai zinok skonio reikalas. Resursai, teksturos vistiek is disko nuskaitomi. Nes jei zaidimias turi daznu „loading“ vietu, tai buna net nervina vis,kad reikia LAUKTI, ir vel laukti. Buvo pirmam witcheri, (kol patchas neisejo), tai isvis, iseini is pastato, ir vel viska is naujo uzkraudineja – o 10 pastatu patikrinti reikia.

      Siaip nezinau, seniai naudoju SSD, paprastas hardas tik video ir foto laikyti, ir archyvams visokiems.

      Bet viskas i poreikius ir pinigine atsiremia. Jei periki kompa uz 2000 litu, tai geriau paimti paprasta harda ir ant vaizduskes pataupyti. Jei perki uz 4000 cia jau klaustukas, o jei 6000 tai vienareiksmiskai SSD.
      Kita vertus, jei pvz perki darbini kompa, tai irgi SSD.

     • TavoTevasBaudejas parašė:

      na, pas mane bei darbinis, bei „gaming“, ssd reiktu tik photoshopams, vegas pro ir pan.. (programoms), zaidimams – bent jau kuriuos zaidziu – visiskai nereikalauja, as jau geriau palauksiu pora sekundziu daugiau, nueisiu i wc, ar i virtuve valgyt pasiimt.

      Beje, kompo kaina arti 4000, ir planuoju imt tik antra HDD, jungti raid 0, kad gauti daugiau speedo(realiai gaunas 2x ~), kuri is dalies panaudosiu windowsam ir programoms, tuo paciu, gaus ir zaidimai greitesni loading speeda, tai MANAU kad labiau apsimoka vis dar jungti 2x hdd raid 0, negu 1x ssd. Tai tiek. : )

     • zet parašė:

      to tevas baudejas :

      pritariu, yra racijos tavo zodziuose. As irgi planuoju i raid 1, 1E ar raid 5. Ir gerai butu atskira jungtimi per usb. Tik galetu usb 3.1 greiciau iseiti. Kaip supratai, greicio daug neislosiu 😀

      Keli hardai turi viena minusa – nakti tarska. Nors vel, cia ne visiems aktualu.

     • thermal parašė:

      To TavoTevasBaudejas:

      Dėl HDD RAID 0 (RAID 1 taip pat) pranašumo prieš SSD, kalbant apie programų/žaidimų krovimo greičio turiu tave nuvilti: SSD viską užkraus greičiau, nei HDD ar jų RAID masyvai (išbandyta su WinXP, Win7 ir Win8).

      Kalbu iš praktikos, kadangi tenka kiekvieną mielą savaitę prisėsti prie PC su RAID masyvais ir SSD. Testų pilna teminiuose portaluose ir Youtube: ten jau seniai atsakyta į klausimą, kas greičiau. Vienas iš pvz.:
      http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-HJhGwRz5Vw

 3. Justas parašė:

  Reiketu ir buildo su gtx 970, kuri siuo metu geriausias pasirinkimas.
  Beto kodel 97 pagrindines plokstes kurios skirtos oc daryti intel procesoriams, B85 pilnai uztenka procesoriams be k raides.

 4. zet parašė:

  I „netaupu“ kompiuteri ssd deciausi samsung ssd 850 pro.

  • zet parašė:

   ir ramu deciau 32GB, kur ju dali dedikuociau ssd disko cache’ui (samsung 850 pro). Pro serija rodo superinius rezultatus kai naudoja pora gigu ramu daznai naudojamu failu kesui. Filmu ziuretojamas tai nebus dideles itakos, bet zmones kurie naudoja ivairias programas, manau tai labai aktualu.

  • FACEIT Team parašė:

   Samsung 850 Pro dar naujas produktas. Kai tik atsiras bent šiek tiek daugiau statistikos apie patikimumą ir garantinių atvejų procentą, bus galima komplektuoti ir su šiuo SSD.

   Jei pasiseks, ateityje testams turėtume gauti SSD 850 Pro, tada bus galima susidaryti detalesnį vaizdą apie jo spartą.

   • zet parašė:

    Ir garantija 10 metu. Siais laikais mazai kas tokias garantijas duoda.

 5. FACEMAN parašė:

  5 variantas nera panasus i netaupantonti truksat DDR4 atminties intel Hasvel E serijos cpu gtx 980 nera kazkokia galinga vga tai atsakas i R9 290X bet 2015 vasari pasirodys naujosios R9 390X DVD WTF kam jis reikalingas seaconic psu yra corsair Corsair AX760“ neapkrovus 40 procentu visada veikiantis pasyviu rezimu ant cpu deti vandens ausinima reikia one kazkoki orinuka puikiu variantu yra is corsair ar pan AMD 8320 CPU nejuokinkit jai patinka ftps dropai batefield zaidime multiplayer tragedija bet koks ju cpu kaip ir kituose nepasireiskia tam ir isleido MANTLE kad vga pasijimtu dali cpu darbo AMD eile metu nieko nepasiulo kas patare rinktis toki cpu nesigaudo su gtx 660 bottleneck gaunas asmenine patirtis kalba uz save

  • zet parašė:

   sumalei viska i viena sakini 😀 nezinau, man patinka sis variantas netaupantiems, kaip tik toks labiau zemiskas. Turejau as tu vandens ausinimo psu, nepatiko. Geriau tylus geras orinukas – ne del to kad vanduo neausina. Nors triuksmo lygis pas vandenini yra mazesnis, tik tas triuksmo saltinis virs dezes buna. O jei arciau tas „decibelas“, tai ir labiau girdimas, negu orinukas uzdarytas dezeje. Mantle duoda naudos, kaip cpu silpnas. Su i7490K jis vos jauciamas. Gtx 980 apyligiai eina su gtx780ti plius maziau energijos vartojanti. Kad nelabai daugiau yra vieno chipo galingesniu kortu siai dienai, nebent sli ar dvigubas statyti. Tik sli ar dvigubos ne visiems patinka del draiveriu problemu ar dar kokiu – na skonio reikalas. Tai kad visai normali to konfiguracija. Nebent sudeti „isvis netaupantiems“.

 6. FACEMAN parašė:

  Tai pas mane yra toks netaupiems 5 varaiantas bet neskaitau kad jis netaupiems tiesog pc nes intel xseon DDR4 GTX TITAN BLACK arba R9 295 va cia tai ir zemiska tik uz daugiau o AMD cpu nebent renkant pati pigiausia pc su apu grafika nes jie netike tie ju atceit flagmanai apgailetini.Cia sulomas AMD 8320 IS esmes tas pats 8120 http://cpuboss.com/cpus/AMD-FX-8320-vs-AMD-FX-8120
  Prie geresnio cpu to Mantle nereikia isvis cia letapedziam amd manydavau kad amd nieko gero bet kai isigijau intel supratau kodel tu amd niekas nebenori bet dar atsiranda tikinciu kad kazka isleis AMD nieko jie neisleis artimiausiu metu.
  O ant water cooler radiatorio galima ausintuvu amperus pasireguluoti ar i vidu sudeti kita cooler uzdeti o oriniai turi ir minusu sunus uzima daug vietos scythe pirkau nes pardave papigiai bet idejus toki griozda jau ramu visu sudeti nejo nes ramo radaitorius remiasi o ardyti ir pan nevisi nori be to tokiu oriniu svoris per tam tikra laika islenkia motinine jai gale plastikinis laikiklis.

  • zet parašė:

   intel xseon DDR4 GTX TITAN BLACK. Bet didziajai daliai zaidimu nebus realaus skirtumo losiant ( ne ant maksimaliu rezoliuciju) vs 4790K ir gtx980.

  • zet parašė:

   speju issukis ir siaip ramus pasikeisti su tokiu ausinimu ?

 7. thermal parašė:

  pats neseniai įsigijau scythe ninja. RAM’us pakeisti galima lengvai, jei nemontuoji ventiliatoriaus, kaip pas mane – visiškai pasyvus aušinimas, galima įdėti ir keisti bet kokio aukščio RAM’us.

  jei cooler’is su ventiliatoriumi, tada pirmi du operatyvios atminties slot’ai užblokuojami, po jais tik žemo profilio RAM’ai telpa (kaip matau, HyperX Fury kaip tik yra žemo profilio). o pasikeisti tai paprasta: nusegi vielytes, kurios laiko ventiliatorių, ir pasikeiti 🙂

 8. stalker parašė:

  beje kainos kyla del euro silpimo $ dolerio brangimo.
  https://www.lb.lt/exchange/history.asp?Lang=L&Cid=USD&Y=2014&M=11&D=4&id=68982&ord=1&dir=ASC

 9. FACEMAN parašė:

  Butent papildomai tenka keisti ant scythe ninja tas nuemimas lengvas bet iskyla komaktiskumo ir nepatogumo problema
  ir panasiu komanijos sprendimu jie nera populiarus prarado savo rinkos pozicijas amerikoje ir scythe ninja nepasizymi kazkuo ta pati ir geriau gali pasiulyti watercooler sistemos

 10. FACEMAN parašė:

  Turint galinga pc nuodeme nezaisti prie 4k ekrano lyginant kad kaina nera kosmine pigus gan http://www.skytech. lt/u2868pqu-aoc-monitor-led-u2868pqu-ultra-1ms-dsub-dvid-hdmi-speaker-p-203729.html#tabsnav-1
  su ips matrica aisku brangiau bet dabar 4k raiskos monitoriu kainos kaip 2560×1440 raiskos monitoriu

  • zet parašė:

   as busiu nemadingas. Man fps svarbu, kazkaip akis jautri siam reikalui. Ir stengiuosi, kad fps minimumas butu bent ties 40 – 50 fps. O geriau kad dar daugiau. O 4k nevisi zaidimai „eina“ ant tokiu fps. Tad arba susimazini rezoliucija arba nustatymus. Ir jei butu pasirinkimas, rinkciausi geriau su mazesne rezoliucija zaidimams monitoriu, bet kad reakcijos laikas butu minimalus bei fps daugiauu negu 60 palaikytu. Yra tokiu monitoriu, tik ju matricos „gaidiskos“ (NP), labai mazu kampu spalvas realistiskai perduoda, kaip
   asus, ar benQ:
   http://www.benq.com/product/monitor/xl2720t/

   Visai noreciau kad ips metraci patobulintu iki kokiu 90 fps.
   Kita vertus yra ips matricu su mazu velavimo laiku:
   ar Eizo Foris FS2333-BK (ips matrica su Response time: 3.4 ms)

 11. FACEMAN parašė:

  Pasakysiu tiek nustokik svaigti su tais savo 1ms ar 2,3 velavimo laikais tokiu ant lcd nebuna sklaustuose buna (gray-to-gray) kuris reiskia kad reakcijos laikas yra didesnis tas laikas yra kai is balto pereinama i pilka bet dar ne i juoda spalva ir atvirkciai dell U2312HM monitorius pavyzdziui velavimo laikas 8ms bet ralybej tai greitas ekrano atsakas http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm
  Matau kiek cia ismananciu tipo pasiskaito speca ir jau kieti va gal kam pravers tikrai rimtas zmogaus straipsnis apie ekranus
  http://www.mikasbinkis.lt/straipsniai/monitoriai

 12. Vanduo parašė:

  Aš savo patirtimi pasidalinsiu:
  Dabar naujinsiuos ant dienų AK. Galvojau paimti gerą CPU. Rinkaus ir galvojau ar verta už tą i7 mokėt papildomai (žinojau, kad tikrai neturbinsiu), o ir integruota GPU tikrai nebuvo reikalinga.
  Apsisprendžiau, kad nereikia, tai paimiau Xeon E-1230v3. Praktiškai tas pats kas tas 4790k, tik be OC, truputi mažesnės apsukos, pigesnis vos ne trečdaliu ir elektros mažiau sunaudoja (ten kokia 5-10%). Galu gale prašoviau ar nelabai bus matyt kelių dienų bėgyje.

  Bet kiek pažiūriu build’u internete tai dar mažai kas dedasi Xeon. Kas tik žaidimams tai iš karto i7, kad ir neturbina…

 13. Audrius parašė:

  Labas visiems, atleiskit gal neiki galo i tema , noreciau paprasyti kad pakomentuotumete padarytas klaidas komplektuojant pc stacionaru, as labai silpnas technikoje. Specifikacijos tokios: gaz77-d3h, i5 3570k, geforce zotac 670 amp, balistix sport 8gb ddr3 1333mhz.

  • Artuso parašė:

   Kaip ir gerai viskas, tik DDR3 1600 MHz patarčiau imti ir, kad būtų 2x4GB, o ne 1x8GB, tai galėsi dar Dual channel išnaudot.

 14. ddr3 parašė:

  noriu del ramu paklausti:

  kadangi stockinis palaikymas yra iki 1600mhz, tai speju 1866 idejus vistiek reikia ijungti XMP profile 1. Bet jei jau jungiam XMP profile’a, gal tada pvz dedam 2400mhz?

  http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820231623
  http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820231589

  sekantys klausimai:
  ar 2400MHz yra stabilus pvz ant i7 3700K, i7 4700K, i74790K, ar reikia siek tiek procesoriu OC.
  ir kiek itakos turi ilgaamziskumui, jei dirbama pvz su 1.35 V, 1.5V, 1.65V DDR3 atmintimi.

  DDR3 Crucial Ballistix Tactical 2x8GB 1600MHz CL8 UDIMM 1.5V
  DDR3 Crucial Ballistix Tactical 2x4GB 1600MHz CL8 UDIMM 1.35V

  ir dirbant su 1.35 V reikia kokius BIOS’o nustatymus keisti ?

  P.s taip pat zinau, kad pvz 1600MHz CL7 beveik prilygsta 2400 CL12,
  tad pagal kaina, pasiemi 1600MHz CL8 ir nesuki galvos, nes tas pats kaip 1866Mzh CL9 ir jokiu nustatymu nereikia – bet atsakymu vistiek reikia i pries tai uzduotus klausimus.

 15. del ausintuvo parašė:

  kuris ausintuvas is situ labiau tiktu i7 4790 ?

  Dark Rock Advanced ar Cooler Master Hyper 212 Plus/Evo

 16. VDV parašė:

  Sveiki.
  Noriu padovanoti sunui stacionaru kompiuteri. Jam 15metu. Ar galite parekomenduoti geriausia varijanta su ssd, ekranu ,klavetura ir visais reikalingais priedais. Noriu sutilpti i 1000 euru.

  Aciu


Kitos kategorijos naujienos