Revoliucinio HP Machine prototipą žadama pristatyti 2016 m.


martin-fink-machine-discover-hp-680

Kompanija Hewlett-Packard (HP) šių metų vasarą prakalbo apie naują kompiuterių architektūrą, kuri bus daug greitesnė ir paprastesnė už dabar egzistuojančią.

Pirmieji atlikto darbo rezultatai turėtų būti parodyti 2016 m. pabaigoje – būtent tuomet žadama pademonstruoti pirmąjį HP Machine prototipą.

Jei HP Machine architektūra susilauks sėkmės, tinklų administratoriams ir skaičiavimų sistemų specialistams  teks peržiūrėti savo darbo su asmeniniais kompiuteriais metodus, mano HP Labs padalino vadovas Martinas Finkas.

Šiuolaikiniai operatyvios atminties gamybos technologiniai procesai artėja prie fizinės ribos, todėl mokslininkai ieško alternatyvių, o kartu inovatyvių variantų. HP ketina susikoncentruoti ties memristoriais.

Memristoriai gali išsaugoti duomenis ir po elektros išjungimo, todėl galės veikti ir kaip nuolatiniai duomenų kaupikliai.

Tai leis atsikratyti lėtų kietų diskų, o taip pat ir SSD, taip pašalinant tarpinį etapą, kai duomenis iš jų saugojimui skirtų kaupiklių patenka į operatyviąją atmintį (ir atvirkščiai).

Martino Finko teigimu, vien tik šis pakeitimas privers pasikeisti ir kitas sritis. Kūrėjai žada, jog produktyvumo lygis padidės mažiausiai 6 kartus, tuo pačiu metu energijos sąnaudos sumažės 80 kartų.

hp-machine-fink-680

Pirmasis HP Machine prototipas galės turėti 150 skaičiavimo mazgų ir 157 PB (petabaitus) atminties. Visa tai pareikalaus absoliučiai naujos operacinės sistemos. Šiuo metu ji kuriama, o jos darbinis pavadinimas – Carbon.

OS Carbon išeities kodus planuojama publikuoti 2015 m. Siekiant palengvinti perėjimą nuo tradicinių programinių platformų, kuriama modifikuota Linux operacinė sistema – Linux++. Programas (tame tarpe ir reliacines duomenų bazes) taip pat reikės perdaryti.

Pagrindiniu HP Machine privalumu įvardijamas kūrimo supaprastinimas. Dabar sistemose naudojama vidutiniškai 11 duomenų saugojimo lygių, pradedant tradiciniais kietais diskais ir baigiant procesorių L1 lygio spartinančiąja atmintimi.

Kiekviename iš dabartinių duomenų perdavimo ir saugojimo lygių tenka ieškoti optimalaus santykio tarp patikimumo ir produktyvumo. HP tikisi, kad jos nauja kompiuterių architektūra pašalins nereikalingus lygmenis ir su tuo susijusius projektavimo sunkumus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos