Vartotojai skundžiasi neryškiais Windows šriftais


Blurry-Fonts-Windows-680

Kompanija Microsoft dar 2012 m. pradėjo naudoti vartotojo sąsają Modern, kuri taip ir nesulaukė populiarumo. Tačiau panašu, kad programinės įrangos gigantas susidūrė su dar viena problema, kuri jau porą metų kankina Windows vartotojus.

Puslapyje Windows UserVoice, kurį kompanija Microsoft naudoja vartotojų pageidavimų ir atsiliepimų rinkimui, didžiulio susidomėjimo sulaukė tema, kuria reikalaujama iš Windows daug ryškesnių vartotojo sąsajos šriftų.

Prastai įskaitomų šriftų problema prasidėjo tuomet, kai iš Windows Store atsisiųstos programėlės pradėtos naudoti asmeniniuose kompiuteriuose, nepriklausomai nuo to, kokia yra monitoriaus ekrano raiška.

Eilė vartotojų jau dabar kalba apie vieną paprasčiausių būdų, kaip išspręsti minėtą problemą – tiesiog reikėtų pradėti naudoti opciją ClearType. Tai leistų asmeniniuose kompiuteriuose naudoti universalias programėles, neaukojant šriftų kokybės.

Taip pat Microsoft kūrėjams rekomenduojama pažvelgti į kitų konkurentus sukurtas platformas: tai leistų pagerinti šriftų kokybę šiuolaikinėse Windows versijose.

„Problemą galima išspręsti visiems laikams, jei jie [Microsoft] naudos apdorojimo technologiją, kuri naudojama kitose platformose, tokiuose kaip Linux ir OS X. Buvo laikai, kai aš dirbau su Windows skirta Safari vien dėl to, jog naršyklė naudojo aiškius šriftus, kurie buvo prieinami tik čia“, – rašo vartotojas.

Šriftų ryškumo degradaciją vartotojai pastebėjo ir naujausiame biuro programų pakete Office 2013, taip pat firminėje Microsoft naršyklėje Internet Explorer. Atitinkamai buvo pradėtos naudoti arba konkurentų naršyklės (pavyzdžiui, Google Chrome), arba senesnė Office versija.

Šiuo metu Microsoft aktyviai dirba prie operacinės sistemos Windows 10, kuri jau sulaukė kelių rimtų Technical Preview versijos atnaujinimų, o po Naujųjų debiutuos dar viena. Ar kūrėjai atkreips dėmesį į vartotojų pageidavimus, parodys tik laikas.

6 komentarai (-ų)

 1. Rokas parašė:

  Nu atsiprasau, taciau jokiu problemu neturiu*

  *Windows 8.1

 2. as parašė:

  jau cia greiciausiai tiems vartotojam akis reikia prasitrint o ne windowsus kaltint. viskas gerai su tais sriftais.. tiek su win 8 tiek su win 10..

 3. thermal parašė:

  žmogučiai ilgai prie kompiuteirų sėdi, tai ir blur’as netikėtai ateina. arba jau monitorius senus reikia keisti 🙂

 4. aisas parašė:

  Nu man tai issiliejas, ne kiek windowsu, bet kai kuriu programu, bet tik ant fullhd.

 5. Jūsų Vardas parašė:

  O tai srifto nebegalima koreguoti ?

  Tiesa, turejau ir as beda, su firefox, pacioje pradzioje, kai tik isejo 8.1. Netiek, kadl iedavosi raides, bet isplaukdavo viskas, pajudinus ratuka, arba pazymejus pele, vel gryzdavo i normalu vaizda. Po keliu versiju tas pasitaise.

  Daugiau bedu su sriftu nera. Tiesa kiek atsimenu ju ir nebudavo, bent man. O ir is pazystamu rato negirdejau, kad kazkas skustusi srifto kokybe.

 6. Arnas parašė:

  Dar tuos Windows kas nors naudoja apart geimeriu ir specialaus softo useriu is vis? 😀


Kitos kategorijos naujienos