2014 m. paaugliai ir toliau bėgo iš Facebook


facebook-dislike_680

Amerikiečių paaugliai ir toliau traukiasi iš socialinio tinklo Facebook, o šis procesas tęsiasi antrus metus iš eilės, rodo naujausias kompanijos Frank N. Magid Associates tyrimas. Apie tai praneša naujienų agentūra Bloomberg.

Apie 88 proc. amerikiečių paauglių (13-17 metų amžiaus) šiemet naudojosi didžiausiu pasaulyje socialiniu tinklu. Palyginimui: 2013 m. šis rodiklis sudarė 94 proc., tuo tarpu 2012 m. – 95 proc.

Paaugliai po truputį nustoja domėtis Facebook, tačiau atkreipia dėmesį į kitus socialinius tinklus. Per paskutinius metus kitų Twitter vartotojų skaičius padidėjo nuo 46 iki 48 proc.

Tyrimas gana rimtai išgąsdino Facebook investuotojus, tuo tarpu net ir pačios kompanijos vadovybė pripažino, jog paaugliai vis mažiau domisi Facebook. Vyresnė socialinio tinklo auditorija patrauklesnė, kalbant apie pajamų gavimą trumpalaikėje perspektyvoje, tačiau tai neigiamai atsilieps per kitus 5-10 metų.

Nemažai kitų Facebook programėlių taip pat naudojama ne paauglių. Apie 55 proc. Facebook Messanger auditorijos – jaunesni nei 37 metų žmonės, tuo tarpu konkurentų Snapchat ir Kik atveju – atitinkamai 86 ir 83 proc.

Tyrimas parodė, kad tik 9 proc. paauglių socialinį tinklą Facebook vadina saugiu ir įkvepiančiu pasitikėjimą. Be to, jaunimas nepatenkintas Facebook ir kaip pramogų vieta – linksmu jį pavadino tik 18 proc. paauglių, lyginant su 40 proc. Instagram ir Pinterest atveju.

Tuo pačiu metu Facebook turi ir paslėptų rezervų – eilė tyrimų rodo, kad kompanijai priklausančių tarnybų WhatsApp ir Instagram populiarumas tarp paauglių smarkiai didėja.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos