Facebook atsisakė Microsoft paieškos sistemos Bing


markzuckerberggraph-680

Facebook daugiau nebenaudos Microsoft Bing pateiktų rezultatų, atliekant paiešką didžiausiame pasaulyje socialiniame tinkle. Apie pranešė naujienų agentūra Reuters, remdamasi Facebook atstovais.

Iki šiol Facebook veikė dvi paieškos sistemos. WEB turinio paieška buvo atliekama per Bing, tuo tarpu paties socialinio tinklo duomenų paieška veikė per firminę sistemą Facebook Graph Search.

Tačiau dabar Facebook peržiūrėjo savo požiūrį į paieškos mechanizmo realizaciją savame puslapyje. Antra vertus, kompanija ir toliau su Microsoft daugelyje kitų sferų, teigė socialinio tinklo atstovai. Microsoft šios informacijos nepakomentavo.

Facebook ir Microsoft sieja ilgalaikis bendradarbiavimas. Dar 2007 m. spalį Microsoft investavo į socialinį tinklą $240 mln., o tai leido pakelti Facebook rinkos vertę iki $1,6 mlrd.

Vienas iš sandorio reikalavimų buvo tai, jog Microsoft gavo teisę demonstruoti reklamą per Facebook už JAV ribų. Vis tik 2010 m. Facebook pasiekė, kad toks susitarimas būtų nutrauktas.

Anksčiau Facebook vadovas M. Zuckerbergas paieškos sistemų technologijas pavadino viena svarbiausių kompanijos iniciatyvų. Liepą buvo pranešta, kad kasdien Facebook apdoroja daugiau nei 1 mlrd. paieškos užklausų.

Per paskutinius metus socialinis tinklas smarkiai patobulino savo paieškos sistemą: leista ieškoti, naudojant draugų pranešimus, savo žinutes, komentarus, fotografijas ir kitą turinį. Facebook sprendimas atsisakyti Bing taip pat demonstruoja, kokios jai svarbios paieškos technologijos – sfera, kurioje dabar dominuoja Google.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos