Gruodį sulauksime Fractal Design korpuso Define R5


Švedų kompanija Fractal Design pranešė, kad greitu metu prekyboje pasirodys Define R5 serijos korpusai. Jų debiutas laukiamas gruodžio mėnesį, todėl stacionarių kompiuterių entuziastai dar turi laiko detaliai susipažinti su pateikiamomis specifikacijomis.

Gamintojas akcentuoja, kad daugelis Define R5 naudojamų sprendimų skirta triukšmo lygio sumažinimui. Turime garso izoliaciją, vibraciją sumažinančių elementų, specialius dangtelius ModuVent, kurie uždengia korpuso viršuje nenaudojamas nišas.

9de3a088-b2e2-4847-bbeb-33c21f4d4812

Dangteliai uždengia tas vietas, kuriose nėra papildomų ventiliatorių. Svarbu tai, kad dangtelių nuėmimui nereikalingi jokie įrankiai. Korpuso viršuje yra trys danteliams skirtos vietos, dar vienas gali būti panaudotas korpuso šone.

Duomenų kaupikliams esanti metalinis dėklas turi modulinę konstrukciją, o tai leis lanksčiai reguliuoti ne tik HDD arba SSD kiekį, bet ir jų padėtį. Jei vidurinis kaupiklių dėklas bus pašalintas, galima įdiegti ilgesnę vaizdo plokštę – 440 mm vietoj 310 mm.

427be42f-a98a-46fe-8832-e98fe5b2ac00

Įdomu tai, kad optinių diskų įrenginio dėklą apskritai galima pašalinti. Tai leidžia įdiegti vandens aušinimo sistemą arba kokią nors kitą aktualią įrangą.

Iš viso korpuse galima sumontuoti du 5,25“, aštuonis 3,5“ arba 2,5“ įrenginius, dar dvi vietos SSD kaupikliams numatytos ant sienelės už motininės plokštės. Pasiekti juos nebus jokio vargo – užteks nuimti korpuso dangtį, tuo tarpu patys SSD sumontuojami be jokių instrumentų.

58de6d27-9e9d-423f-adaa-bef7fae88f2d

Nišoje tarp korpuso sienelės, ant kurios montuojama motininė plokštė, ir dangčio yra vietos kabeliams ir vandens aušinimo sistemos vamzdeliams – tam skirti ne tik specialūs langai, tačiau ir 20-35 mm skersmens skylės tarp vertikalių paviršių.

Priekinės korpuso durelės gali būti perkeliamos taip, kad atsidarytų į kairę arba dešinę pusę. Durelės iš vidaus turi garso izoliaciją. Priekinė ir apatinė korpuso dalis turi dulkių filtrus.

c3b91877-ba47-483d-afb4-e8d8c9173fa9

Korpusas turi du gamykloje sumontuotus 140 mm dydžio ventiliatorius Fractal Design Dynamic GP14, kurių sparta – 1000 aps./min. Jie sumontuoti korpuso priekyje ir gale. Trys ventiliatoriai (120 arba 140 mm) gali būti sumontuoti korpuso viršuje, du – priekyje, vienas – ant šoninės sienelės.

Gamykliškai įdiegtas ventiliatorių spartos valdymas leidžia dirbti su trimis iš jų, taigi likusių apsisukimų spartą teks reguliuoti kitomis priemonėmis.

Naudojamų maitinimo blokų ilgis gali svyruoti nuo 170/190 mm iki 300 mm. Procesoriaus aušintuvo aukštis neturėtų viršyti 180 mm. Palaikomos ATX, micro-ATX ir mini-ATX formato motininės plokštės, yra septyni išplėtimo lizdai.

Korpuso priekyje be garso lizdų dar galima rasti po du USB 3.0 ir USB 2.0. Šoninis korpuso dangtis gali turėti permatomą langą (priklausomai nuo modifikacijos). Matmenys sudaro 232 х 462 х 531 mm, svoris (be pakuotės) – 11,2 kg.

11 komentarai (-ų)

 1. HesAlwaysNearUs parašė:

  Kelinti metai nieko nauja nuo D2. Jungtys viršuje ir nėra dulkių filtrų. O pas mane taip dulka, kad visos dulkės eina per viršų.
  Geriau 100 Lt prisimesti ir pasiimti Obsidian 450D.

  • None parašė:

   Turiu R4, sutinku dėl dulkių, bet aplamai paėmus – labai solidi dėžė už tokią kainą. Pirkau už 300Lt naują, kažkur su akcija buvo, tokio build quallity nesitikėjau 🙂 Rekomenduoju.

  • Džeikobas parašė:

   A4 lapa uzsidek ant virsaus ir nedulkes :DD

 2. Mario parašė:

  Kad jau yra prekyboje.. Naudojama jau nuo praėjusios savaitės – labai solidus daiktas. Nustebino garso izoliacija, nesitikėjau tokio tylumo. Net tv veikia garsiau nei R5 su Noctua U14s!! 🙂

  • Zero parašė:

   Senukuose yra 30m už 20Lt garso izoliacinės medžiagos (1:1 kaip šitam case ) .
   Apie aušinimą . Koks dar geras aušinimas kai korpusas visiškai negauna vėsaus oro iš išorės , visos angos užkimštos tos ale garsą izoliuojančia medžiaga , beje ta medžiaga achujienai sulaiko šilumą .
   Jau geriau dėtų dvigubą plieno ar stiklo ar plastiko sluoksnį kas seniausiai pasiteisinę auto , langų gamyboje .

   • Mario parašė:

    ..panašu, kad pačiam neteko testuoti R4/R5? Toks įspūdis susidaro paskaičius komentarą apie „visos angos užkimštos tos ale garsą izoliuojančia medžiaga , beje ta medžiaga achujienai sulaiko šilumą“. Jeigu pasisektų atidžiai apžiūrėti šiuos korpusus, pasimatytų priekyje esančios angos orui; galimybė nuimti viršutinius dangtelius. Turėtų būti beveik pirtis viduje, taip? 🙂 kažkaip to nepastebėjau, kai su vidutinėmis apsukomis procesoriaus (i54690) temp. duomenys – 38-41C.

 3. zet parašė:

  11 kg be pakuotes, tai su viskuo kiek tas pc svers 🙂 ?

  • Leons parašė:

   Na, jo neišeis tau į pederaskę įsimest. Geez kam stacionaro svoris gali rūpėt? Grindis namuose baigia išpūt? 😀

 4. arnas parašė:

  Geriausia nusipirkti elementaru korpusa uz 100Lt ir likusius pinigus investuot ne i kazkokia nesamone kaip metalo deze, o kitus komponentus: maitinimo bloka, ausintuvus, galu gale CPU, MB, GPU…

  • Andrius parašė:

   Jei už lietuvišką atlyginimą gyveni, taip be abejo.. Bet yra daugybė žmonių, kurie turi high-end komponentus, ir jiems juokai pridėti vieną ar kitą šimtelį gražiam korpusui.


Kitos kategorijos naujienos