Huawei Ascend P7 apžvalga: merginų pasirinkimas


IMG_0853

Didieji išmaniųjų telefonų gamintojai jau kuris laikas nepamiršta pabrėžti, kad jiems į nugaras kvėpuoja kinų kompanijos. Ir tokios kalbos turi pagrindo: štai kompanija Huawei didžiausiųjų penktuke užima trečią vietą, nusileisdama tik Samsung ir Apple.

Huawei aktyvumas pastebimas ir mūsų rinkoje: jei dar visai neseniai turėjome galimybę susipažinti su naujausiu planšetofonu Ascend Mate 7, dabar pažvelgsime į labiau kinams įprastą vidutinių kainų kategoriją. Čia kompanijai atstovauja modelis Ascend P7, savo charakteristikomis ir kaina nenusileidžiantis garsesniems prekės ženklams

Kuo vartotojus gali sužavėti telefonas Huawei Ascend P7, mes ir pabandysime atsakyti šioje apžvalgoje.

Huawei Ascend P7 techninės specifikacijos:

huawei-ascend-p7-specs

Dizainas, komplektacija

Susipažinimas su išmaniuoju telefonu, kaip visuomet, prasidėjo nuo pakuotės. Šį kartą baltos spalvos dėžutėje be telefono rasime įkroviklį su USB laidu, firmines ausines ir specialią adatėlę, kuri leis įdėti/išimti micro-SIM ir microSD korteles.

IMG_0830

IMG_0832

Reikia pastebėti, kad Huawei gana nemažai dėmesio skiria ne tik telefonų, bet ir pakuočių dizainui. Ir tai neturi kelti nuostabos – net ir paprasčiausių prekių atveju išorinis apipavidalinimas atlieka labai svarbų vaidmenį.

Ascend P7 savo dizainu ne tik nenusileidžia konkurentams, tačiau kai kur net ir lenkia: Huawei modelio išvaizda gerokai patrauklesnė, nei, pavyzdžiui, eilės Samsung Galaxy serijos vidutiniokų.

Išmanusis telefonas turi metalinį apvadą, plastikinę nugarėlę, padengtą permatoma apsaugine danga. Apatinė dalies palikta plastikinė, tačiau ji suapvalinta – smulkmena, tačiau tai yra ne tik išskirtinis bruožas, tačiau ir ergonominis patobulinimas (su pirštu kontaktuoja ne aštri briauna, o apvalumas).

IMG_0833

IMG_0835

IMG_0836

IMG_0838

IMG_0856

Beje, dėl specifinės apsauginės nugarėlės ir ekrano dangos išmanusis telefonas yra labai slidus. Tai jaučiasi ne tik jį paėmus į rankas, tačiau ir padėjus ant šiek tiek ne visai horizontalaus paviršiaus.

Net ir fotografuojant, Ascend P7 padėjus ant jo paties dėžutės, telefonas taip ir taikėsi nuslysti. Akivaizdu, jog reikėtų įsigyti specialų dėklą (o jei jo nėra, telefoną rankose laikyti tvirčiau ir nedėti ant ne visai lygių, pasvirusių paviršių):

Nugarinėje dalyje kamera yra pačiame viršutiniame kairės pusės kampe. Toks sprendimas nėra labai sėkmingas, kadangi fotografuojant neretai vienas iš pirštų nevalingai bando uždengti kameros objektyvą.

IMG_0845

Įdiegtas 5“ Full HD IPS ekranas, tačiau dėl dizaino ypatumų telefonas neatrodo labai didelis: tai leidžia pasiekti ir gana siauri rėmeliai iš ekrano šonų, taip pat plonas korpusas – 6,5 mm.

IMG_0847

Ekrano ryškumo reguliavimo diapazonas yra pakankamai platus, vaizdas įžiūrimas ir saulėtą dieną. Ne itin maloniai akiai veikia automatinė ryškumo reguliavimo sistema, todėl šią opciją geriau išjungti.

Programinė įranga

Išmaniajame telefone įdiegta operacinė sistema Android 4.4.2 KitKat ir firminė sąsaja Emotion UI 2.3. Vartotojo sąsaja gali būti rodoma ir lietuvių kalba, nors kai kurie išsireiškimai šiek tiek kelia šypseną.

Screenshot_2014-11-12-20-36-37 Screenshot_2014-11-12-20-36-50

Vartotojui prieinamos praktiškai visos Google programėlės (Chrome, Google+, Youtube, Drive ir t.t.), Huawei programinė įranga, biuro programų paketas Solaris Office.

Screenshot_2014-11-12-20-36-59 Screenshot_2014-11-12-20-37-37

Iš 16 GB duomenų kaupiklio vartotojui prieinama apie 11,6 GB. Savo ruožtu, iš 2 GB operatyvios atminties sistema naudoja apie 800 MB (apie pusę šios talpos užima Huawei programinė įranga).

Screenshot_2014-11-12-20-40-10 Screenshot_2014-11-21-22-33-41

Vartotojo sąsaja yra gana paprasta ir aiškiai suprantama, galima greitai pasirinkti eilę svarbiausių funkcijų, kurios gali būti reikalingos išmaniojo telefono vartotojui.

Iš nustatymų galima paminėti padidinto ekrano jautrumo režimą „Gloves mode“, kuris leidžia telefonu naudotis su pirštinėmis (tiesa, su vilnonėmis pirštinėmis ši funkcija nenorėjo veikti):

Screenshot_2014-11-12-20-41-19

Sistema pakankamai sparti, stabdymų ar kitų problemų nepastebėta. Galbūt kiek sunkiau sekėsi su vienintele „Scroll“ funkcija – tam tikrose meniu vietose jautėsi pristabdymai.

Screenshot_2014-11-12-20-39-47 Screenshot_2014-11-12-20-44-57

Pasirinkus aplinką lietuvių kalba, virtuali klaviatūra iš karto pasiūlo ir lietuviškas raides – taip pat pagirtinas dalykas. Apskritai sistema paliko gerai paruoštos darbui sistemos įspūdį. Vartotojas nebent pasiges tik populiariųjų bendravimo programėlių, tokių kaip Facebook, WhatsApp, Viber, Instagram ir pan.

Komunikacinės galimybės

Ascend P7 palaiko šiuos komunikacinius standartus ir bevieles sąsajas:

 • GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz
 • HSDPA 850/900/1900/2100 MHz
 • 4G LTE (Cat4) 800/900/1800/2100/2600 MHz
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
 • Bluetooth 4.0 LE + EDR + A2DP
 • NFC (Near field communication)

Wi-Fi ryšio stabilumas ir prisijungimo prie tinklo sparta tikrai maloniai džiugino – net ir prasto signalo atveju ryšys buvo stabilus ir leido naršyti be didesnio vargo.

Tiesa, su mūsų naudotu Speedtest.net testiniu paketu Ascend P7 nesusidraugavo – maksimalus duomenų pralaidumas atsiliko net ir praėjusių metų modelių. Tačiau reikia pabrėžti, kad naršymo per Wi-Fi metu tokio atsilikimo visiškai nesijuto.

speedtest

Darbo Internete spartą matuojantis testas Rightware Browsermark taip pat nedraugavo su Ascend P7, tačiau panašu, kad meilės stoka sergama būtent Huawei telefonams – ta pačią situaciją buvo galima matyti ir su naujuoju flagmanu Ascend Mate 7.

rightware-browsemark

WebXPRT imituoja užduotis, kurias vartotojai kasdien atlieka, naršydami Internete. Testo metu atliekamos keturi HTML5 ir JavaScript pagrindu sukurti scenarijai: nuotraukų efektai, veidų atpažinimas, vedybinių popierių kursai ir užrašai.

Čia Ascend P7 nesuspindėjo: vienas iš didžiausių dabartinių konkurentų – LG G2 – buvo gerokai spartesnis šių užduočių atlikimo metu.

webxprt

Garso posistemė ir multimedia galimybės

Telefonas turi vieną garsiakalbį, kuris įdiegtas nugarinės dalies apatinėje dalyje. Per garsiakalbį atkuriamo garso kokybę galima įvertinti 7,5 balo iš 10 – tai šiek tiek mažiau, nei anksčiau testuotų konkurentų.

IMG_0855

Komplekte esančios ausinės didelio kokybės šuolio nesuteikė. Trūksta žemų dažnių, garsas kartais gana plokščias, aukšti dažniai kartais išryškinti per smarkiai (aktyvuotas režimas „DTS Surround sound“ be ekvalaizerio kartais labiau trukdo, nei padeda). Bendras ausinių įvertinimas – 8,5 balo iš 10.

IMG_0864

Reikia pastebėti, kad Ascend P7 nugarėlės dizainas garsiakalbio atžvilgiu nėra labai sėkmingas – padėjus telefoną ant lygaus paviršiaus (pavyzdžiui, stalo), garsumo lygis smarkiai sumažėja, garsas tampa duslus. Taigi kartais geriau telefoną padėti ekranu į apačią.

Garso kokybė balso skambučių metu

Balso perdavimo kokybės teste Ascend P7 pademonstravo tai, ką sugeba dauguma šios kainų kategorijos sprendimai. Pašnekovas girdimas aiškiai, jokių pašalinių garsų ar traškesių. Tiesa, iki kai kurių aukščiausios klasės flagmanų su triukšmo slopinimo sistema galimybių dar trūksta, tačiau jie ir kainuoja žymiai daugiau.

Multimedia programinė įranga

Filmams žiūrėti skirtas grotuvas ne visuomet sugebėdavo atkurti visus kodekus (dažniausiai nebūdavo garso). Analogišką galima pastebėti ir kituose Huawei modeliuose. Laimei, rinkoje yra labai daug mobilių programėlių, kurios lengvai atkuria bet kokią filmuotą vaizdo medžiagą.

Muzikos grotuvas esminių problemų nesukėlė. Vienintelis trūkumas, kaip jau minėta – tai ekvalaizerio nebuvimas (dar viena Huawei būdingas minusas).

Fotografavimo/filmavimo galimybės

Huawei Ascend P7 pagrindinės kameros sensorius yra 13 megapikselių raiškos, nors gamintojas kameros nustatymuose pagal nutylėjimą parinkęs 10 megapikselių raišką.

Išmanusis telefonas, deja, neturi optinės stabilizavimo sistemos, kurios tikrai norėjosi tamsiu paros metu, taip pat fotografuojant su aktyvuotu HDR režimu.

Kaip ir daugelio išmaniųjų telefonų pagrindinių kamerų atveju – fotografuojant prieš šviesos šaltinį, kadre matyti šiek tiek atspalvis, vaizdas nuotraukose gerokai išblanksta.

ascendp7-test-shots-09

Žemiau pateiktos Ascend P7 ir „muilinės“ Canon IXUS 80 IS palyginamojo testo nuotraukos. Huawei telefonui daug bėdų sukelia net tik priešpriešinis, bet ir šoninis šviesos šaltinis; tamsiu paros metu išryškėja triukšmai. Antra vertus, esant geram apšvietimui, Ascend P7 daromos nuotraukos beveik prilygsta šešerių metų senumo skaitmeniniams fotoaparatams

Untitled-1

Untitled-2

Untitled-3

Untitled-4

Untitled-5

Dar keletas nuotraukų, darytų su Huawei Ascend P7 mieste ir kalnuose, esant skirtingoms apšvietimo sąlygoms (kamerai nustatymus leista pasirinkti automatiškai):

ascendp7-test-shots-01

ascendp7-test-shots-02

ascendp7-test-shots-03

ascendp7-test-shots-04

ascendp7-test-shots-05

ascendp7-test-shots-06

ascendp7-test-shots-07

Filmavimo nustatymai pagal nutylėjimą – HD 720p (1280 x 720), nors yra galimybė pasirinkti ir Full HD 1080p (1920 x 1080). Žemiau pateiktas HD 720p kokybės vaizdo klipas, kuris demonstruoja vėlgi vidutinį kokybės lygį, analogiškai kaip ir konkurentai:

Produktyvumo lygis

Huawei Ascend P7 turi firminį 4 branduolių procesorių Kirin 910T su gana sena Cortex-A9 architektūra, taip pat ne patį naujausią grafinį adapterį ARM Mali-450.

antutu

quadrant

vellamo-html5

vellamo-metal

Grafikos teste GFXBench rezultatai vidutiniai. Šiek tiek atsiliekama net ir nuo 2012 m. pasirodžiusios Qualcomm grafikos, kurią turi HTC One M7.

gfxbench

Kitame grafikos teste 3DMark išmanusis telefonas taip pat laurų neskynė. Surinktas balas žemiau nei vidutinis – apie 25 proc. atsilikta nuo poros metų senumo HTC One M7.

3dmark

Beje, Futuremark 3DMark testo autoriai gana aiškiai nurodo, kad su Ascend P7 gauti rezultatai neatitinka kūrėjų reikalavimų ir nėra pripažįstama kaip oficialūs. Kokios viso to priežastys (gamintojo nenoras atskleisti visų specifikacijų, sukčiavimas didinant taktinius dažnius ar kiti dalykai – neaišku).

temperatures

Maksimalių apkrovimų metu pasiekta 42oC temperatūra – rezultatas tikrai šaunus. Jokių perkaitimų ar karštų paviršių.

Baterija

Išmaniojo telefono Huawei Ascend P7 ličio polimerų baterijos talpa – 2500 mAh, ir tai nėra mažai, žvelgiant vos į 6,7 mm storio korpusą. Palyginimui, Nexus 5 turi 2300 mAh, LG, LG G2 – 3000 mAh bateriją.

battery-time

Kažko išskirtinio Huawei išmanusis telefonas nepademonstravo – rezultatai vidutiniai, kaip ir buvo galima tikėtis.

Huawei Ascend P7 baterijos darbo rodiklių suvestinė atrodo taip:

 • Intensyvių apkrovimų metu (pavyzdžiui, žaidimai) baterija veikė beveik 2,5 val.;
 • Youtube vaizdo klipų žiūrėjimas truks iki 5 val., filmų – beveik 9 val.
 • Balso skambučiams 3G tinkle baterijos užteks apie 21 val. (beveik trims darbo dienoms);
 • Naršant Internete, socialiniuose tinkluose, peržiūrint Youtube vaizdo klipų, skambinant ir rašant SMS maždaug 2-3 val. per dieną, baterija veiks apie 3-4 paras. Jei visa tai bus daroma intensyviai, bateriją gali tekti krauti beveik kasdien.
 • Galiausiai budėjimo režime akumuliatoriaus užteks maždaug 24 paroms.

Reikia paminėti funkciją „Ultra battery“. Ji leidžia pasinaudoti tik balso skambučiais ir SMS, tuo tarpu visas kitas bevieles sąsajas (WiFi, Bluetooth, NFC ir t.t.), įprastinę vartotojo aplinką išjungia.

Screenshot_2014-11-12-20-40-31

Turime tiesiog juodą ekraną su bazinėmis telefono funkcijomis. Visa tai turėtų sutaupyti baterijos talpos, tačiau aktyvavus „Ultra battery“, ekranas šviečia maksimaliu ryškumu – natūralu, kad išsaugoti daugiau energijos tai nepadeda.

battery-charge

Atsižvelgiant į baterijos talpą, ji krovėsi ilgiau, nei anksčiau testuotų tos pačios kainų kategorijos telefonų – pilnas įkrovimas truks truputį ilgiau nei 3 val. (konkurentai su talpesne baterija pasikraudavo sparčiau).

Huawei Ascend P7 privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Patrauklus dizainas, kokybiškas surinkimas;
 • Aukštas produktyvumo lygis, naršant Internete, socialiniuose tinkluose;
 • Kokybiškas ekranas su plačiu ryškumo reguliavimo diapazonu;
 • Stabiliai veikiantis Wi-Fi ryšys net ir silpno signalo zonose;
 • Sparčiai ir stabiliai veikianti programinė įranga;

Trūkumai:

 • Garsiakalbis gerokai prityla, telefoną padėjus nugarėle į apačią;
 • Slidus korpusas (rekomenduojame įsigyti dėklą);
 • Ne pati sparčiausia grafikos posistemė;

Išvados

Huawei Ascend P7 paliko tikrai neblogą įspūdį, ypač jei atsižvelgtume į tai, kad tai yra vidutinės kainų kategorijos išmanusis telefonas (apžvalgos metu jis kainavo apie 1100 litų, arba apie 319 eurų).

Pirmiausia į akis krenta patrauklus dizainas ir plonas korpusas, kuriame tilpo ne tokios jau mažos talpos baterija – 2500 mAh. Tiesa, jos darbo trukmė atitiko rinkos vidurkį.

5“ įstrižainės Full HD IPS ekrano pilnai užtenka patogiam naršymui Internete, socialiniuose tinkluose ar darbui su kitomis programėlėmis. Spalvų atvaizdavimo kokybė ir matymo kampai atitinka IPS matricų reikalavimus, taip pat yra galimybė reguliuoti spalvų temperatūrą.

Nors Wi-Fi modulio pralaidumas kažkodėl nerodė maksimalių rezultatų, tačiau ryšys visuomet būdavo stabilus, o demonstruotos maksimalios spartos (apie 2,5 MB/s) pilnai užtekdavo darbui Internete, vaizdo klipų peržiūrai per Youtube ir t.t.

Sistemos pagrindą sudaro Android 4.4.2 Kitkat su firmine Huawei vartotojo sąsaja. Ir nors atnaujinimo iki Android 5.0 Lollipop apžvalgos metu vis dar nebuvo, tačiau sistema ir taip veikė be priekaištų.

Pagrindinė kamera stebuklų nedemonstravo – nuotraukų ir filmavimo kokybė atitinka vidutinės klasės reikalavimus su visais iš to išplaukiančiais privalumais ir trūkumais.

Bene daugiausia priekaištų sulaukė ypač slidus Ascend P7 korpusas: nugarėlė tokia glotni, jog telefonas taip ir nori „nuvažiuoti“ nuo kiek pasvirusių paviršių ar išslysti iš rankų. Jei neturėsite telefono dėklo, atidžiai žiūrėkite, kur dedate savo mobilų įrenginį.

Maksimalistams nepatiks ir žemesni nei vidutiniai testų rezultatai, ypač grafikos posistemės srityje – vis tik CPU ir GPU nėra patys naujausi. Tiesa, išbandytuose žaidimuose to „senumo“ nesijautė.

Pabaigai norėtųsi pastebėti, kad Huawei Ascend P7 palankiau vertinamas merginų/moterų, kurios iš didžiausių privalumų paminėjo dizainą, didelį ir kokybišką ekraną (ypač tos, kurios turi 4-4,5“ telefonus) bei aukštą sistemos spartą, o iš trūkumų – slidų korpusą.

3 komentarai (-ų)

 1. Andrius parašė:

  Huawei Honor 6 ir 6 Plus yra tikrai geresnis variantas, ir už mažesnius pinigus.

 2. geduxk parašė:

  nulupus uzrasa hunaway ir uzlipdzius virsuj Sony nebe daug kuo ir skirtusi is isvaizdos

 3. zv parašė:

  nebent uz dyka..


Kitos kategorijos naujienos