Intel turi problemų su mikroschemų rinkinių tvarkyklėmis


Intel Rapid Storage Technology 680

Naujausiuose Intel mikroschemų rinkiniai X99, skirti darbui su Haswell-E procesoriais, negali veikti pilnu funkcionalumu dėl tvarkyklių problemų. Apie tai praneša vokiečių puslapis Heise.

Intel X99 oficialiai palaiko dešimt SATA-III 6.0 Gbps lizdų, o jų valdymui skirtos firminės Intel tvarkyklės Rapid Storage Technology.

Tačiau pastebėta, kad naujausioje tvarkyklių versijoje 4.1.0.1046 dingo komandos TRIM palaikymas, kuris ypač svarbus SSD kaupikliams, dirbantiems RAID 0 režime, tuo tarpu iš 10 lizdų firminės tvarkyklės palaiko tik šešis.

Likusius keturis lizdus valdo standartinės operacinės sistemos Windows tvarkyklės, jie negali būti naudojami kaupiklių RAID masyvams kurti.

Beje, Rapid Storage Technology 4.1.0.1046 versija jau pašalinta iš motininių plokščių gamintojų ASUS, Gigabyte, MSI ir ASRock puslapių. Antra vertus, Intel turėtų artimiausiu metu pašalinti kilusius nesklandumus.

Kompanijai Intel jau ne kartą teko susidurti su problemomis dėl firminių mikroschemų rinkinių funkcionalumo. Pavyzdžiui, Sandy Bridge-E procesoriams skirti X79 mikroschemų rinkiniai sirgo defektu, dėl kurių platforma neteko SAS kaupiklių palaikymo. Tiesa, šį kartą problema programinio, o ne aparatinio pobūdžio.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos