LG G3 apžvalga: vienas įdomesnių dizaino sprendimų


lg g3

Dizainas

Pirmą kartą išmanųjį telefoną laikančiam vartotojui, į rankas paėmus LG G3, gali kilti mintis: kaip jį atrakinti?

Iš pirmo žvilgsnio, telefonas neturi jokių fizinių mygtukų. Šalia lietimui jautraus ekrano nėra įprastų 3 fizinių mygtukų. Tik gerokai atidžiau apžiūrėjus, galima pastebėti, kad visi fiziniai mygtukai išdėstyti šalia galinės kameros.

Toks dizaino sprendimas gali pasirodyti itin keistas. Tačiau viskas tampa aišku, G3 sujungus su jam specialiai skirtu „Quick Circle“ dėklu, kuris atskleidžia visus šio telefono dizaino privalumus.

Nors didžioji korpuso dalis dengta plastiku, tačiau likusios korpuso dalus pagamintos iš lengvo metalo. Todėl paėmus į rankas susidaro bendras viso korpuso šalto metalo įspūdis. Tai telefonui suteikia prabangos ir kokybės pojūtį.

lg g3 back 100_1290

Pats korpusas (146.3 x 74.6 x 8.9 mm) – itin plonas, tačiau su dideliu – 5,5″ įstrižainės –  ekranu jau peržengia išmaniojo telefono ribas. Nors gamintojas teigia, kad telefonas lengvai valdomas viena ranka, deja… Nykščiu ne visada pavyksta aprėpti visą ekraną.

Apie telefono nešiojimą džinsų kišenėje taip pat vertėtų pamiršti. Nors, jei tai verslo klasės telefonas, tikriausiai turėsit vyrišką/moterišką rankinę. Kartu su „Quick Circle“ dėklu LG G3 tiesiog neįmanoma įsprausti į kelnių kišenę.

Nepaisant kai kurių ne visiems vartotojams galimai patogių detalių, naujasis LG G3 tikrai gerokai pastūmėjo išmaniųjų telefonų dizainą į ateitį. Didelis ekranas be įprastu fiziniu mygtuku ir metalo pjūtį sukuriantis korpusas įtikina, kad tai vienas iš naujausios kartos išmaniųjų telefonų.

„Quick Circle“ dėklas

100_1294

Tikruosius G3 dizaino privalumus atskleidžia specialiai šiam modeliui pritaikytas dėklas. Jis ne tik apsaugo telefoną nuo galimų įbrėžimų, dulkių ar kitokio mechaninio poveikio, kaip įprasti telefonu deklai, bet ir supaprastina pagrindinių funkcijų naudojimą.

Uždengus telefono ekraną dėklo dangteliu (knygos užvertimo principu), G3 užmiega ir aktyvuojasi „Quick Circle“ rėžimas su 6 pagrindinėmis programomis. Tai suteikia galimybę matyti svarbiausią informaciją, neatvertus dangtelio: praleistus skambučius bei žinutes, klausytis muzikos, fotografuoti ar filmuoti ir t.t.

Apvaliame ekrane tikrai patraukliai atrodo muzikos grotuvas, klasikinis laikrodis, ar tiesiog įeinančio skambučio kontakto nuotrauka. Verta paminėti, kad dėklas neuždengia G3 esančių jungčių, todėl galima nuolat naudotis telefonu, neišimant jo iš dėklo. „Quick Circle“ – tai lyg antra šio išmaniojo telefono oda su papildomu funkcionalumu.

100_1295

Ekranas

Apžvelgiant technines ekrano charakteristikas, galima pastebėti itin malonius skaičius. Didelis 5,5 colių 1440 x 2560 pikselių raiškos („Quad HD“ technologija), 16 mln. spalvų ekranas turi net 538 ppi tankumą. Vaizdas ekrane aiškiai matomas tiek tiesioginėje saulės apšvietoje, tiek tamsiu paros metu. Spalvos itin ryškios ir gyvybingos.

Tokio didžio bei taškų tankumo ekranas turėtų pateisinti net ir išrankių vartotojų lūkesčius. Žinoma, galbūt kaip išmaniajam telefonui, pats ekranas fiziškai šiek tiek per didelis, tačiau viskas priklauso nuo vartotojo poreikių.

Akumuliatorius

G3 turi integruotą 3000 mAh talpos akumuliatorių, kuri galima įkrauti tiek įprastiniu, tiek bevieliu būdu. Galingą aparatinę įrangą ir Quad HD ekraną turinčiam išmaniajam telefonui 3000 mAh talpa nėra itin didelė. Žinoma, baterijos pilnai pakanka net ir intensyvesnei darbo dienai, tačiau, kaip visada, norėtųsi daugiau.

Siekiant didesnio objektyvumo, pasitelkta „BTU“ akumuliatoriaus testavimo sistema. Ne pilnai įkrovus bateriją ir 30 min. grojant muziką, nustačius maksimalų garso lygį, energijos kiekis sumažėjo 5 proc., po 30 min. vaizdo klipų/filmų peržiūros video – 6 proc., 30 min, naršant Internete – 8 proc.

Per 1,5 val. intensyvaus naudojimo akumuliatorius išseko apie 20 proc. Remiantis „BTU“ trumpų testų rezultatais, galima paskaičiuoti, kad realus akumuliatoriaus tarnavimo laikas, LG G3 naudojant intensyviai (įjungtas Wi-Fi, Bluetooth, pilną ekrano ryškumą, GPS ir t.t.), sudaro apytiksliai 9 val.

Gamintojas teigia, kad šio modelio pokalbių trukmė iki 19 val. Budėjimo režime baterijos užtenka 553 val.

Techninės charakteristikos

LG G3 įdiegta „Android 4.4.2“ („KitKat“) operacinė sistema, kuri veikia tikrai sklandžiai ir greitai. Šis telefonas turi 4 branduolių „Qualcomm Snapdragon 801“ procesorių (2,5 GH), „Adreno 330“ grafikos procesorių ir 2 GB darbinės atminties. Todėl spartos teste “Quadrant” parodė itin gerus rezultatus.

Screenshot_2014-11-30-15-23-16 Screenshot_2014-11-30-15-24-54 Screenshot_2014-11-30-15-24-34

Kamera

Šiame modelyje rasime 13 MP kamerą su dviguba LED blykste, kuri gali įamžinti 4160 x 3120 pikselių raiškos nuotraukas.

Nuotraukos, darytos vidutinio apšvietimo sąlygomis (kambaryje), kai objektas fotografuojamas iš arti bei naudojama automatinė LED blykstė.

Pirmoji nuotrauka daryta su LG G3, antroji – su Sony Xperia S. Vizualiai tos pačios raiškos (13 MP) sensorių turinti kamera senesniame modelyje įamžina gerokai blankesnes spalvas: čia dviguba LED blykstė išmaniajam telefonui LG G3 suteikia akivaizdų pranašumą. Fotografuojamas objektas įgauna natūralesnes spalvas, nuotrauka tikslesnė, ryškesnė.

 20141202_124544 DSC_0844

LG G3 ganėtinai gerai sulieja foninį vaizdą, todėl galima fotografuoti norimus objektus iš arti.

20141130_143553

LG G3 taip pat geba įrašinėti aukštos kokybės 2160p@30fps vaizdo įrašus bei gali pasigirti vaizdo stabilizavimo funkcija, kuri kartais tikrai praverčia, norint greitai įamžinti norimus momentus. Video pavyzdys pateikiamas žemiau.

Išvados

Privalumai:

 • Dviguba LED blykstė, puikios nuotraukos;
 • Labai patogus „Quick Circle“ funkcionalumas;
 • Galingas 2.5 GHz keturių branduolių procesorius;

Trūkumai:

 • Gana sunkus, neįprastas korpusas;
 • Vidutinis akumuliatoriaus tarnavimo laikas;

Vienas iš stipriausių 2014 metų LG modelių, kuris techninėmis charakteristikomis nenusileidžia didžiajai daliai konkurentų. Itin patogus „Quick Circle“ dėklas atskleidžia visus neįprasto dizaino privalumus, dviguba LED blykstė maloniai nustebina, fotografuojant prieblandoje. Tikrai geras pasirinkimas žmonėms, nebijantiems didelių matmenų, norintiems prabangos pojūčio ir puikių techninių charakteristikų.

24 komentarai (-ų)

 1. Vidmantas parašė:

  Turiu LG G3 ir labai patenkintas. Taip, su viena ranka sunkoka naudotis, bet man tai nedidelis trūkumas. Dėl kelnių kišenės, tai man jokių bėdų nekyla (telpa tose kišenėse be vargo, aišku jei normalius džinsus nešioje o ne tokius aptempus su centimetro gylio kišenėm). Tik truputį lagas jaučiasi ypaš įeinant į sms žinutes (atnaujinus į android 5 v pasitaisė, dabar tik kartais jaučiamas minimalus užlaikymas). Labai patenkintas dėl baterijos tarnavimo laiko, gan intensyviai naudojant užtenka dviem dienom (kai dauguma vos 1 dieną ištempia). Naršyti ar žaisti smagu sutokiu ekranu, korpusas tikrai malonus liesti, dėl savo plonumo sudaro lengvumo įspūdi (nors lengvas ir yra :)). Bei mygtukų išdėstymas (galinėje sienelėje) man tikrai patinka.

 2. Raimis parašė:

  Turiu tokį aparatą, perėjau nuo S3 ir nesigailiu. Jau beveik pusmetį naudoju ir dar jokio lago ar kitų nesąmonių. Būna, kad keistai „atsirefrešina“ ekranas, bet tai viskas. Gal dar kamera galėtų greičiau įsijungti ir greičiau dirbti prieblandoje ar tamsoje… Nusiskundimų daugiau neturiu 🙂

 3. Raimis parašė:

  Vidmantai, kaip atsinaujinai į 5.0? Aš noriu oficialiai per atnaujinimų centrą, bet vis dar nėra. Custom room’u nežadu naudotis.

  • Vidmantas parašė:

   Man tai per atnaujinimų centrą jau davė praeitoje savaitėje. Telefoną pirkau Lietuvoje iš Skytech.lt, nepririštą…

  • Vidmantas parašė:

   Atnaujinimą gavau per atnaujinimų centrą (jau praeitoje savaitėje). Telefoną pirkau Lietuvoje Skytech el. parduotuvėje, nepririštas.

 4. tomas parašė:

  Na verta būtų paminėti LG atrakinimą „Nock code“. Kol nenaudojau LG dėklo visada juo naudodavausi, apie atrakinimo mygtuką tiesiog pamiršiąs buvau.

  • Vidmantas parašė:

   Tikra tiesa, labai patogu atrakinti du kartus bakstelėjus ekraną (dabar užsimiršęs ir su kitų telefonais ir bandau taip pat atrakinėt 🙂 ).

 5. gerpnv parašė:

  As taip pat turiu nusipirkau prie gerus tris mėnesius, iš gsmarena.lt kol kas atnaujinimo į 5 Android versiją taip pat neuslaukiau. Kažkaip keistai 🙂

  • tomas parašė:

   Kaip suprantu atnaujinimas yra, bet tik per PC, o tai pas mane telefone atnaujinimo nėra o per LGPC Suite rodo kad yra.

   • Vidmantas parašė:

    Aš per WiFi atnaujinau prisijungęs (Taip per mobiliojo operatoriaus tinklą neatnaujina berods…).

 6. Raimis parašė:

  Aš taip pat pirkau iš skytech.lt parduotuvės. Keista kad tu gavai o aš ne. Tai gal pas tave 3gb ram versija?

  • Vidmantas parašė:

   Ne vieno, kaip minėjau tu gal bandai per operatoriaus networką atnaujinti.. Pabandyk prie WiFi prieigos prisijungti ir patikrinti naujinimus.

  • Vidmantas parašė:

   Tiksliau 2 GB :), pats pamiršau kiek yra

 7. Gedeminas parašė:

  Apibendrinant – eilinis sh

 8. Raimis parašė:

  Na pas mane namuose Wi-Fi yra, kai nusipirkau tai visi atnaujinimai parsisiuntė, dar čia neseniai vieną update gavau, bet ne 5.0. Na reikia pasidomėti, gal per PC bandyt.

 9. kaliausė parašė:

  Negi sunku net naršyklėje įsijungti gramatikos tikrintuvą?
  rĖĖĖĖžimas? Tai labai grubi rašybos klaida!
  yra Reeeeežimas,
  o rėžis – rėž|is
  1. įrėžtas ženklas: Margina dūdelę visokiais rėžiais.
  2. atrėžtas gabalas: Liko dar toks audeklo rėžis Lašinių rėžis
  3. prk. rėžimas, kirtis: Smarkus rėžis botagu. Gavo porą rėžių per nugarą.
  4. žemės
  ruožas: Geležinkelio rėžis (žemė pagal geležinkelį).
  5. istor. neišskirstyto kaimo valstiečio ilgas siauras žemės sklypas: Kaimo laukai ankščiau buvo rėžiais padalyti. Turėjo tris rėžius.

  • antikaliause parašė:

   pataisei tai pataisei, kam čia iš savęs kažka statyti ?

   • prokaliause parašė:

    kiba cia svarbu kam rėzimas ar rezimas. Paskaitei ir pamirsai – ner apie ka cia ausint burna

 10. juozas parašė:

  o kaip jum SKY MAP? pas mane vartant tel dreba vaizdas tai kazkas su sensoriais turbut nes ir gps nevisada parodo siaure

 11. Vidmantas parašė:

  Man kiek ranka dreba tiek ir ekranas dreba :), jei laikau ramiai, nedreba

 12. Raimis parašė:

  Pagaliau gavau ir aš 5.0. Tikėjausi daugiau, dizainas išliko nepakitęs, spartos tikrai nepadaugėjo, chroome naršyklėj dingo mygtukas, kur galėjai“svaipinti“ langus, o dar tas juodas fonas home mygtukų kuomet rašai visai netinka… Kažkaip tikėjausi kur kas daugiau. Nuo 4.3 iki 4.4 buvo kur kas daugiau naujovių, o dar google trynė, kad 5.0 bus atlikti esminiai pakeitimai nuo pat OS atsiradimo. Yeah, right…

  • Vidmantas parašė:

   Tai dizaino tai butum pastebejes jei nexus 5 turetum, su priku android. Bet kitų telefonų, tai kai gamintojai įdiegę savo temas tai mažai ir bus dizaino skirtumų. Dėl home mygtukų tai gali pasikeist spalvą, aš baltą pasidaręs… Truputį paspartėjo, bent man. Būgų tai yra, pvz aplikacijos kaip kada tik iš 2-3 karto atsidaro arba užsidaro staiga… Tai dar tobulint yra kur.

 13. antikaliause parašė:

  tik nereikia pagal mygtuku isdestyma spresti apie branduoli.


Kitos kategorijos naujienos