Paskelbė, kurias šalis 5G ryšys pasieks anksčiausiai


5G-age-680

Kompanijos ABI research analitikai ryžosi pateikti prognozę, kaip bus plėtojami 5G mobiliojo ryšio tinklai, kas juos gaus pirmiausia ir kaip didės šio tinklo vartotojų skaičius.

Teigiama, kad prireiks maždaug 5 metų, kol 5G abonentų skaičius pasieks 100 mln. vartotojų. Tai yra keleriais metais daugiau, nei 4G atveju.

4G abonentų skaičiaus augimo tempai buvo didesni, nei ankstesnių kartų, kadangi šio standarto diegimas sutapo su išmaniųjų telefonų populiarėjimo banga, kartu sparčiai augo ir šių mobilių įrenginių galimybės.

5G būtina žymiai sudėtingesnė įranga, o pradiniuose plėtros etapuose tai taps kliūtimi. Antra vertus, analitikai prognozuoja, kad jau 2023 m. plėtros tempai smarkiai išaugs.

Taip pat išskirtos šalys, kurių gyventojai anksčiau galės pasinaudoti 5G ryšio privalumais. Tarp bendrų požymių – tai šalys su gyventojais, kurių didžioji dalis gyvena miestuose.

ABI research analitikų manymu, 2025 m. JAV, Kinija, Japonija, Pietų Korėja ir D. Britanija pagal 5G abonentų skaičių taps lyderiais.

4 komentarai (-ų)

 1. Jūsų Vardas parašė:

  Idomu, idomu, kada bananu respublika Lietuvele tures 5G.
  Aisku dziugu, kad 4G, net pildyk turi, bet kol bus tokia planu politika, tai betkoks G taps bevertis.

  • Leons parašė:

   Tai, kad Lietuvoje vienos mažiausių kainų už mobilų internetą, gal reik pajamas pasikelt arba susimažint lūkesčius – torrentų and mobile data nepasiųsi 🙂

  • zet parašė:

   tai uztenka 4G+ ir to paties 4G. Tegul tik konkurencija atsiranda ir planus normalius stumdyti pradeda, nes 2 ar 4 GB tai lasas juroje.


Kitos kategorijos naujienos