Virš 12 mln. maršrutizatorių turi kritinį pažeidžiamumą


D-Link_Router-680

Apie 12 mln. namams ir verslui skirtų maršrutizatorių turi kritinę saugumo spragą, kuri leidžia analizuoti vartotojo duomenų srautą ir gauti tinklo įrangos administratoriaus teises. Spraga yra integruotoje programoje RomPager, rašo puslapis ArsTechnica.

RomPager 4.34 versija turi kritinę spragą, kuri leidžia siųsti HTTP „sausainukus“ (cookies), pažeidžiančius įrenginio sisteminę atmintį ir suteikiančių galimybę jį valdyti.

Po to galima matyti visą duomenų srautą paprastu tekstiniu pavidalu, keisti DNS nustatymus, atlikti WEB kamerų, kompiuterių ir kitų prijungtų įrenginių monitoringą. Minėtą pažeidžiamumą tyrėjai pavadino „Misfortune Cookie“.

Pažeidžiamų įrenginių paieška yra nelengvas darbas. Dažnai jie nepraneša apie neautorizuotų vartotojų prisijungimą arba pateikia labai mažai duomenų. Gamintojai taip pat išleisti atnaujinimų, nepaliesdami RomPager, o tai gali klaidinti.

Ekspertai nustatė, kad kritinę spragą turi mažiausiai 12 mln. maršrutizatorių, tarp kurių galima sutikti ir mūsų rinkoje gerai pažįstamus D-Link, TP-Link, Edimax Linksys, Huawei, ZTE ir ZyXEL. Iš viso apie 200 modelių, kurių sąrašą galima rasti čia.

Tyrėjai kol kas nerado įrodymų, kad minėtas pažeidžiamumas būtų plačiai naudojamas, tačiau situaciją gali pakeisti šios problemos platus paviešinimas. Deja, šiuo metu nėra žinoma nė viena tarnyba, kuri padėtų vartotojams sužinoti, ar jų maršrutizatorius turi minėtą saugumo spragą.

4 komentarai (-ų)

 1. Giedrius parašė:

  Perziurejau sarasa, o jame vien modemai. Tai mums kaip ir nelabai aktualu.

  • thermal parašė:

   dar belekiek žmogelių lietuvoj ant TEO DSL modemų sėdi, taip kad kai kam gali būti aktualu. ne visi optiką turi.

 2. Paulius parašė:

  Naujienos antraštė ir pagrindinė nuotrauka maloniai nenuteikė. Namie būtent toks senutis D-Link DI-524 ir kaip tik vakar pastebėjau bandymus įsilaužti per RDP portą… Laimei, nuotrauka klaidinanti 🙂

  • Jūsų Vardas parašė:

   Cia turbut Lietuvos policijos darbas. Nauja duomenu rinkimo centro iranga isbando.
   Sveikinu, galimas daiktas, kad laimejai pagrindini priza. Interneto isjungima dviem paroms. Taip pat super finale galesite varzytis del keliapio i arestine.


Kitos kategorijos naujienos