EA paaiškino, kodėl mokami žaidimų papildymai niekur nedings


Niekas nemėgsta papildymų (DLC), tačiau visi kažkodėl juos perka. Tokią išvadą galima padaryti, susipažinus su kompanijos Electronic Arts ketvirčio ataskaita. Joje vaizdžiai pateiktos kelios iliustracijos, kurios padės lengviau suvokti reikalo esmę.

Pirmoje skaidrėje mėlyna spalva – tai pajamos iš žaidimų pardavimų, žalia – iš papildymų, violetinė – prenumerata, reklama ir kt., oranžinė – pajamos iš mobilių programėlių.

ea-revenue-by-type

Galima matyti, jog didžiąją dalį pajamų sudarė būtent papildomas turinys. Per praėjusį ketvirtį EA uždirbo 693 mln. dolerių, tuo tarpu 47 proc. iš jų atnešė papildymai (314 mln. dolerių). iš viso per praėjusius finansinius metus gauta 2,178 mlrd. dolerių pajamų, iš kurių 0,921 mlrd. tenka papildomam turiniui.

Įdomi ir kita skaidrė, kuri demonstruoja gautas pajamas, atsižvelgiant į žaidimų platformas. Mėlyna spalva – tai PC ir kiti šaltiniai, žalia – konsolės, geltona – mobilūs įrenginiai.

ea-revenue-by-platform

Taigi 1,019 mlrd. dolerių atnešė žaidimų konsolės, kiek daugiau nei trečdalį – 662 mln. dolerių – PC ir kiti šaltiniai, tuo tarpu likusius 497 mln. uždirbo mobilūs įrenginiai. Per 12 mėnesių konsolių dalies augimas sudarė 55%, tuo tarpu PC, atvirkščiai, sumažėjo 14%. Vėlgi gali būti keliamas retorinis klausimas: ar PC kaip žaidimų platforma iš tikrųjų miršta?

3 komentarai (-ų)

  1. as parašė:

    tai zinoma kas gi pasaulyje yra svarbiausia.. ogi pinigai.. neuztenka perki zaidima tai dar tada nusipirk ir kruva papildymu jei nori juo megautis.. fuuunnn…. 21 amzius.. pasiilgau senu geru laiku kai nusipirkdavai zaidima ir jis budavo 100% isbaigtas be jokiu bugu ar kitu nesamoniu nebudavo jokiu dlc ar kazko panasaus ir losdavai sau ramiai.. o dabar kelis dlc isleidzia kurie kainuoja geugiau nei pats zaidimas.. anksciau isleisdavo antra zaidimo dali o dabar jau daliu praktyiskai nebereikia pradziai 15 dlc gi riek isleist.. ziauru slykstu ir pasibaisetina..

  2. zet parašė:

    kad vietomis rodo grafikas, kad pc rinka lenke konsoliu 🙂

  3. tai kad parašė:

    Išleidžia bug fixus tai kaip tik yra labai gerai, seniau pilni žaidimai būdavo bugu tik gal buvai permažas ir nesupratai to. O dėl dlc irgi pilnai pritariu tegu tik leidžia ir kuo daugiau, nes kurie perka žaidimus pirks ir dlc (čia apie save kalbu). O kas piratauja tai ir pirataus ir jiems p* ar išeina tie dlc ar ne.


Kitos kategorijos naujienos