Gigabyte peikiama dėl prastėjančių motininių plokščių charakteristikų


GA-B85M-HD3

Kompiuterių komponentų gamintojai periodiškai patenka į įvairius skandalus dėl firminės produkcijos kokybės ir charakteristikų. Šiuo metu įgauna pagreitį nepasitenkinimo banga dėl Gigabyte vykdomos politikos, kalbant apie jos motinių plokščių žymėjimą.

Jau kuris laikas kompiuterių entuziastai žino, kad perkant Gigabyte motinines plokštes, būtina žiūrėti ne tik į pavadinimą, bet ir tokį žymėjimą, kaip revizija. Visa tai gali daryti labai didelę įtaką charakteristikoms, kaip maitinimo posistemė, palaikomų procesorių modeliai ir t.t.

Panašūs dalykai tęsiasi ir šiandien. Pavyzdžiui, puslapio Hardware.info atstovai susipažino su motinine plokšte Gigabyte GA-B85M-HD3, kuri turi net tris revizijas (1, 2 ir 3).

gigabyte_mb_revisions

Šaltinis pažymi, kad iš pradžių maitinimo posistemė buvo supaprastinta nuo keturių iki trijų fazių, kiekvienoje fazėje MOP lauko tranzistorių (MOSFET) skaičius sumažintas nuo trijų iki dviejų. Voltažo reguliatorius tapo paprastesnis, o maksimalus palaikomas MOSFET stiprio dydis sumenko nuo 69 A iki 52 A. Trečiojoje revizijoje viskas dar labiau supaprastinta, nors ir ne taip smarkiai.

Negana to, šaltinis nusprendė išbandyti pirmos ir antros revizijos motinines plokštes. Buvo naudotas procesorius Intel Core i7-4770K, atlikti spartos matavimai. Čia taip pat sulaukta siurprizų.

Formaliai abi Gigabyte GA-B85M-HD3 revizijos palaiko režimą „Enhanced Turbo“, kuriame visi keturi branduoliai dirba 3,9 GHz taktiniu dažniu. Praktikoje antros revizijos motininėje plokštėje tik vienas branduolys gali veikti tokiu dažniu (daugiklis x39), tuo tarpu visi keturi branduoliai gali veikti tik 3,7 GHz dažniu (daugiklis x37).

gigabyte_mb_rev-01

Atitinkamai turime paprastus rezultatus: nors sumažėja maitinimo posistemės apkrovimas, krenta TDP lygis, tačiau kartu sumažėja ir produktyvumas. Negana to, galima matyti ir kai kurių funkcijų dingimą, pavyzdžiui, DualBIOS. Tačiau visa tai pastebėti galima tik atidžiai studijuojant specifikacijas.

gigabyte_mb_rev-02

Problemų galima matyti keletą. Ne visi procesoriai su Gigabyte motininėmis plokštėmis gali veikti maksimaliai sparta. Antra, prieš perkant paprastai sunku sužinoti, kokią reviziją teks įsigyti. Trečia, skirtingų revizijų produktų kainos praktiškai identiškos, tuo tarpu kokybė prastėja.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos