iPad švenčia 5 metų jubiliejų


iPad-Air-680

Viskas prasidėjo prieš penkerius metus, kai 2010 m. sausio 27 d. vienas iš Apple įkūrėjų Steve Jobs pristatė pirmos kartos iPad – planšetinį kompiuterį, kuris radikaliai pakeitė vartotojiškos elektronikos rinkos kryptį.

Apple iPad pasirodė reikiamu metu: nešiojamų kompiuterių rinka niekuo negalėjo nustebinti, įvairūs bandymai pasiūlyti pigių mobilių kompiuterių taip ir nesusilaukė sėkmės, o internetiniai kompiuteriai – netbookai – dėl žemo spartos lygio ir kitų funkcionalių apribojimų taip ir „neiššovė“.

Vos tik pasirodęs rinkoje, iPad užėmė 90% planšetinių kompiuterių rinkos. Nauja „planšetizacijos“ banga netruko pasinaudoti kiti gamintojai: rinkoje debiutavo galybė Android planšečių, kiek vėliau atsirado ir Windows modelių.

Vis tik Apple ir toliau išlieka rinkos lydere, nepaisant daugybės konkurentų, kurie gali pasiūlyti ir itin pigių, ir itin funkcionalių bei galingų modelių. 2014 m. pabaigoje Apple priklausė 22,8% planšetinių kompiuterių rinkos, kai artimiausias konkurentas Samsung tenkinosi antra vieta (18,3%).

Paskutiniu metu planšetinių kompiuterių rinkos augimas ima slopti. Praėjusiais metais Apple pirmą kartą fiksavo mažėjančius iPad pardavimus. Tiesa, bendra rinkos tendencija ta pati: šiemet turėtų būti parduota apie 185,6 mln. planšetinių kompiuterių, arba 3,5% mažiau, nei prieš metus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos