Nebrangūs Android telefonai gaus palengvintą Facebook programėlę


facebook-user-smartphone-680

Socialinis tinklas Facebook išleido supaprastintą mobilios programėlės versiją, kuri vadinasi Facebook Lite. Programėlė skirta nebrangiems ir ne itin spartiems Android telefonams, ją galima atsisiųsti iš el. parduotuvės Google Play Store.

Facebook Lite telefono atmintyje užima vos 252 KB, kartu išsaugodama pagrindines Facebook funkcijas. Be to, programa specialiai pritaikyta darbui 2G mobiliojo ryšio tinkluose, o turinį gali atsisiųsti, esant net ir labai lėtam Interneto ryšiui.

Įdomu tai, kad Facebook savo palengvintoje programėlėje paliko pranešimų apsikeitimų funkciją. Anksčiau socialinis tinklas bendravimo galimybę išskyrė į atskirą programėlę Facebook Messenger. Nauja programėlė taip pat turi „Push“ pranešimų galimybę ir integraciją su telefono kamera.

Facebook Lite visų pirma skirta besivystančių šalių vartotojams, kurie neturi galimybės prisijungti prie sparčių mobiliojo ryšio tinklų. Šio metu programėlė aktyviai naudojama tokiose šalyse, kaip Nigerija, Nepalas, Pietų Afrikos Respublika, Šri Lanka, Vietnamas, Zimbabvė ir Sudanas.

Nauja Facebook iniciatyva yra platesnės programos dalis. Kompanija vykdo programą Internet.org, kuri turėtų suteikti interneto ryšį maždaug 5 mlrd. pasaulio gyventojų. Kartu su partneriais Facebook ketina padidinti elektroninių duomenų perdavimo efektyvumą bei sumažinti prisijungimo prie Interneto kaštus maždaug 100 kartų.

Vienas komentaras

  1. Vstankis parašė:

    Androidai ką ir pridursi ant WP pigus ar brangus gerai sukasi 😀


Kitos kategorijos naujienos