Samsung SSD 840 EVO vis dar serga „lėtumo alergija“


Kompanijos Samsung kaupikliai SSD 840 EVO jau spėjo sudalyvauti plačiai nuskambėjusiame skandale, kai duomenų skaitymo sparta smarkiai krisdavo, jei duomenys būdavo įrašyti prieš mėnesį ir seniau.

Jei normali nuoseklaus duomenų skaitymo sparta sudarydavo 500 MB/s, tai po kurio laiko ji galėdavo siekti vos 50 MB/s, o tai jau panašu į įprastus kietus diskus. Kompanija Samsung pripažino problemą ir išleido atnaujinimą, taigi skandalinga epopėja lyg ir turėjo pasibaigti.

hdtach-samsung-840-evo-problem

Tačiau panašu, kad problema su Samsung SSD 840 EVO vis tik nebuvo išspręsta. Internete vėl pasirodė vartotojų skundai, kad su įdiegtu atnaujinimu EXT0CB6Q vėl kartojasi duomenų kaupiklio sulėtėjimo atvejai.

Su skirtingais testais 250 GB talpos modelio vidutinė skaitymo sparta sudarė nuo 35 MB/s iki 54 MB/s. Tik kai kuriais atvejais ji pasiekdavo daugiau nei 100 MB/s, tačiau vis tiek tai yra labai mažai. Įdomiausia tai, kad skirtingai nuo anksčiau fiksuotos „ligos“, dabar visai nesvarbu, kada duomenys buvo įrašyti!

Testų metu buvo nustatyta, kad problemą padėdavo išspręsti SSD 840 EVO kaupiklių formatavimas: po to sparta pasiekdavo gamintojo deklaruojamus skaičius.

Kas yra tokio negalavimo priežastis? Visų pirma, visų akys nukrypo į TLC NAND Flash atmintį. Kai vienoje duomenų celėje reikia saugoti net aštuonias įtampos reikšmes, net ir nedidelis krūvio nuotėkis gali sukelti problemų su duomenų nuskaitymo sparta. Deja, oficialių komentarų iš Samsung pusės dar nesulaukta.

6 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  va taip būna, kai nori kuo daugiau užsidirbti, o kokybė antroj vietoj. su telefonais prisidirbo, dabar su ssd ant to pačio grėblio lipa.

  • as parašė:

   siais laikais visiems rupi tik pinigus uzdirbt o apie kokybe tai tikrai kad niekas negalvoja 😀 beo jei pagamins ilgaamzi tai zmogus nusupirkes ji viena naudos 20 metu.. o dabar per 20 metu parduoda kokia 10.. tai primesk kiek kartu daugiau pinigu uzdirba.. 21 amziui taip visose srityse jei dar to nesupratai thermal 😀

   • zet parašė:

    siaip jiems labiau apsimoka gera produkta leisti del ateinanciu kartu pardavimo.

    Idomu, po kokiu salygu tiksliai atsiranda si „liga“. Reiktu palyginimo su kitais produktais is TLC srities. Isvis TLC NAND atmintis yra pati rizikingiausia, plius kuo mazesnis technologinis procesas, tuo mazenis ilgaamziskumas.

    Saugiausia ir patikimiausia: SLC – tik pagal technologija saugo maziau duomenu (ta pati fizine talpa)

    Antroje vietoje eina MLC and eMLC

    ir trecioje TLC.

    Dar palyginkime:
    840 Pro vs 840 Evo: 21nm vs 19 nm.

    bet 850 tiek EVO tiek PRO turi 40 nm kas yra labai gerai.

    As sau asmeniskai rinkciausi tik is SLC MLC ir eMLC.

    Mano nuomone lyderis dabar yra 850 PRO, turintis SATA jungties bottleneck’a.
    Kita vertus jis lenkia (bendrame vidurkyje) kitus SSD diskus, turincius M.2 pcie x.4 jungtis.

    Speju 860 pro tures M.2 pcie 3.0 x.4 jungti.

    • Andrius parašė:

     Mano nuomone TLC siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį.

     Hardcore naudojimui SLC ir MLC bus patikimesni, bet atitinkamai brangesni.

    • Shapras parašė:

     Naudoju 840evo 2X120gb raid0 metus jau kazkur viskas skrenda. Archyvams -saugesni intel mlc. Systema veikia puikiai.

     • zet parašė:

      bandei ziureti kiek tas raid0 naudos duoda su 840evo ? Nes pagal tomshardware ir kitas apzvalgas, forumus,tai vietomis cpu bottleneckina, nebent sequence read/write. Praktiskai, jei iseis 860 ant Ultra M.2 (dirrect pcie x.4) tai isvis raid0 nieko neduos.

      ir dar klausimas, yra pas tave Trim funkcija and Raid0?


Kitos kategorijos naujienos