„Wi-Fi iš lempučių“ kūrėjai sulaukė naujų investicijų


harald-haas-lifi-lab-680

Škotijos startuolis PureLiFi, kuri užsiima bevielio tinklo kūrimu, tam naudodama LED lemputes, gavo 2,2 mln. JAV dolerių savo idėjai įgyvendinti, rašo puslapis VentureBeat.

Investuotojais šį kartą tapo Edinburgo universitetas, Škotijos investicijų bankas ir fondas „London & Scottish Investment Partners“. Kiek anksčiau lėšų skyrė Škotijos vyriausybė ir keletas privačių investuotojų.

Startuolį įkurtas 2012 m., dalyvaujant vienai iš Edinburgo universiteto tyrėjų klasių. Vienas iš įkūrėjų – profesorius Harald Haas – jau spėjo išpopuliarinti terminą Li-Fi – dvipusis bevielis ryšys, kuris duomenų perdavimui naudoja matomo diapazono šviesos spindulius vietoj radijo dažnių, kaip tai daroma Wi-Fi ir LTE tinkluose.

Harald Haas komanda siekia, kad vartotojai galėtų prisijungti prie Interneto, būdami lempučių šviesos zonoje. Minėtos lemputės su technologijos Li-Fi pasižymėtų funkcionalumu, kaip ir Wi-Fi.

Šiuo metu projektas vis dar yra laboratorinių tyrimų stadijoje. Tiesa, dar 2013 m. pavyko parduoti pirmąjį įrenginį su Li-Fi palaikymu vienai medicinos įstaigai. 2014 m. buvo pristatytas pilnavertis produktas Li-1st, tačiau jį gavo tik startuolio partneriai.

Technologija Li-Fi numato, kad šviesos signalais užkoduoti duomenys perduodami dviem kanalais: vartotojui ir Li-Fi imtuvui. Tai leidžia sustiprinti perduodamos informacijos saugumo lygį, kadangi kibernetiniams nusikaltėliams tektų įsilaužti į abu kanalus. Be to, reikėtų būti toje pačioje patalpoje, kur ir reikiamas kompiuteris.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos