Autopilotas leis sumažinti naudojamų automobilių skaičių dvigubai


volvo-sartre-self-driving-680

Mičigano universiteto transporto tyrimų laboratorijos ekspertų pateikta prognozė patvirtina tai, ką anksčiau kalbėjo vienas iš Google įkūrėjų: kuo daugiau automobilių turės automatinę valdymo sistemą, tuo mažiau bus eksploatuojama individualių transporto priemonių.

Tokia prognozė bus aktuali bent jau Jungtinių Valstijų rinkai: dabar čia vienam namų ūkiui tenka 2,1 automobilio. Kai jie turės autonomines valdymo sistemas, galima bus apsieiti 1,2 automobilio.

Automobiliais bus galima daug efektyviau naudotis, net jei jais nesidalinsime su pašaliniais žmonėmis. Viena ir ta pati transporto priemonė galės išvežioti šeimos narius ir grįžti namo, o ne užimti vietą parkavimosi aikštelėse ar prie biuro. Žinoma, jei visa tai atitiks taupaus kuro ar baterijos naudojimo reikalavimus.

Iš kitos pusės, bepiločių automobilių atsiradimas atskirais atvejais padidins jų eksploatavimo intensyvumą – žmonės galės naudotis transporto priemonėmis ir be vairuotojų pagalbos. Per metus įveikiami atstumai vidutiniškai padidės, o tai reiškia, kad nauji automobiliai bus perkami ir remontuojami dažniau.

Gamintojams ir servisams tai bus tik į naudą, kadangi kitokiu atveju poreikio automobiliui sumažėjimas galėtų kardinaliai sumažinti jų pajamas.

Žinoma, amerikiečių atliktas tyrimas aktualus būtent tam regionui. Kitose šalyse (tame tarpe ir Lietuvoje) automobilis neretai tampa fetišu, kadangi jo įsigijimas dažnai negali būti paaiškinamas jokiais racionaliais motyvais: nuosava transporto priemonė neretai yra svarbiau nei vaikai ar senatvė.

2 komentarai (-ų)

 1. Tadas parašė:

  „Kitose šalyse (tame tarpe ir Lietuvoje) automobilis neretai tampa fetišu, kadangi jo įsigijimas dažnai negali būti paaiškinamas jokiais racionaliais motyvais: nuosava transporto priemonė neretai yra svarbiau nei vaikai ar senatvė.“

  Čia kas per info? Lietuvoj žmonės perka ką išgali, o tas 1-as procentas kuris perka bet ką, gali tai sau leisti.., kaip ir kiekvienoje valstybėje… 🙂
  Jokiais racionaliais motyvais negalima paaiškinti straipsnio autoriaus.., nebent jis ne lietuvis… 😀

 2. zet parašė:

  vilniuje tai gaiduva isleisti pvz zmona, teko prie savivaldybes sustoti, tai iskart prileke uniformuotas dietas aiskindamsa , kad cia sustoti negalima . Kalba eina tik sustojima mazo judromo gatvje. Na visos masinos ten sustoja ir isleidzia. Bet siaip pagal visus kelio zenklinimus tai net neaisku, kur centre galima tai padaryti 😀

  o stai tau Zuokas sneka, apie vienos masinos naudojima, o prie pacios savivaldybes nera kur sekundei stabtelti… tuoj pasiciupinesiu, ar pinigine vietoje…


Kitos kategorijos naujienos