Iš lėtėjančios planšečių rinkos gali dingti iPad mini


ipad_mini_tablet-680

Planšetiniams kompiuteriams skirtų komponentų gamintojai svarsto galimybę keisti 2015 m. planus, kadangi rinka ne tik kad nedemonstruoja deramo augimo, tačiau po truputį pradeda buksuoti. Vien 2015 m. I ketvirtyje laukiama iki 30% tiekimo mažėjimo.

Šaltinių teigimu, šių metų I ketvirtyje gali būti išleista tik apie 52 mln. planšetinių kompiuterių. Daugiausia rinkos neteks kompanija Apple ir bevardžiai kinų gamintojai (white-box) – apie 20%.

Apple atveju prasčiausiai pasirodys nuolat populiarumą prarandantys iPad mini, vietoj kurių vartotojai mieliau perka planšetofonus, tame tarpe ir pačios Apple. Manoma, kad per ketvirtį Apple iPad tiekimas sudarys apie 13,1 mln. vienetų.

iPad mini komponentų užsakymų praktiškai nėra, to tai verčia manyti, jog ketvirtos kartos iPad mini gamyba bus nutraukta. Galbūt jų vietą užims 9,7“ ekraną turintys iPad, kurie nusileis vienu laipteliu žemiau po galimai ruošiamo 12“ iPad Pro debiuto.

White-box kategorijai priklausančių kinų gamintojų produkcijos tiekimas sudarys apie 18,5 mln. vienetų. Didžioji dalis žaidėjų palieka rinką dėl smarkiai sumažėjusių pelnų.

Augimą bandys didinti tik Lenovo, tuo tarpu visi Taivano OEM gamintojai išleis tik 20 mln. planšetinių kompiuterių. Apskritai per 2015 m. planšetinių kompiuterių tiekimas turėtų siekti 244 mln., arba 11,8% mažiau, nei prieš metus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos