Išmanieji telefonai išmoks diagnozuoti pavojingas ligas


Smartphone-Dongle-680

Kolumbijos universiteto (JAV) specialistai sukūrė aksesuarą, galintį diagnozuoti tokias ŽIV, sifilį ir nemažai kitų pavojingų ligų. Aksesuaras kainuoja $34, jis prijungiamas prie išmaniojo telefono. Jo funkcionalumas leidžia atsisakyti brangios įrangos, kuri ligoninėms atsieina mažiausiai $18 000.

Įrenginys prie išmaniojo telefono prijungiamas per ausinių lizdą, jis gali atlikti tris testus: ŽIV antikūnių, specifinį diagnostinį treponemos ir netreponemos testą. Aksesuaras galės padėti besivystančioms šalims, kurioms įsigyti įrangą šių testų atlikimui yra per brangu.

Įrenginyje naudojamas vakuumas kameros darbui su neigiamu slėgiu, iš ten reagentai, kurie saugomi specialioje kasetėje, patenka į testinę kamerą. Ausinių lizdas naudojamas ne tik maitinimui, tačiau ir duomenų perdavimui, todėl įrenginys suderinamas su visais išmaniųjų telefonų modeliais.

Pilotinis tyrimas jau buvo atliktas Ruandoje su 96 pacientais. Buvo pažymėta, kad įrenginiu paprasta naudotis, jis veikia greitai, su juo galima diagnozuoti daugiau nei vieną ligą.

Kol kas mokslininkams teks pasukti galvą, kaip sumažinti melagingų testų rezultatų skaičių. Kai tik tai pavyks padaryti, įrenginys galės būti naudojamas ne tik besivystančiose šalyse, tačiau iki to laiko teks atlikti nemažai standartizavimo ir sertifikavimo procedūrų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos