Jonny Ive papasakojo, kaip iš iPhone 4 bandė padaryti planšetofoną


Jonathan-Ive-Vanity-Fair-680

Kompanija Apple savo pirmąjį planšetofono prototipą sukūrė dar tuomet, kai rinkoje karaliavo iPhone 4. Apie tai žurnalistams iš leidinio The New Yorker papasakojo Apple vyriausiasis dizaineris Jonathan Ive.

Tokiu būdu, kompanija Apple apie „didelio“ išmaniojo telefono sukūrimą susimąstė dar gerokai prieš tai, kai 2014 m. buvo anonsuotas iPhone 6 ir jo didesnis „brolis“ iPhone 6 Plus.

Vis tik Jonathan Ive prisimena, jog tuomet planšetofonas buvo labai „gremėzdiškas“ ir „nepatrauklus“, todėl kompanija atidėjo šį projektą ateičiai.

Taip pat Apple vyriausiasis dizaineris papasakojo, kaip jo komanda tam tikrą laiką testavo įvairaus dydžio iPhone 6 variantus.

„Pirmasis modelis, kuris mums patiko, buvo 5,7“ dydžio“, – pasakojo jis. „Ir vėliau mes šį variantą atidėdavome į šalį, tai vėl sugrįždavome… Galiausiai ir 5,6“ variantas mums pasirodė per didelis.“ Kaip jau žinome, galų gale Apple apsisprendė pasilikti prie 5,5“ ekrano, kurį ir gavo iPhone 6 Plus.

Jonathan Ive pasisakė ir apie projektą Google Glass. Jo manymu, buvo akivaizdu, jog veidas dėvimos elektronikos nešiojimui „buvo neteisinga vieta“.

Apple poziciją dėl Google Glass patvirtino ir kompanijos vadovas Timas Cookas. Jis anksčiau buvo teigęs, kad kompanija visuomet laikė išmaniuosius akinius neteisingu žingsniu, kadangi žmonės iš tikrųjų nenori jų nešioti.

Tuo pačiu Timas Cookas tvirtino, kad skirtingai nei akiniai, laikrodis yra visai „neįkyrus“ – gaunami pranešimai informuoja vibracija ant riešo, jie „nesukuria barjero“ tarp žmonių.

Jonathan Ive išsakė savo nuomonę ir apie garsiąją Steve Jobso biografiją, kurią parašė Walteris Isaacsonas ir kuri išleista 2011 m., beveik iš karto po Steve Jobso mirties. J. Ive prisipažino, kad perskaitė tik porą skyrių, tačiau vis tiek liko nepatenkintas dėl didelio netikslumų skaičiaus. „Blogesnės knygos nebūna“, – piktinosi jis.

9 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  taip ir nesupratau, ar „gremėzdiškas“ ir „nepatrauklus“ – čia dėl to, kad nemokėjo dizaino gero sukurti, ar kad technologijos dar neleido padaryti gražaus, plono ir sparčiai veikiančio ???

  • FRG parašė:

   Taigi cia apple, viskas ko jie nesukuria yra shudas ir niekam nereikalinga (kaip pvz phabletai), o kai susipranta, kad nusisnekejo pagamina ir pristato kaip revoliucija moksle.

   • nebuk trolis apsiks meduolis parašė:

    dar vienas pyderas kaip tu cia nereikalingas

 2. it parašė:

  Kad apple ir pristate tabletus. Tai tavo palyginimas visiskai netinka

  • Pievka parašė:

   kad mielas apple fanbojau pasiskaitinekite placiau 🙂 tabletai skirti eiliniams zmogams prasidejo ~2000m, o tavo obuolys mylimas ji pradejo apie 2007m gaminti 🙂

 3. Jūsų Vardas parašė:

  Visas straipsni galima reziumuoti taip, kalba po laiko. Phabletai ispopulerejo labai greitai, turbut apple bande kazka konstruoti, kazkaip atsikirsti noutui, bet nesigavo. Pripazino patys sau, kad nesugeba siuo metu to padaryti. Atejo note 2, jie vel kazka bande daryti. Tada galbut pakiso koja dar kazkas, kaip ir sake, gal dizainas nelipo. Vel atidejo projekta i sali. Na ir is trecio bandymo, pagaliau pavyko. Pasiziuri i ta 6 plus ir nepagalvotum, kad daiktas kurtas sitiek laiko. Nors gi neapple mada butu sukurti tobula daikta, jugi tai nepelninga, negalima butu girtis, kad kitais metais sukureme dar geresni.

  O tas, kad apple domina viskas kas pelninga, seniai zinoma. Jeigu butu sugebeja, butu sukure. Lygiai ta pati galima pasakyti apie ismaniuosius akinius. Kalba po laiko, lyg patiems butu pavyke geriau. Aisku nesuzinosime, oj palaukite, galime palyginti apple laikrodi, kuris nieko vertas. Tiesa sakant, paprastasl aikrodis net vertingesnis, nes jis rodo laika lygiai taip pati ir jo nereikia krauti kas 3 valandos. aifonas, vienintelis apple, tfu dziobso kurinys, kuris iseis i istorija, nes tai buvo inovacija. Daugiau, jie pakolkas nesukure nieko naujo, ko mes nemateme kitur, dar sakyciau net geriau padaryto.

 4. too jusu vardas parašė:

  O itunes tarnyba? O appstore?
  Jos nieko vertos?
  Kodel iskart po to kiti pristate identiskas tarnybas?

  Kalbi, kad tik pakalbet

  • Pievka parašė:

   kalbi, kad pakalbet sako :)) bent pasiguglintum iTunes tarnyba tai manau yra slamsto gabalas visiskai nepatogus, nenaudingas ir uzknisantis reikalas (mano nuomone), nors tiesa, kad jie ta brieda sugalvojo. Del app store, tai ji buvo kazkada 90-aisiais jau, kai obuolis dar tik pasodintas buvo ir apie tai ne nemaste 🙂 va!

 5. Itskaitytojas parašė:

  Apps store gerai pavykęs projektas, kaip ir iPAd normalus, o ne mini, kaip ir Ipod, ar pirmi Iphone. Itunes tai krūva šlamšto, o geriausio ką Jobsas padarė, tai mac – dėl to niekas neturėtų ginčytis.


Kitos kategorijos naujienos